Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opony SHINKO


Mosk_XJ

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie powiedzieć coś na temat tej opony??http://www.moto-opony.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=3&products_id=830Cena jest bardzo przystępna ale jak się to ma do jakości jej wykoniania i wygody użytkowania i bezpieczeństwa ? Być może ktoś z was używa tych opon i podzieli się swoją wiedzą. Dodam że potrzebuje jej do XJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza nowa opona Shinko niz uzywane gowno, czy tez lezakowany badziew.U mnie sprawuja sie bez zarzutu, tylko mam troche inny model. W zeszlym sezonie 15 tys na Shinko i zlego slowa nie powiem. Motocykl 100 konny chopper bo zapewne ktos zaraz zapyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na shinko (nówki były założone przez poprzedniego właściciela TDM'y) jak jest sucho i ciepło to da się jeździć (bez szaleństw) zanotowałem parę razy uślizg koła na suchych pasach.Na mokrym wg. mnie tragedia - po prostu strach jechać każde mocne odkręcenie gazu dawało drift'aTDM kupiłem w sierpniu 2008, opony były z 2008r po zimie pojawiła się siatka pęknięć na oponie (mieszanka gumowa do bani, przyspieszone starzenie) na początku zeszłego sezonu wywaliłem badziewie i założyłem Dunlopy (nie ma co porównywać tych dwóch marek)Myślę że lepszym pomysłem jest dozbieranie $ do czegoś lepszego niż Shinko, pamiętaj że dobre gumy to Twoje i innych bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slane @ 06.05.2010 12:58niemożliwe! 15kkm zrobione! shinko zawstydziły Pilot Road 2CT :>
porownujesz calkowicie inne opony. Ja mowie o oponach do jazdy turystycznej. a Ty o gumach do szlifierek...wiec moze czasami sie warto zastanowic zanim sie palnie glupote.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shinko jak to ktoś kiedys powiedzial powinna produkowac kondony a nie opony... Jak chcesz do sporta lepiej dołóż do Michelina i miej spokojną głowę... mialem od poprzedniego wlasciciela nigdy wiecej... w porownaniu do Michel niebo a ziemia pozdro i lewa w gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja jeżdżę na Shinko już rok i wszystko gra.Nie szeleję, nie ścinam zakrętów więc nie wiem jak sie taka opona zachowa w szalonej jeździe.Koledzy, znowu nie wydziwiajcie z tymi oponami że niby to taki szajs..Kiedyś chciałem do puszki(A6) założyć tanie wówczas opony Kumho.Kto tylko mógł to mnie wyśmiał bo przecież to koreańskie badziewie...Ale jak nagle się okazało że opony Kumho zaczął montować w samochodach koncern Mercedesa to nie tylko cena sie zmieniła (z 300 zł/szt do 700zł/szt...) ale i opinie wielu znafców i mendrcóf...Niektórzy nie pamiętają, ale kiedyś marka VW miała zajebiste i niezniszczalne samochody a teraz...szkoda gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WC @ 06.05.2010 14:25porownujesz calkowicie inne opony. Ja mowie o oponach do jazdy turystycznej. a Ty o gumach do szlifierek...wiec moze czasami sie warto zastanowic zanim sie palnie glupote.
Pilot Road 2CT to gumy do szlifierek? Myślałem, że to turystyczne ze zmieniona mieszanka na długie trasy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DObra, nie ma co sciemniac..Shinko nie proponuje zakladac do motocykli typu sport lub motocykli, gdzie sie jezdzi ostrzej..co do xj600 to spokojnie mozna zalozyc bo:1. tam jest opona 160 i tak czy siak nie mozna na niej zapier...2. xj ma jakies 60 koni wiec mozna zalozyc na tyl gumkę do gumowania i też da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie eliminuje ale ogranicza. o to chodzilo, nie??A co do opon to z calym szacunkiem ale wycieranie dupy szkłem nie jest dobrym pomysłem. trzeba sie liczyc przy tych kapciach ze w trudnej sytuacji moze byc kieskawo. Na tył do xj to moze i bym zaryzykował ale na pewno nie na przód .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item998927670_opona_pirelli_110_80_17_cbr_vfr_zzr_zxr_r6_r1_gsx.html- Pirellihttp://allegro.pl/item999669663_110_80_17_tl_57h_m_c_fabr_nowe_22_vat_promocja.html - Continental 279 zł nowa 2009/2010http://allegro.pl/item1000343639_opona_continental_conti_go_110_80_17_m_c_57h_2009r.html - Continental 192 zł nowa 2009http://allegro.pl/item1025822183_nowa_opona_dunlop_k505_110_80_17.html - Dunlop 2005 nowa 199 zł itd itpWięc chyba nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosma @ 09.05.2010 21:22No fakt. Nie sluzy ;) poza tym tam chyba seryjnie jest jeszcze wezsza. :)Z innej strony opona 180 czy nawet 200 nie przeszkadza a raczej pomaga ;)
bzdura jakich mało, za szeroka opona do szerokości obraczy układa sie w niewłaściwy sposób co powoduje nadanie jeje nieprawidłowego kształtu. zazwyczaj objawia sie to złym prowadzeniem motocykla a w skrajnych wypadkach moze doprowadzic do utraty przyczepności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowilem o zakladaniu szerszej opony do sprzetow gdzie seryjna ma np. 160. Mowilem o motocyklach ktore seryjnie maja szersze. np ZX12 ma 200 i calkiem inaczej sie na tym jezdzi. Trosze mnie chyba nie zrozumiales :) a moze ja troche zle napisalem. W kazdym razie nie o to chodzilo.BTW. to chyba oczywiste o czym piszesz do tego dochodzi kwestia zestrojenia przodu z tylem i nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przodzie w GS500 mam 3 letnią Shinko F280 Sport Master.Przejechałem na niej 7000 km, do normalnej jazdy w zupełności wystarczająca, zarówno na suchym jak i na mokrym, jeszcze nie miałem na niej uślizgu, jednak po nagrzaniu na suchej nawierzchni po konkretnym naciśnięciu klamki potrafi niekiedy się uślizgnąć ale nie ma reguły.Na tył zakupiłem nową opone Maxxis ProMaxx, która czeka na założenie (to jest chyba koreański producent?). Jeśli o mnie chodzi, to nie wiem czy zdecydowałbym się na Shinko do przodu, tą mam po poprzednim właścicielu, podobno Maxxis spisuje się lepiej.Wszystko zależy od tego do czego potrzebna nam jest opona.Kolego Milosz_RR, oczywiście bierzesz odpowiedzialność za polecenie koledze opony z 2005?, zwłaszcza, że niewiadomo jak przez te PIĘĆ lat była przechowywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.