Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

W smoleńsku rozbil sie Prezydencki samolot TU-154 . Wszyscy zgineli.


kosma

Rekomendowane odpowiedzi

Samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Informację przekazał rzecznik resortu dyplomacji Piotr Paszkowski. Nie wiadomo, czy ktoś ucierpiał. Wygląda to bardzo źle - przyznał rzecznik.Przy podchodzeniu do lądowania samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewo. Pożar jest już ugaszony - dodał Paszkowski.- Samolot rozbił się. Najprawdopodobniej zahaczył o drzewo. Zapalił a następnie został ugaszony – informuje rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Informację tę podaje też agencja Reuters powołując się na źródła na lotnisku i Polska Agencja Prasowa. Na lotnisku panuje wielki chaos, słychać syreny alarmowe.Ostatnie momenty przed wypadkiem wyglądały następująco: maszyna TU-154 próbowała podejść do lądowania w wielkiej mgle. Nie udało jej się usiąść na pasie. Piloci przyspieszyli i chwilę później kontakt z maszyną się urwał. Rozległ się wielki ryk silników.Mam nadzieje ze to nie zamach ;/FAKTY RMFTVN 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak to pisalem to podawali ze zabrali go w stanie ciezkim do szpitala.Teraz to juz nie jest wesole. [*]Naoczni swiadkowie potwierdzaja duza eksplozje przed spadnieciem maszyny.Ja piernicze widzieliscie te zdjecia ? w drobny mak prawie sie rozlecial. Dwie wieksze czesci zostaly.Na prawde mam nadzieje ze to nie byl zamach i nie bedzie zadnych reperkusji bo to smierdzi stanem wyjatkowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista osób, które miały lecieć rządowym samolotem:Pan Lech KACZYŃSKI Prezydent Rzeczypospolitej PolskiejPani Maria KACZYŃSKA Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej PolskiejDELEGACJA OFICJALNA1. Pan Ryszard KACZOROWSKI b. Prezydent RP na Uchodźctwie2. Pan Krzysztof PUTRA Wicemarszałek Sejmu RP3. Pan Jerzy SZMAJDZIŃSKI Wicemarszałek Sejmu RP4. Pani Krystyna BOCHENEK Wicemarszałek Senatu RP5. Pan Jerzy BAHR Ambasador RP w Federacji Rosyjskiej6. Pan Władysław STASIAK Szef Kancelarii Prezydenta RP7. Pan Aleksander SZCZYGŁO Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego8. Pan Jacek SASIN Sekretarz Stanu, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP9. Pan Paweł WYPYCH Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP10. Pan Mariusz HANDZLIK Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP11. Pan Andrzej KREMER Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych12. Pan Stanisław KOMOROWSKI Podsekretarz Stanu w MON13. Pan Tomasz MERTA Podsekretarz Stanu w MKiDN14. Gen. Franciszek GĄGOR Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego15. Pan Andrzej PRZEWOŹNIK Sekretarz ROPWiM16. Pan Maciej PŁAŻYŃSKI Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”17. Pan Mariusz KAZANA Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZPRZEDSTAWICIELE PARLAMENTU RP1. Pan Leszek DEPTUŁA Poseł na Sejm RP2. Pan Grzegorz DOLNIAK Poseł na Sejm RP3. Pani Grażyna GĘSICKA Poseł na Sejm RP4. Pan Przemysław GOSIEWSKI Poseł na Sejm RP5. Pan Sebastian KARPINIUK Poseł na Sejm RP6. Pani Izabela JARUGA – NOWACKA Poseł na Sejm RP7. Pan Zbigniew WASSERMANN Poseł na Sejm RP8. Pani Aleksandra NATALLI – ŚWIAT Poseł na Sejm RP10. Pan Arkadiusz RYBICKI Poseł na Sejm RP11. Pani Jolanta SZYMANEK – DERESZ Poseł na Sejm RP12. Pan Wiesław WODA Poseł na Sejm RP13. Pan Edward WOJTAS Poseł na Sejm RP14. Pani Janina FETLIŃSKA Senator RP15. Pan Stanisław ZAJĄC Senator RPOSOBY TOWARZYSZĄCE1. Pan Janusz KOCHANOWSKI Rzecznik Praw Obywatelskich2. Pan Sławomir SKRZYPEK Prezes Narodowego Banku Polskiego3. Pan Janusz KURTYKA Prezes Instytutu Pamięci Narodowej4. Pan Janusz KRUPSKI Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób RepresjonowanychPRZEDSTAWICIELE KOŚCIOŁÓW I WYZNAŃ RELIGIJNYCH1. Ks. Bp. gen. dyw. Tadeusz PŁOSKI Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego2. Abp gen. bryg. Miron CHODAKOWSKI Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego3. Ks. płk Adam PILCH Ewangelickie Duszpasterstwo Polowe4. Ks. ppłk Jan OSIŃSKI Ordynariat Polowy Wojska PolskiegoPRZEDSTAWICIELE RODZIN KATYŃSKICH I INNYCH STOWARZYSZEŃ1. Pan Edward DUCHNOWSKI Sekretarz