Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

NSR zatarty silnik??


patruczek0093

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem z kolegą około 100-120km/h i nagle wielki stuk obroty spadły do zera i mi zgasł jakoś się dotoczyłem do pobocza wciskam rozrusznik i nic próbuje kręcił ale jakby nie da radyna pycha tez nie odpala pchaliśmy we 3 i potem jak wrzucę bieg to kolo się blokuje i nic co to może być??Honda NSR 125r 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogło spowodować hmm to zależy ?Przypuszczam że łożysko igiełkowe na karobie się posypało tłok dostał luzu i problem gotowy lub pierścień pękł i zrobił te całe zamieszanieCzyli wał do regeneracji ,nowy tłok i szlif cylindra.A i radzę ci jak będziesz miał silnik rozpołowiony wymienić przy okazji wszystkie łożyska i uszczelniacze, koszta niewielkie a przynajmniej będziesz miał pewność że silnik długo pochodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny To zależy gdzie ...Regenereacja wału to koszt ok 200-300 zł ale tak jak pisze to zależy gdzie ci to będą robić oczywiście taniej wyjdzie jak dasz to komuś co ma prase hydrauliczną i umi odpowiednio wycentrować bicia przeciwwag.Szlif cylinda tak jak wyżej ta sama sytuacja ale jak unikniesz jakiegoś pośrednika (serwis itp) to ok 50 zł . Ja robiłem szlif czylindra z honowaniem u "Sanecznika" w Rybniku płaciłem 40 zł Tłok do nsr 125 zwykły nie kuty ok 50-80 zł natomiast kuty dobrej jakości np: wossner to wydatek ok 300 zł Zresztą jest od tego www.allegro.pl lub inne sklepy motocyklowe A simmery są tanie jak barszcz od 2zł do 10 zł max w każdym sklepie z uszczelniaczmi .A i bym był zapomniał problemem może być zdobycie małego łożyska igiełkowego które siedzi na sworzeniu tłoka .Ja jak kiedyś składałem silnik w Yamaszce Dt nieźle się najeździłem i nie jedną hurtownię odwiedziłem i nie mieli takiego łożyska a jak już znalazłem to miało ono plastikowy koszyk !!!.W końcu dostałem w małym sklepie na zamówienie a cena tego małego łożyska wynosiła tyle samo co reszta łożysk w silniku ok 30 zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.