Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nawigacja motocyklowa


Rekomendowane odpowiedzi

No tak, świat idzie na przód :). Ja tez pomału szukam następcy :)

 A tu masz haczyki tego uaktualniania :D

2 Jeśli użytkownik wykupił dożywotnią subskrypcję usługi nüMaps Lifetime (sprzedawaną oddzielnie lub w zestawie z niektórymi modelami urządzeń GPS), będzie otrzymywał do 4 aktualizacji danych map rocznie, gdy takie aktualizacje zostaną udostępnione na stronie internetowej firmy Garmin, do użytku na 1 zgodnym produkcie firmy Garmin do czasu zakończenia okresu eksploatacji produktu lub zaprzestania otrzymywania przez firmę Garmin danych map od dostawców zewnętrznych, w zależności od tego, który z wymienionych warunków nastąpi szybciej. Okres eksploatacji produktu oznacza okres, podczas którego produkt: (a) ma wystarczającą ilość pamięci i inne możliwości techniczne wymagane do korzystania z aktualnych map; oraz ( B) działa w sposób przewidziany przez producenta bez konieczności przeprowadzenia poważniejszych napraw. Urządzenie zostanie uznane za niezdatne do użytku, a jego okres eksploatacji za zakończony, jeśli do urządzenia nie zostaną pobrane żadne aktualizacje przez okres co najmniej 24 miesięcy. O ile nie określono inaczej, otrzymywane w oparciu o subskrypcję aktualizacje będą stanowiły aktualizacje tych samych danych map geograficznych, które zostały dostarczone pierwotnie wraz z zakupionym produktem firmy Garmin. W niektórych przypadkach może okazać się, że produkt firmy Garmin nie posiada wystarczającej ilości pamięci do załadowania aktualizacji danych map. W takiej sytuacji użytkownik musi: (a) wybrać do aktualizacji zredukowany obszar, którego dotyczą dane map; lub ( B) zakupić osobno kartę microSD™/SD™ (w zależności od typu produktu firmy Garmin) i załadować wszystkie lub część obszaru do aktualizacji, którego dotyczą dane map, na kartę, a następnie włożyć kartę do gniazda kart microSD/SD w produkcie firmy Garmin. W przypadku, gdy nie jest możliwe skorzystanie z możliwości opisanych w punktach (a) i ( B) w celu rozwiązania problemu zbyt małej ilości pamięci, firma Garmin może zadecydować, że okres użytkowania produktu dobiegł końca. Firma Garmin może zakończyć subskrypcję usługi nüMaps Lifetime w dowolnym momencie w przypadku naruszenia przez użytkownika warunków niniejszej Umowy lub warunków korzystania z subskrypcji. Przekazywanie przez użytkownika subskrypcji usługi nüMaps Lifetime na inny produkt firmy Garmin jest niedozwolone.

 

Jest w Twojej nawigacji akumulator? lub baterie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, "ale" musi występować. Przyznam jednak szczerze, że nie wymagam wiele od nawigacji, ma mnie sprawnie prowadzić po drogach głównych Europy. Póki co, niewiele jest opinii dotyczących tego urządzenia. Szukając jednak nawigacji motocyklowej porównywałem wyposażenie dodatkowe, tu np. sposób montażu. Garmin ma w serii ram mount, do którego wpina się uchwyt nawigacji. Na wyposażeniu jest również uchwyt samochodowy. Pod uwagę brałem także tomtom rider, jednakże zniechęcił mnie brak wbudowanego głośnika i konieczność dokupienia montażu samochodowego wyposażonego w głośnik. Na rynku jest odmiana premium pack zawierająca rzeczony uchwyt, winduje to jednak cenę do 2000zł. Podsumowując, nie mam pojęcia czy to dobry wybór, okaże się po dłuższych wojażach.

 

p.s. bateria chyba jest wbudowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobry wybór.

A wbudowane zasilanie przydaje sie, np. jak bierzesz nawigacje do namiotu, albo można z nią spacerować po mieście. Może niewygodne, ale zaznaczasz sobie, gdzie postawiłeś moto i potem je znajdziesz. Pierwsza seria tom tom rider miała przerwy w zasilaniu podczas jazdy i sie wyłączała. Tam się coś luzowało w uchwycie na moto. Dla mnie takie coś to makabra.

