Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fotoradar / Kamera W Tunelu


pytlos

Rekomendowane odpowiedzi

boban uważaj na słowa, bo ostatnio można oberwać na forum za wszystko:pa przy okazji spytam o dąbrowe górniczą. ostatnio jadę drogą, tą główną, a nade mną nagle wyświetla sie prędkość i napis mandat i ile punktów! Fajny bajer, ale chyba to tylko taka zabawka co nie;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie dostalem a nigdy nie puszczam gazu jak tam jade tylko wkur.. mnie to ze wszyscy jada lewym pasem i jada 70km bo mysla ze sa krolami i nikt wiecej nie pojedzie:/
Bo prawy pas jest płatny nie wiesz o tym ? ;pJa z kolei słyszałam,że dzięki tym dwóm kamerom można zmierzyć prędkość - czas wyjechania minus czas wjechania, ale jeszcze nigdy nic mi nie przyszło więc to raczej ściema.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też słyszałem że te fotoradary nie mają homologacjipodobno czasem ustawiają fotoradar przenośnyw środku są kamery, ale to tylko monitoring przemysłowy i nie mierzą prędkościjeżdżę tam 2 razy dziennie autem, zawsze co najmniej 80 na zegarze wczoraj jechałem na moto tak ze 100 i się zastanawiałem nad tym czy mierzą w środku czy nie mierzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niejako wiadomosci z pierwszej, no moze drugiej reki w tej sprawie ;) Rzeczywiscie sa kamery w tunelu, ktore zapisuja takze godzine z dokladnoscia sekundowa, nie ma natomiast zadnych radarow. Przy drastycznym naruszeniu przepisow ruchu drogowego obsluga moze przeslac nagranie policji jednak tego nie robi - komu by sie chcialo Najlepszym dowodem niech beda wyscigi, ktore sie tam odbywaja czasami noca, w weekend, chlopcy chca sie poczuc jak w Fast And Furious i jezdza tam i nazot. Przekroczenie predkosci moze byc tylko oszacowane na podstawie godziny wjazdu, wyjazdu i przejechanej odleglosci (dł. tunelu) z tym ze trzeba by to liczyc recznie bo zaden komputer tego nie liczy ;) Teraz dodajmy sobie ilosc pojazdow, ktora tam codziennie przejezdza, robote z przekazywaniem nagran policji i wiadomo juz jaka jest szansa dostac mandat... Inna sprawa, ze nawet po otrzymaniu takowego, prawdopodobnie kazdy prawnik by nas wybronil bo te kamery nie maja zadnej homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boban uważaj na słowa, bo ostatnio można oberwać na forum za wszystko:pa przy okazji spytam o dąbrowe górniczą. ostatnio jadę drogą, tą główną, a nade mną nagle wyświetla sie prędkość i napis mandat i ile punktów! Fajny bajer, ale chyba to tylko taka zabawka co nie;>
Bajer bajerem ale koło kościoła w stronę Centrum stoi fotoradar ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boban uważaj na słowa, bo ostatnio można oberwać na forum za wszystko:pa przy okazji spytam o dąbrowe górniczą. ostatnio jadę drogą, tą główną, a nade mną nagle wyświetla sie prędkość i napis mandat i ile punktów! Fajny bajer, ale chyba to tylko taka zabawka co nie;>
Za to mandat pewnie nie przyjdzie bo tam fotoradaru nie ma, choć mój kolega myśli, że jest Mam takie pytanie, zmierzyło wam to kiedyś prędkość na moto? Bo autem to zawsze, a na moto jeszcze sie nie zdarzyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam informacje z MZUIM Katowice tak sprzed ok roku - kamery w tunelu maja czujniki predkosci i moga z nagrania zrobic zdjecie z pojazdem i predkoscia z jaka jechal jednak brak homologacji powoduje ze tego nie robiachoc pewnie nastapi taki dzien ze zrobia na to homologacje i bedzie niespodziankaa tak naprawde Tunel jest zaprojektowany do przelotowej 100km/h i podobno obecne 70km/h mialo/ma byc tymczasowe az sie oswoja kierownicy i kierowniczki z czyms takim jak tunelznajac zycie i historie nie dozyjemy chwili ze zamiast 70 na elektronicznej tarczy w czerwonym kolku wyswietli sie liczba 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boban uważaj na słowa, bo ostatnio można oberwać na forum za wszystko:pa przy okazji spytam o dąbrowe górniczą. ostatnio jadę drogą, tą główną, a nade mną nagle wyświetla sie prędkość i napis mandat i ile punktów! Fajny bajer, ale chyba to tylko taka zabawka co nie;>
Tak, masz rację to tylko zabawka ale przed tą zabawką jest słup fotoradaru więc jak dojedziesz do wyświetlacza to jest już za późno. Fotoradar jest jeden i jest przenoszony między Królowej Jadwigi - Kościół a Piłsudskiego na wysokości stacji Lukoil i Mc Donalda. Co do foto w tunelu to zdarzyło mi się jechac tam grubo ponad normę i do tej pory cisza, jakieś 3 miesiące. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boban uważaj na słowa, bo ostatnio można oberwać na forum za wszystko:pa przy okazji spytam o dąbrowe górniczą. ostatnio jadę drogą, tą główną, a nade mną nagle wyświetla sie prędkość i napis mandat i ile punktów! Fajny bajer, ale chyba to tylko taka zabawka co nie;>
Pic na wode, fotomontarz. Jadac po stronie kosciola masz fotoradar i tyle. A sama tablica to tylko informcja na ile mozesz liczyc wg taryfikatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boban uważaj na słowa, bo ostatnio można oberwać na forum za wszystko:pa przy okazji spytam o dąbrowe górniczą. ostatnio jadę drogą, tą główną, a nade mną nagle wyświetla sie prędkość i napis mandat i ile punktów! Fajny bajer, ale chyba to tylko taka zabawka co nie;>
Pic na wode, fotomontarz. Jadac po stronie kosciola masz fotoradar i tyle. A sama tablica to tylko informcja na ile mozesz liczyc wg taryfikatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]Mam takie pytanie, zmierzyło wam to kiedyś prędkość na moto? Bo autem to zawsze, a na moto jeszcze sie nie zdarzyło.
tak, właśnie na moto mnie zmierzyło. Ciekawe jaką ma górną granice pomiaru ale generalnie to na te fotoradary możemy parabolicznie .... no chyba ze są już gdzieś te co robią fotki w plecki. ale jeszcze ich nie spotkałem. i niech tak zostanie. Bardziej mnie denerwują panowie niebiescy, bo przed nimi nie ma znaku "kontrola radarowa"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tunelu to nigdy nie jechalem nim wolniej niz 100. i na moto robie dokladnie tak jak Motomaniaczka czyli predkosc w granicy 120-160 na 3biegu. i mandatu nie dostalem zadnego bo jakl ktos juz wspomnial predkosc moga miezyc ale nie maja homologacji na to. a odnosnie fotoradarow to trza uwazac bo jakies trzy cztery tygodnie temu stali na Mokrym jak sie na Gliwice jedzie w stalym miejscu i robili zdjecia z tylu, a pod Sjesta wylapywali odrazu. mi sie upieklo bo zauwazylem i mnie nie namiezyl. ale wiem z pierwszej reki ze mieli wtedy trzy motorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.