Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Foto Wariacje W Formie Pytania


kosma

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak. poczebujem mały zgrabny i szybki aparat fotograficzny przede wszystkim z z optyka z dobrym swiatłem i mozliwoscia nastawy dlugich czasow oraz cykania serii ze skokiem ekspozycji co zadana wartosc. Moj wybor padl na kompakta leica dlux4 i chcem go kupic.Co myslicie o tym modelu Leica D-Lux 4ALLEGRO oraz OPIS TECHNICZNYa moze macie jakies inne propozycje ???Dzieki za sugestie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny, dobry i sprawdzony sprzet,ale za ta kase wolalbym lustrzanke,alpha300, d40 albo coś w ten desen, zalezy w jakim celu Ci potrzebny
Niezrozumielismy sie.Chce kompakta malego (200gram) z optyka o dobrym swietle (2-2.8 leica) i duzymi mozliwosciami.Lustrzanki mam dwie, a wlasciwie trzy. nikona d300, f90 i zenita dlatego napisalem zebyscie nie polecali mi lustrzanek.
ale jezeli chcesz miec cos Compaktowego to polecil bym taki aparat.http://www.dcresource.com/news/newsitem.php?id=3375
Brak mozliwosci zapisu raw, recznych ustawien ekspozycji, zdjec seryjnych z KE +-conajmniej 5 EV, kiepska optyka f.ok. 4., waski obiektyw, BRAK MANUALNYCH USTAWIEN OSTROSCI !!!
sam aparat jest niczego sobie, ale cena a to co oferuje to kosmos! Poleciłbym prawie 3-ktotnie tańszego Panasonica Lumix serie Tz. Oferuje to samo
swiatlo niestety koszmarne 3.3-4.9, waski obiektyw, brak mozliwosci zapisu raw, BRAK MANUALNYCH NASTAWIEN OSTROSCI!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezrozumielismy sie.Chce kompakta malego (200gram) z optyka o dobrym swietle (2-2.8 leica) i duzymi mozliwosciami.Lustrzanki mam dwie, a wlasciwie trzy. nikona d300, f90 i zenita dlatego napisalem zebyscie nie polecali mi lustrzanek.Brak mozliwosci zapisu raw, recznych ustawien ekspozycji, zdjec seryjnych z KE +-conajmniej 5 EV, kiepska optyka f.ok. 4., waski obiektyw, BRAK MANUALNYCH USTAWIEN OSTROSCI !!! ---------------------------------------------------------------------------------------------swiatlo niestety koszmarne 3.3-4.9, waski obiektyw, brak mozliwosci zapisu raw, BRAK MANUALNYCH NASTAWIEN OSTROSCI!!!
Ten aparat to compaktowy sprzet, wszystko jest auto.jezeli zalezy Tobie na pozadnej Laice z mozliwoscia manualnego ustawiania to musisz jeszcze pare zlotowek dozucic mam na mysli ?(Lustro) "R9"http://odsiebie.com/pokaz/5747576---1249.htmlalbo compakt M 8-M9http://odsiebie.com/pokaz/5747799---a95d.htmlale ceny tych sprzetow sa nie z tej Galaktyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten aparat to compaktowy sprzet, wszystko jest auto.jezeli zalezy Tobie na pozadnej Laice z mozliwoscia manualnego ustawiania to musisz jeszcze pare zlotowek dozucic mam na mysli ?(Lustro) "R9"
Uparcie chcesz mi wcisnac lustro ? nice ale jak juz pisalem mam.Tak ten aparat to kompaktowy sprzet ale moze sie rozczarujesz ma mozliwosc ustawiania wszystkiego manualnie. wiem bawilem sie juz nim i sprawdzilem sam osobiscie.Poza tym cena w/g mnie jest adekwatna do jego mozliwosci i wcale nie az tak wysoka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparcie chcesz mi wcisnac lustro ? nice ale jak juz pisalem mam.Tak ten aparat to kompaktowy sprzet ale moze sie rozczarujesz ma mozliwosc ustawiania wszystkiego manualnie. wiem bawilem sie juz nim i sprawdzilem sam osobiscie.Poza tym cena w/g mnie jest adekwatna do jego mozliwosci i wcale nie az tak wysoka.
Chlopie ja nie chce Tobie nic wciskac albo Ciebie przekonywac , kupuj co chcesz , czy Tobie ta cena pasuje czy nie to twoja sprawa, OK ja koncz i Zycze Tobie udanego Zakupu. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety pytasz o dość nietypowy sprzęt, którego sens zakupu i zalety będzie widziało niewiele osób, podejrzewam, że nawet na forach fotograficznych spotkasz się głównie ze sprzeciwem i propozycjami znacznie gorszej jakości, albo znacznie większych rozmiarów.W poniedziałek sprzedawałem Nikona D5000 i faceta interesowało tylko, żeby miał HD, bo to wysoka rozdzielczość (nie pomagało tłumaczenie, że to się filmów dotyczy), a jasność obiektywu w aparatach, czyli że co - "obudowa biała?". No i podstawa, bez 12Mpix to się "aparat dobrego zdjęcia nie zrobi". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyh tak czy owak ciesze sie ze ktos mnie zrozumial faktycznie nawet na forach fotograficznych ludzie najczesciej proponuja cos innego choc musze przyznac ze prawdopodobnie 90% z nich nie przeczytalo przedstawionej tu specyfikacji leica.Wybor juz zapadl i sprzet zamowiony. jak otrzymam to pochwale sie wrazeniami.Niestety nic ciekawszego od dlux4 nie znalazlem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.