Moja navi nie ma niestety zasilania wewętrznego i musze szukać za każdym razem gniazda 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie testuję nową navi

2a467a913a3ec0d4c1c0d2c497028aa4.jpg

Z Larkami miałem już do czynienia wcześniej.

Wgrałem najnowszą AutoMapę, ściągam też Oziexporera i mapy do niego - wiadomo mapy topograficzne przydają się podczas wypraw po bezdrożach.

Ogólnie jestem zaskoczony solidną obudową nawigacji, bardzo solidnym uchwytem. Duży plus, to możliwość wpięcia w instalację motocykla - ja pod siedzeniem mam dodatkowy akumulator 12V 7Ah - na potrzeby zasilania chociażby nawigacji, kamerki,  telefonu... -  mam dwa gniazda zapalniczki - w kufrze i obok zegarów.

Nawigacja szybko łapie sygnał, współpracuje z każdą aplikacją opartą na mobilnym Windowsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MisterTwister, czy próbowałeś aplikacji, które przystosowują mapy binarne, zeskanowane?

Kiedyś Touratech miał taki program, gdzie mapę zeskanowaną orientowało sie poprzez definiowanie charakterystycznych punktów i potem była ona warstwą na ekranie przy działającym GPS. Oczywiście nie była aktywna, tylko jako obrazek, ale można było właśnie używać starych poniemieckich map topograficznych lub innych sztabowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągam z netu już skalibrowane mapy rastrowe - podobno już są takie gotowce. Pokrycie Polski to jakieś 5GB map.

Co do jasności - to niestety szału nie ma. Mam porównanie z dotychczasową Nokią 500 - Nokia bije na głowę larka - ale niestety coś za coś. Boję się, że w ostrym słońcu trzeba będzie nieco przesłonić ekran ręką - jutro podpinam pod trampka i przetestuję na trasie.

Duży plus, to dwa zestawy mocujące - na motocykl i samochód. Bez konieczności demontażu uchwytów, można na przemian używać nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten Lark to totalna porażka. Ktoś na siłę dostosował go do potrzeb motocyklowych. Żenująco ciemny wyświetlacz, praktycznie jest nieczytelny w prawie każdych warunkach - no może jest lepiej w nocy, pod warunkiem że księżyc nie jest w pełni :)

Częste zwisy, które wymagają dosłownie wyjęcia i włożenia na nowo akumulatora - przycisk reset sobie z nimi nie radził.

Mój egzemplarz niestety wpięty w instalacje akumulatora niestety nie był ładowany - brak ładowania. Totalna porażka. Odesłałem zakupiony bubel do sklepu internetowego, czekam na zwrot kasy. Zapomniałem dodać, że jeden z dwóch w zestawie akumulatorów był "niewidoczny" przez urządzenie - brak ładowania, po odłączeniu kabla zasilającego - urządzenie się wyłączyło - akumulator nie podtrzymywał napięcia.

Ogólnie odradzam.

Wróciłem do mojej starej lecz niezawodnej nawigacji Nokia 500 - niesamowicie jasny ekran, duże dodatkowe klawisze funkcyjne. Idealna na motocykl, mocny solidny uchwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten Lark to totalna porażka. Ktoś na siłę dostosował go do potrzeb motocyklowych. Żenująco ciemny wyświetlacz, praktycznie jest nieczytelny w prawie każdych warunkach - no może jest lepiej w nocy, pod warunkiem że księżyc nie jest w pełni :)

Częste zwisy, które wymagają dosłownie wyjęcia i włożenia na nowo akumulatora - przycisk reset sobie z nimi nie radził.

Mój egzemplarz niestety wpięty w instalacje akumulatora niestety nie był ładowany - brak ładowania. Totalna porażka. Odesłałem zakupiony bubel do sklepu internetowego, czekam na zwrot kasy. Zapomniałem dodać, że jeden z dwóch w zestawie akumulatorów był "niewidoczny" przez urządzenie - brak ładowania, po odłączeniu kabla zasilającego - urządzenie się wyłączyło - akumulator nie podtrzymywał napięcia.

