Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fotoradar / Kamera W Tunelu


pytlos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie fotoradarów zamontowanych na stałe i robiacych zdjecia od przodu czy taki foto radar moze zrobic zdjecie pojazdowi oddalajacemu sie od foto radaru gdy ten podczas wyprzedzania zjedzie na pas na ktorym jest ustawiony foto radar?innymi slowy jadac pod prad foto radar zrobi zdjecie od tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jasne ...Wysłany: Czw, 12-04-2007, 08:58nie sądziesz, że przez 2 lata troche może sie zmienić?
w tym roku spotkałem już dwa takie fotoradary, które robią fotki zarówno pojazdom nadjeżdżającym jak i oddalającym się od radaru jadąc na przeciwnym pasie.
nie wiem czy każdy, ale akurat fotka którą dysponuje i będzie mnie kosztować 5 stów wskazuje na to, że aparat, z którego ją zrobiono można ustawiać na oba sposoby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak, masz rację to tylko zabawka ale przed tą zabawką jest słup fotoradaru więc jak dojedziesz do wyświetlacza to jest już za późno. Fotoradar jest jeden i jest przenoszony między Królowej Jadwigi - Kościół a Piłsudskiego na wysokości stacji Lukoil i Mc Donalda. Co do foto w tunelu to zdarzyło mi się jechac tam grubo ponad normę i do tej pory cisza, jakieś 3 miesiące. pozdrawiam
Zgadzam się. Mam dokładnie takie same informacje. Jest jeden radar i 2 maszty (wg mnie bez homologacji). Słyszałem nawet że gdzieś jest trzeci. Żaden nie trzaska zdjęć z tyłu. Co do tunelu postaram się dowiedzieć w policji (wśród znajomych oczywiście). Do tej pory się dowiedziałem że kamerki są przód/tył. Osobiście tam nie przekraczam setki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Mam dokładnie takie same informacje. Jest jeden radar i 2 maszty (wg mnie bez homologacji). Słyszałem nawet że gdzieś jest trzeci.
Docelowo miali zamowic 5 szt, kolo mikrohuty jak sie leci na Olkusz a drugi na kawalku Zabkowice/Wojkowice do postawienia na 40. Ten ostatni nie wiem gdzie mial byc posadowiony.W zwiazu z kryzysem i zmiana przepisow chyba UM Dabrowa nie zakupi drugiej wkladki do slupow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

słyszałem że od początku tego tygodnia jest aktywny i działający fotoradar w tuneluznajomy jechał i widział że błyskało kilka razy w tuneludzisiaj po drodze do fabryki i uważnie obserwowaliśmy wnętrze tunelu od strony Chorzowa i żona zauważyła fotoradar z prawej strony, mniej więcej w 1/3 długości tuneluczy ktoś może to potwierdzić? może już ktoś przelatywał tunel na moto z dużą prędkością i zauważył że działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych fotoradarów w tunelu. Pracowałem w firmie która robiła tam elektrykę i automatykę - to co wygląda jak fotoradar to czujnik przejrzystości - gdy jest za duże zapylenie uruchamiają się widoczne wentylatory... Może tak słabo z naszym regionem związane lecz w Bydgoszczy mają foto w śmietnikach :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mu błyskało w tunelu bo jechał jeszcze wczorajszy a może widział po prostu światełko w tunelu...
Ten tunel jest tak długi, że ludzie zmęczeni jazdą widzą w nim różne niestworzone rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drastycznym naruszeniu przepisow ruchu drogowego obsluga moze przeslac nagranie policji jednak tego nie robi - komu by sie chcialo Najlepszym dowodem niech beda wyscigi, ktore sie tam odbywaja czasami noca, w weekend, chlopcy chca sie poczuc jak w Fast And Furious i jezdza tam i nazot. Przekroczenie predkosci moze byc tylko oszacowane na podstawie godziny wjazdu, wyjazdu i przejechanej odleglosci (dł. tunelu) z tym ze trzeba by to liczyc recznie bo zaden komputer tego nie liczy ;)
Sam smigam tam samochodem zwykle w granicach 100-120 a motocyklem czesto duzo szybciej.Znam tez takich ktorzy zapierdzielali tam noca ponad 200 czasem na jednym czasem na 2 kolach i tez problemu nie bylo Ale to moze niech oni sie wypowiedza :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych fotoradarów w tunelu. Pracowałem w firmie która robiła tam elektrykę i automatykę - to co wygląda jak fotoradar to czujnik przejrzystości - gdy jest za duże zapylenie uruchamiają się widoczne wentylatory... Może tak słabo z naszym regionem związane lecz w Bydgoszczy mają foto w śmietnikach :>
dobrze wiedzieć, dzięki za infobtw od jak dawna tam nie pracujesz? bo jak od roku to sam wiesz co ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe nie pracuje w tej firmie od ponad hmm półtora roku lecz jestem w ciągłym kontakcie z ludźmi tam pracującym - mają umowę serwisową na tunel , poza tym w samym tunelu nie ma opcji fotoradaru jeśli już to przed nim lub za. W tygodniu zadzwonię specjalnie i wypytam w celu odświeżenia informacji lecz nie sądzę aby się coś zmieniło od 2 miesięcy.Poza tym pokażcie mi jedną osobę która od owego fotoradaru dostała zdjęcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam smigam tam samochodem zwykle w granicach 100-120 a motocyklem czesto duzo szybciej.Znam tez takich ktorzy zapierdzielali tam noca ponad 200 czasem na jednym czasem na 2 kolach i tez problemu nie bylo Ale to moze niech oni sie wypowiedza :>
Kosma czytaleś o modzie namierzania cfaniaków' przez neta ? imo jeszcze jest tam czysto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.