Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

W smoleńsku rozbil sie Prezydencki samolot TU-154 . Wszyscy zgineli.


kosma

Rekomendowane odpowiedzi

I nagle dowiedujemy sie ze to był taki fajny facet,dziennkiarze wypowiedaja sie o nim w samych superlatywach,przesada i tyle,zgadzam sie z wami panowie,a z tym pochowaniem ich na wawelu to juz przegieli.Na poczatku myslałem zeby nawet pojechac na ten pogrzeb,ale przemyslałem sprawe i raczej rezygnuje,nie podoba mi sie pomysł z wawelem.Nie zmienia to jednak faktu,ze tragedia stała sie straszna i trzeba tych ludzi wszystkich,nie tylko pary prezydenckiej żałowac.Z tego co usłyszałem w radiu to chca wydac na uroczystosc pogrzebawa 20 milionów!! W głowie mi sie to nie miesci,mam nadzieje ze cos pomieszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z wawelem wg mnie duża przesada , a jak sie okaże że kaczyński kazał wylądować bo on tak chciał to z wielkiego obecnego bohatera stał by sie osobą winną śmierci pozostałych, jeszcze odszkodowania dla rodzin po 40 tyś zł przesada oni mają kase po co im wiecej a na rodziny z katynia co bardziej potrzebują to nic a nam to państwo nic nie daje wrecz przeciwnie non stop za coś wiecej płace, nie ubolewam nad człowiekiem który obiecywał a nie zapewnił nam godnego życia, moja opinia mogła uderzyć kogoś ale każdy ma do swojej prawo nie będe nikogo zmuszać do mojego myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobo @ 14.04.2010 08:49..... nie ubolewam nad człowiekiem który obiecywał a nie zapewnił nam godnego życia ....
w większości masz rację, na Powązkach jest równie dużo godnego miejsca do pochówku głowy państwa, a i kasa przydałaby się pewno bardziej gdzie indziej - chociaz z drugiej strony jesli się należy to czemu jej nie wypłacić? bo trafiło na bogatszych? rodziny górników tez dostaja odszkodowanie czy jakies rekompensaty ze skarbu państwa (nie wiesz skąd to odszkodowanie? rzeciez każdy był ubezpieczony nie tylko w ZUS-ie)... ale z tym godnym zyciem co to niby prezydent zapewnia to żeś dowalił do pieca jak stary socjalista w mysl zasady : mam dwie ręce więc mi się należy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie byc bardzo obiektywny w tej calej sprawie i, no coz, tez jestem za tym ze Wawel to nie miejsce na pochowek Prezydenta. I drazni mnie wypowiedz Dziwisza, ktory wczoraj powiedzial ze Prezydent zginal smiecia bohatera. No, lekko mowiac przegial.Bohatersko to gineli zolnierze pod Monte Cassinpo, na Westerplatte, na morzu w Powstaniu Warszawskim i wszedzie tam gdzie lala sie krew mlodych oddajacych zycie za ojczyzne ludzi i zolnierzy.Z calym szacunkiem dla prezydenta i wszystkich ktorzy tam zgineli.Na Powazkach bylo by doskonale miejsce.Tym bardziej ze jest grobowiec rodzinny P Kaczynskiego.Na Wawelu leza tylko ludzie Krolowie i ludzie szczegolni(Pilsudski, Sikorski).Idac dalej to co jak by myslac tym tokiem to Walese tez pochowamy na Wawelu albo Kwasniewskiego......?Pomysl nie trafiony a na dodatek znow dzielacy narod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam podobnie jak ty, tylko wiesz teraz inaczej postrzega się bohaterów. Inne realia, teraz nie ma wojny, powstania. Nie ma się czym wsławić tak jak zrobili to wyżej wymienieni leżący na Wawelu. Co do Wałensy i jego ewentualnego pochówku na Wawelu - dlaczego nie ? Przyczynił się do obalenia komuny, walczył o wolność.A co do miejsca pochówku Kaczyńskich - zgadzam się z tobą że na Wawel nie zasłużyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-- Jak wyglada Pana droga do pracy?- Wiec tak...- Wychodze z domu... mieszkam na Ul. L. Kaczynskiego i wsiadam w autobus na Al. L. Kaczynskiego i jade trasa Kaczynska az do Ronda L. Kaczynskiego i tam w lewow strone tunelu L. Kaczynskiego ktorym dojade do az do Placu L. Kaczynskiego i tam wysiadam.