Ogólnie odradzam.

Wróciłem do mojej starej lecz niezawodnej nawigacji Nokia 500 - niesamowicie jasny ekran, duże dodatkowe klawisze funkcyjne. Idealna na motocykl, mocny solidny uchwyt.

Dzięki, właśnie miałem taką kupować. :)

 

To co w takim razie warto kupić ? Dla mnie może byc nawet nawigacja samochodowa, bo mam futerał do mocowania na motocyklu 4,3 cala.Tylko zalezy mi żeby było dobrze widać w słońcu ekran.

No i fajnie żeby miała bluetooth, albo hociaż gniazdo na słuchawki, żebym mógł do interkoma sobie podłączyć.

 

Co byście polecili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śmigałem Caponordem, to miałem jakiegoś Larka samochodowego.

Złapała mnie w trasie ulewa i ciekawe było to, że miałem do połowy wysokości ekranu akwarium, ale sprzęt nawigował dalej :D

 

A tak na poważnie, to podpinam się do poprzednika. Co kupić?

Może być samochodowa, ekran raczej 3.5", bo i tak sługam komend głosowych, może być używana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tej własnie. Bardzo mocny uchwyt, praktycznie nie ma szans, by navi wypada z mocowania. Mocowana jest do solidnej obejmy na kierownicy. Ekran niesamowicie jasny, palcem w rękawiczce bez problemu można obsługiwać sprzęt. Duże klawisze funkcyjne pod ekranem w łatwy sposób umożliwiają rozjaśnianie ekranu, zwiększanie głośności.

IS_nokia_500_auto4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja używam tej własnie. Bardzo mocny uchwyt, praktycznie nie ma szans, by navi wypada z mocowania. Mocowana jest do solidnej obejmy na kierownicy. Ekran niesamowicie jasny, palcem w rękawiczce bez problemu można obsługiwać sprzęt. Duże klawisze funkcyjne pod ekranem w łatwy sposób umożliwiają rozjaśnianie ekranu, zwiększanie głośności.

IS_nokia_500_auto4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1)

A co polecacie, taką, używaną Nokię  500 jak ma MisterTwister, czy nowego Larka z bluetooth'em.

 

Niedawno miałem Larka 43,3 z Automapą i było OK. Tylko na bałkanach w słońcu nic nie widziałem. Po jakimś czasie wyrobiło mi się gniazdo ładowania USB, od wibracji na moto, bo podłączałem ją do gniazda zapalniczki, podczas jazdy, i nawi było w takim specjalnym futerale do motocykla, gdzie było ciasno.

 

Pewnie dało by się to gniazdo USB naprawić, ale na dodatek stukłem se ekranik i teraz szukam nowej.

 

MisterTwister napisałeś, że ta Nokia 500 ma bardzo jasny ekanik, ciekawe jak będzie w nim widac w ostrym słońcu ?, bo jeśli tak samo jak w Larku to chyba kupie nowego larka z bluetooth'em.

Druga rzecz to uchwyt tej noki, nie spadnie mi to z motocykla na jakimś wertepie ?

Jak długo trzyma baterja w tej Nokii?

 

2)

Drugi temat to Interkom + nawigacja:

Czy ktoś używa zestawu kabelkowego Kierowca+pasażer+ nawigacja ?

 

Pytam bo ponoć ta jest bardzo dobra i tania:

http://www.louis.de/_305a17cc4f859edadf90a670cbd571ef10/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10059309

No i bateryjki ponoć starczają na cały sezon, co w trasie czy wa wyprawie oszczędza kłopotu.

Jak to się sprawdza, czy te kabelki są mocno wkurzające ?

 

 

Czy lepij wydac więcej kasy i kupić interkoma z bluetooth'em ?

Tylko tu bateryjki starczają na max 6 godzin, i trzeba targać, ze sobą na wyprawie te wszystkie ładowarki, dla siebie dla plecaczka

No i trzeba by pamiętać, żeby to naładować, a jak się nocuje na dziko pod namiotem to czasem nie ma gdzie.

 

Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.