Generalny Związku Sybiraków2. Ks. prałat Bronisław GOSTOMSKI3. Ks. Józef JONIEC Prezes Stowarzyszenia Parafiada4. Ks. Zdzisław KRÓL Kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej 1987-20075. Ks. Andrzej KWAŚNIK Kapelan Federacji Rodzin Katyńskich6. Pan Tadeusz LUTOBORSKI7. Pani Bożena ŁOJEK Prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej8. Pan Stefan MELAK Prezes Komitetu Katyńskiego9. Pan Stanisław MIKKE Wiceprzewodniczący ROPWiM10. Pani Bronisława ORAWIEC - LOFFLER11. Pani Katarzyna PISKORSKA12. Pan Andrzej SARIUSZ – SKĄPSKI Prezes Federacji Rodzin Katyńskich13. Pan Wojciech SEWERYN14. Pan Leszek SOLSKI15. Pani Teresa WALEWSKA – PRZYJAŁKOWSKA Fundacja „Golgota Wschodu”16. Pani Gabriela ZYCH17. Pani Ewa BĄKOWSKA wnuczka Gen. bryg. Mieczysława Smorawińskiego18. Pani Maria BOROWSKA19. Pan Bartosz BOROWSKI20. Pan Dariusz MALINOWSKIPRZEDSTAWICIELE SIŁ ZBROJNYCH RP1. Gen. broni Bronisław KWIATKOWSKI Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP2. Gen. broni pil. Andrzej BŁASIK Dowódca Sił Powietrznych RP3. Gen. dyw. Tadeusz BUK Dowódca Wojsk Lądowych RP4. Gen. dyw. Włodzimierz POTASIŃSKI Dowódca Wojsk Specjalnych RP5. Wiceadmirał Andrzej KARWETA Dowódca Marynarki Wojennej RP6. Gen. bryg. Kazimierz GILARSKI Dowódca Garnizonu Warszawaźródło:http://www.rp.pl/Był wcześniej wyżej mój post ale sama go sobie niechcący usunęłam, dlatego zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia jest i każdego życia szkoda, ale od ilu lat mowiono o tragicznym stanie rządowych Tupolewów? Ale tam na górze lepiej wymienić flote limuzyn, zrobic nowy basen w sejmie, podniesc sobie diety niż zająć sie sprawami naprawde ważnymi i nie cierpiącymi zwłoki! Tylko tym razem ucierpieli Ci na gorze a przewaznie cierpią zwykli obywatele. [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi ta gloryfikacja w mediach Pana Prezydenta jaka ma miejsce teraz , nawet z ust jego wrogów . Tragedia jest tragedią bezdyskusyjnie . Emocje są duże , ale taka żałoba na pokaz co po nie których mnie odrzuca . A najlepsze dopiero się zacznie , będzie jeszcze ciekawiej . I żeby nie było zaś gadki że szargam świętości i uczucia . Forumowicze znają moje zdanie o zmarłym tragicznie prezydencie , ale zapewniam że szczerze żałuję że skończył w ten sposób . Tylko idiota cieszyłby się z takiego nieszczęścia .Razi mnie tylko obecna dwulicowość i popadanie w skrajne żałobnictwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi tu smeirdzi zmachem... jak pierwszy raz to uslyszalem to 1 mysl- ktos ten stan wykozysta i wojna... obym sie mylił...[*]
jaka wojna? gdzie ty żyjesz? w Afryce?? jak ktos powiedział - kazdy z nich (dowódców i szefów) miał swojego zastępcę i tutaj nic się nie zmieni, powiedzmy sobie szczerze kto z nas wiedział kim był Szef Sił Zbrojnych RP? i jaki to miało wpływ na nasze życie? nie rozróżniamy jednych generałów od drugich. albo kto był Szefem Kancelarii Prezydenta RP? nie obchodzi nas to do momentu tragedii....niemniej jednak zginęli Polacy i można się było z nimi nie zgadzać, ale to byli mądrzy ludzie, myślę że większość z nich była tam z myślą misji do spełnienia, że we własnym poczuciu budowali lepszą Polskę i dlatego chociażby należy im się szacunek i chwila zadumy nad ich śmiercią... ale życie po prostu potoczy się dalej, dla wszystkich to jest w tej chwili szok ale to mija. za najdalej 1/2 roku, już po wszystkich wyborach, wrócimy do starych waśni i nowych komisji, tylko że niektórych osób juz zabraknie. NIESTETY to taka nasza narodowa cecha. kto z was pamieta jak po smierci JPII kibice Wisły i Craxy obiecywali sobie miłość? po 1 miesiącu już nie było miłości. ciekawe jak będzie tym razem? czy uda się wyciągnąć jakieś sensowne wnioski.... Razi mnie tylko obecna dwulicowość i popadanie w skrajne żałobnictwo ...dokładnie. na P.Gosiewskim jeszcze niedawno psy wieszali, że sobie wybudował prywatny dworzec we Włoszczowej. J.Kurtykę odwoływali chyba ze 3 razy, że niby się nie nadaje bo "polityczny". Z.Wassermann stał jak "kość w gardle" niejednemu z komisji hazardowej... kawały o Prezydencie Kaczyńskim i jego Małżonce to już klasyka. a tutaj zaraz niektórzy zrobią z nich świętych męczenników .... :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.