-- No prosze, wiec wcale nie tak szybko dojechac Panu rano do pracy, a gdzie Pan pracuje ?- Zaraz obok stadionu L. Kaczynskiego ....-- A Czym sie Pan zajmuje zawodowo ?- Jestem kamieniarzem, budujemy Pomnik L. KaczynskiegoNo comment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj moja pierwsza reakcja na info o pochówku na Wawelu też była podoban do Waszej...Byc może mozna to także inaczej ocenić: tak jak wypowiedział się Majchrowki: Tragicznie zgineła Głowa Państwa, pełniąc obowiązki i reprezentując "majestat Rzeczpospolitej". Poza tym jest przyjęte,ze Głowa Państwa, która zginęła w trakcie kadencji i pełniąc swoje obowiązki - chowa sie na Wawelu (tak,jak gen.Sikorskiego)...Z tego co wiem, inicjatywa dotycząca miejsca pochówku nie wyszła od rodziny.Zwróćcie też uwagę, ze Ci, którzy zgineli mogą być pochowani na Powązkach - też cmentarz-symbol i jakoś to nikogo nie oburza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosma hahaha no zapowiada się że ogarnia nasz kaczyńskomania :| wszędzie teraz będzie te nazwisko.... jak dla mnie MASAKRA. czytałem artykuł na interii z Andrzejem Dudą. Dla mnie to stek głupot co opowiada. Można pokusić się o stwierdzenie że powinnismmy być wdzięczni że będzie tam pochowany prezydent bo dla rodziny to ogromny ból tak daleko chować bliskich. W przeciwnym razie gdy się z tym nie zgadzamy nie jesteśmy prawdziwymi patriotami.no KUR** no to kto im karze tam ich chować? gdyby się nie zgodzili mieli by pogrzeb w Wawie...ja się tylko mega wkurzam jak docierają do mnie kolejne informacje odnośnie naszego bohatera (specjalnie z małej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopaku , ten film jest tak do bólu stronniczy jak cały PiS ! Jest to propaganda , popatrz na ten film bez tych durnych komentarzy .Sam fakt że jest taki film coś tam mówi ( nie chciano niczego ukrywać ) . Przypominam ci że wtedy powstała "miękka opozycją" bo musiała powstać ,żeby w ogóle dało się cokolwiek zdziałać . Było to konieczne aby dogadać się z komunistami . Tylko dlatego był właśnie okrągły stół ! Z całego tego towarzystwa które chciało współpracować wystąpił w akcie dumy PC ( porozumienie centrum ) i NIE PRZYCZYNIŁ się tym samym do żadnego twórczego aktu ! Taki system politykierstwa został przeniesiony do PiS , tylko skłócanie , straszenie ludzi wrogiem i szukanie haków na konkurentów . Maciarewicz bohaterem ?? Litości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Metalowe ptaki rozdzielą na zawsze dwóch braci" nostradamus hehemi zal wszystkich a najbardziej szkoda tych dwóch stuardes jedna 23lata druga chyba 25 tyle było przed nimi... aaaa ja sie bede śmiał jak sie okaze ze ten wielki bohater pilotowi kazał tam lądować... pamietacie już raz jednego próbowano wyrzucić z służb powietrznych bo przeciwstawił sie mu i lądował gdzieś inndziej... a tu była wielka presja... gdyby lądowali gdzieś indziej to by nie zdążyli bo wylecieli z wawy na last minute...ciekawe czy dalej bedą mówić bohater na wawelu pochowany wrrrrrrrr........ ten pogrzeb na wawelu mnie poprostu wkur...ił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze ze typowa "żółć polska" w natarciu!!!!!!A co wam przeszkadza że Prezydent Państwa Polskiego oraz Pierwsza Dama spocznie obok Wielkich Polaków - Patriotów!!!Zazdrość ,zawiść !!?? Bo nie głosowałeś na niego? Bo nie lubiłeś!!!!!!!! Ja też nie głosowałem ,też nie zgadzałem się częściowo z jego poglądami .Na Jasnej Górze na otawrciu sezonu będziecie oddawać cześć poległym w tym wypadku - ciekawie to będzie wyglądać .Takie osoby robią tylko nie potrzebne zamieszanie i wstyd!!!!! .Decyzja Rodziny i z nią się nie dyskutuje-proste jak drut.Ciekawe czy powiedzielibyście to w oczy rodzinie ??Szkoda klawiatury bo co nie którzy nie kumają o co chodzi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście decyzja o pochówku na Wawelu nie dotyka, bo mojego miejsca nie zajmą.Dziwi mnie, że Prezydent, który za życia wg większości nie był godzien reprezentować państwa na arenie międzynarodowej, kłócono się o to kto ma pojechać na spotkania, nagle jest bohaterem, który będzie pochowany na Wawelu.Z całym szacunkiem dla tragicznie zmarłych- ich śmierć nie była bohaterska (a tak się ją nazywa), przede wszystkim dlatego, że się jej nie spodziewali i się z nią nie godzili. Mieli na celu oddać hołd zamordowanym i wrócić do domu.Czy widzicie na Wawelu miejsce dla Wałęsy, Kwaśniewskiego i kolejnych Prezydentów RPDaro, jeżeli mówimy o Wawelu to zdanie decydujące na pewno nie powinno należeć do rodziny. O innych miejscach mogą spokojnie sobie decydować.Nie mam zamiaru bić piany i walczyć o swój pogląd w tej sprawie, ale przestawiam go, tym bardziej że jest inny niż niektórych przedmówców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowaleon Kardynał Dziwisz jasno powiedział inicjatywa padła od rodziny i była popierana przez inne środwiska -jest zgoda to w czym problemDajcie im spokojnie spocząć!!!!!!!!Czasem w pewnych sytuacjach najlepiej ugryźć się w język lub iść i kopnąć w drzwi .Dajcie już spokuj bo wstyd i hańba !!!!!Koniec tematu z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, decyzja wywołała bardzo burzliwe reakcje. Każdy ma prawo się z nią nie zgadzać,ale.... trzeba umieć się zachować. Organizować manifestację ? Według mnie to przegięcie.Wydaje mi się,że ludzie troszkę mylą pojęcia. Piszą,że w takim przypadku Wałęsa,Kwaśniewski,Jaruzelski też powinni spocząć. Tylko że ( od razu zaznaczam,że nie nie byłam zwolenniczką śp.Kaczyńskiego,ale staram się na to spojrzeć obiektywnie,więc powstrzymajcie się od PIS-iorskich komentarzy pod moim adresem) Kaczyński był aktualnym prezydentem, który zginął tragicznie pełniąc funkcję głowy Państwa. I nie ma tu znaczenia co zrobił a czego nie. Gdyby jego kadencja się skończyła i zginął by w tragicznym wypadku, pewnie nikt nawet o Wawelu by nie pomyślał. Tak sobie myślę, że nie chodzi tu o wynoszenie na ołtarz Kaczyńskiego, tylko o taki ,,wpis" w historie kraju.Odpukać,ale jeśli kiedykolwiek ( tfu tfu) przyszłego prezydenta spotkałby podobny los,że zginąłby tragicznie podczas pełnienia służby państwowej, to nie zależnie od opcji politycznej z jakiej by się wywodził, byłoby to coś złego,że również spocząłby na Wawelu ? To jest tylko moje zdanie. Staram się patrzeć na to wszystko z racji i jednej i drugiej strony.Czas na rozliczenia każdego z tych co zginął zacznie się pewnie zaraz po pogrzebie i skończą się słowa o wspaniałych i prawych ludziach a zacznie czas wytykania błędów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałem napisać wstyd i hańba czarnych pająków i pasibrzuchów, jak można chować Kaczyńskiego na Wawelu ?!! aż krew mi się zagotowała, w PL panuje czarna mafia. A Dziwisz za to co powiedział po prostu jest u mnie skreślony na amen ! gdzie mu do Piłsudzkiego ? i z całysz szacunkiem dla zmarłego niech go chowają na powązkach w Warszawie ! Rozumiem jest żałoba narodowa ale nie można tracic głowy jesli ktoś zasłużył to na pewno bardziej Kaczorowski za to co w życiu wycierpiał a nie Kaczyński ! mam nadzieje że się opamietają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shoei @ 14.04.2010 15:35...tragicznie zgineła Głowa Państwa, pełniąc obowiązki i reprezentując "majestat Rzeczpospolitej". Poza tym jest przyjęte,ze Głowa Państwa, która zginęła w trakcie kadencji i pełniąc swoje obowiązki - chowa sie na Wawelu (tak,jak gen.Sikorskiego)...Z tego co wiem, inicjatywa dotycząca miejsca pochówku nie wyszła od rodziny.Zwróćcie też uwagę, ze Ci, którzy zgineli mogą być pochowani na Powązkach - też cmentarz-symbol i jakoś to nikogo nie oburza...
