Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Folia Na Szybę (lustro Weneckie)


Koli

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie... gdzie na śląsku(Mikołów i okolice) idzie kupić folię przyciemniającą (lustro weneckie) i czy jest to trudne w przyklejeniu (sam se dam radę?) bo chciałbym w super nowoczesnym...kaszlaczku sobie coś takiego zrobić Ps. Proszę nie piszcie mi o allegro itd. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giemul za to że miał lustro weneckie na szybach ? bo wiem że można coś takiego robić ale nie można zaciemniać szyb przednich do iluś tam procent przejrzystości oraz szyb przednich bocznych... chciałbym wiedzieć nie mam mieć zamiaru przypału z milicją ;) a innych dziękuje za linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... że miał lustro weneckie ......
No ba , własne za to :zgodnie z art. 66 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany , wyposażony i utrzymany , aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu . Aby nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Ponadto pojazd powinien być tak skonstruowany, aby było zapewnione dostateczne pole widzenia kierowcy. Zgodnie z powyższym , Polskie prawo zezwala na przyciemniane tylnych szyb bocznych , jeżeli uzyska się na to stosowny atest ! ( cokolwiek to znaczy )W § 8.4 rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia , przednia szyba oraz boczne szyby kierowcy i pasażera powinny zapewniać pełną i wyraźną widoczność bez zniekształcenia obrazu .Tyle teoria , jak to jest z interpretacją ,to już inna bajka . Na tym cały wic polega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby przednie boczne moga byc przyciemnione do tego stopnia, zeby widocznosc przez nie nie byla mniejsza niz 70%. Do 30% mozesz przyciemnic, natomiast jezeli juz fabrycznie sa szyby lekko przyciemnione z przodu boczne to nakladajac taka folie przyciemniajaca to moge ta przejrzystosc byc mniejsza.Samodzielne przyciemnianie jest troche ryzykowne, ze wzgledu na to, ze powinienes posiadac atest na przyciemnione szyby.Ja przyciemnialem wszystkie szyby w moim seju swego czasu tutaj:http://www.autofan.info/Przednie boczne fiola 30% czarna, pasek przeciwsloneczny i wszystkie tylnie szyby najciemniejsza fiolia - zaplacilem bodajze 350zl. Ale bylo to naprawde profesjonalnie zrobione, jak patrzalem jak to robil facet to wcale to takie latwe nie jest:)Policja czepia sie tego - ostatnio bedac pod obi, parkujac przy domie znajomych, podjechali tajniacy i nie pytali ani o dowod, ani o oc, ani nawet o prawo jazdy tylko bylo jedno pytanie - Posiada Pan atest na te przyciemniane szyby?Oczywiscie posiadalem, ale nie wiem co by bylo w przypadku jego braku.PS."Auto-Service" Samochodowe SzybyBranża: Samochody - szyby * Mikołów, ul. Pszczyńska 32 /4 * tel. 0504051711Tak na szybko w googlach znalazlem. Jest napisane, ze folie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie kiedyś w favoritce okleiłem tył i boczne tylne. Jak mnie niebiescy zatrzymali kiedyś to zapytał o folie. Powiedziałem, że pytałem na przeglądzie (bo pytałem) i diagnosta powiedział że można pod warunkiem, że mam oba lusterka boczne. Misiek zapytał tylko gdzie byłem na tym przeglądzie i tyle.Po mojemu to by się zgadzało, przeca są osobówki PHowców co zamiast szyb mają blache lub reklame z foli onewayvision.Jak będziesz sam kleił to woda z kropelką (dosłownie) ludwika!Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Śledząc ten temat zapytam skromnie czy już zakupiłeś ta folie?Jesli pisałeś, że interesują cię okolice Mikołowa to w Borowej Wsi jest firma Skalik. Robiłem u nich kiedys szyby, wszystkie oprócz przedniej ( wiadomo ), naprawde byłem zadowolony, zero nawet najmniejszych pęcherzyków, folia SunGuard. Osobiście bym się oklejania nie podjął, jest to znacznie trudniejsze niz mogłoby sie wydawać. Jeśli bedziesz robił sam to pamietaj żeby przez min. 24godziny nie otwierać szyb bo musza wyschnąć, inaczej pozrywasz przy koncu szyby.Co do przyciemniania mi pały zabrały dowód za przednie boczne mimo, że miałem najjasniejszy odcień foli. Podobno samochody fabrycznie mają juz przyciemnione w 30%tach (na stacji kontroli tak powiedzieli ). Daj znać czy cos zrobiłeś w tym kierunku, mnie dalej swędzi całe auto okleić, ale z drugiej strony jeżdzić i sie przed niebieskimi czaić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.