Pozwolę sobie polemizować. Gabriel Narutowicz prezydent II RP został zamordowany, pełnił służbę dla kraju i nie został pochowany na Wawelu.Po drugi, pomysł z Wawelem wyszedł od rodziny, a właściwie wiadomo od kogo, to nawet Dziwisz przyznał.A tak apropos, to była świetna okazja do zjednoczenia Polaków tylko polskie kompleksy wyszły na wierzch ... **DaroTLincjatywa wyszła od Rodziny to wiemy. Jest tylko jeden mały problem Wawel, jak sam kardynał powiedział to dobro narodowe i ludzie którzy tam leżą zasłużyli sobie całym swoim zyciem, zeby własnie tam ich pochować, a nie sposób w jaki zginęli spowodował, że ich tam pochowano. I to też wina purpurata, że zgodził się na ta propozycje. Powinien odmówić, jako zarządca Wawelu - dobra narodowego.Po raz kolejny powtórzę - szkoda że to co mogło nas scalić przez nieodpowiednie decyzję zakompleksionych ludzi znów nas podzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowaleon @ 14.04.2010 20:45(...) Prezydent, który za życia wg większości nie był godzien reprezentować państwa na arenie międzynarodowej(...)
Jakiś konkret? Bo wyglada to na frazesy powtarzane za dziennikarzami (oczywiscie z przed wypadku)...Dla jasności, tez nie głosowalem na ś.p. Kaczyńskiego...Coście sie tak uczepili tego Wawelu...Kardynal Dziwisz - jako "gospodarz" katedry - zaproponowal tam pochówek...Tak naprawde jakie to ma znaczenie,gdzie będą pochowani...A te "podziały Narodu" jak zwykle nakręcają dziennikarze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z nikim specjalnie nie łączyłem i tez z tego powodu nie zamierzam się dzielić.Pisząc to miałem na myśli spór konstytucyjny między prezydentem a rządem dotyczący osoby reprezentującej Polskę na spotkaniach NATO, Rady Europy itd.Do tego można dołączyć przekazy ze spotkań gdzie: jeśli był ktoś z rządu to życie towarzyskie kwitło, a jeśli był prezydent to siedział przy stoliku podpierając łokciami głowę i czekał na część oficjalną, bo nieoficjalnej nikt nie tłumaczył (najprawdopodobniej, między innymi).Dziennikarze w tym wszystkim to największe hieny, kiedyś kasę robili na wyśmiewaniu prezydenta a teraz na żałobie po nim... ja przynajmniej nie jestem hipokrytą i tak jak i wcześniej jestem w stanie przedstawić swoje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Nie kłućmy się na tym forum czy może tam być pochowany czy nie. My i tak na te decyzje nie mamy wpływu. Jeśli ktoś podjął takie decyzje to jemu należy się dostać wiec piszcie że błąd popełnił np Dziwisz. Po co pisać - prezydent nie zasłużył?? on nie żyje wiec nie decydował o tym. Z drugiej strony - myśle że już takim narodem zazdrosnym jesteśmy. Kumpel kupuje lepszy motocykl, nowszy od naszego itd i co? reszta nie cieszy sie tylko psioczy- a te modele sa zje..ne, jaki kolor dziadowski itd. Teraz trafiło się prezydentowi i wiecie co- ja za przesade uważam te akcje protestacyjne, po co? a niech ma, niech tam spoczywa. Bez sensu kłutnie o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.