Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Małe Kocięta


Leon

Rekomendowane odpowiedzi

WItamMam 3 dniowe kocięta rasy pospolitej hehe zwykły dachowiec.Normalnie moja kotka sie gdzieś puściła niedobra .Wiec jak w temacie oddam jakiegoś malucha jak podrośnie, tylko czekam szybko i na poważne pewne odpowiedzi ze ktoś weźmie i sie nim(nimi) będzie opiekować bo to kochane zwierzaki.PozdrawiamLeon-Bodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterylizacja kotki to koszt 80zł - 100zł, trwa to około godziny, zabierasz ją potem do domu i już o nic się nie martwisz. Ogłoś się z tym na portalu dla miłośników zwierząt, prędzej ktoś ją weźmie Nasze społeczeństwo nie dorośnie chyba nigdy do posiadania zwierząt... Nie kieruję tych słów wprost do Ciebie ale ogólnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon walneło Cie w krzyzu i teraz kocięta rozdajesz... podaj nazwę tych leków które przepisała Ci Pani doktor a tak na poważnie to zapytam czy u mnie w domu nie chcą , bo nasz kocur gdzieś zaginął w akcji i juz od miesiąca go nie ma , a wiadomo dom bez kota ma jesienią nieproszonych gości .Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec:Działanie: uspokajająceprzeciwlękowenasenneprzeciwdrgawkowezmniejsza napięcie mięśni szkieletowychDo tego jakies zastrzyki "Forte" i wszytko jasne.Ja zaraz zwariuje w tym domu.PsAnuszka ja wiem ale kotka powinna ponoć miec raz dzieciaki ;)Narzeczona ma 6 kotków wykastrowane,wysterylizowane i pomaga w lecznicy wiec wiem wiem, ze trzeba ja zabrac na zabieg pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuszka ja wiem ale kotka powinna ponoć miec raz dzieciaki ;)
To jest bardzo stary stereotyp powielany przez ludzi, który nie ma wspólnego nic z prawdą! Przyjęło się, że suczki albo kotki powinny mieć raz "dzieci" a to wierutne kłamstwo! Prowadzonych jest wiele akcji uświadamiających ludzi, że ciąża nie jest konieczna! Tylko ile potrwa uświadamianie ludzi? Mały zwierzak, obojętnie czy to samiec czy samiczka powinien być poddany kastracji kiedy tylko do tego dorośnie. Pomijając niekontrolowane rozmnażanie to np. kastracja u samców psów zapobiega późniejszym problemom z wypróżnianiem się na starość. Sterylizacja zwierzaka to podstawa tak jak szczepienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło się, że suczki albo kotki powinny mieć raz "dzieci" a to wierutne kłamstwo! Prowadzonych jest wiele akcji uświadamiających ludzi, że ciąża nie jest konieczna!
jajowody podwiazane? Jak coś jest nie używane to się zaczynaja robic problemy.Np Liczba zmiana nowotworowych narządu rodnego dziołch ktore nie były zaciazone jest duzo wieksza niż dziołch zaciązonych wielokrotnie.
Mały zwierzak, obojętnie czy to samiec czy samiczka powinien być poddany kastracji kiedy tylko do tego dorośnie.
kot po wykastrowaniu - jest leniwy, śpi cały dzień, nie chce polować, tyje , ot taka klucha z której nie ma pozytku...Zreszta to wbrew naturze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kot po wykastrowaniu - jest leniwy, śpi cały dzień, nie chce polować, tyje , ot taka klucha z której nie ma pozytku...Zreszta to wbrew naturze
Chcesz powiedzieć , że lepiej nie kastrować kotów i niech grono bezdomnych kotów się powiękasza jeszcze bardziej tak? Niech coraz więcej zwierząt biega po śmietnikach, po piwnicach i klatkach, a małe kocięta rodzą się pod garażami i zdychają np. z zimna? Najwyżej jak kotka zaciąży to przecież można np. małe kocięta utopić?Brawo!Uwierz mam dwa koty (wykastrowane), wcale nie tyją, wystarczy odpowiednia dieta i karma!Nie jakieś gówniane whiskase i kitikaty tylko pożądna karma dla kastratów.klucha z której nie ma pożytku ? Ok, może i koty po kastracji są bardziej leniwe, ale wystarczy kota zainteresować, poświęcić mu odrobine czasu i zachęcić do zabawy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jajowody podwiazane? Jak coś jest nie używane to się zaczynaja robic problemy.Np Liczba zmiana nowotworowych narządu rodnego dziołch ktore nie były zaciazone jest duzo wieksza niż dziołch zaciązonych wielokrotnie. kot po wykastrowaniu - jest leniwy, śpi cały dzień, nie chce polować, tyje , ot taka klucha z której nie ma pozytku...Zreszta to wbrew naturze
Poczytaj co pisze Kenyy.Nie masz tu racji a takim tokiem myślenia i nie daj Boże postępowania liczba nieszczęsnych małych zwierząt nigdy nie zmaleje. Rak nie atakuje kotek dlatego, że nie były w ciąży... Poza tym, np urojone ciąże mają częściej właśnie kotki niewykastrowane. Nie zauważyłam też żeby jakikolwiek z kilkunastu kotów, które miałam czy znałam po kastracji było leniwych. Piękne dwie kotki w stajni utrzymują taką linię, że niejedna niekastrowana chciałaby taka mieć a żywione są bardzo dobrze nie tylko suchą karmą ale same łapią ptaki czy myszy. Mój pies także jest kastratem i energii ma tyle, że mógłby nią obdarować kilka innych psów a do tego dzięki zbilansowanej diecie chudnie Przytoczę kolejny argument za kastracją zwierząt. Koty po kastracji żyją kilka lat dłużej niż te niewykastrowane ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kastracja u kotów powoduje brak zadowolenia podczas kontaktów erotycznych z osobnikami płci przeciwnej , a tym samym zatracenie chęci do życia ,(nie znają alkoholu oraz innych używek powodujących odmienne stany świadomości).Według mnie to nieetyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........kot po wykastrowaniu - jest leniwy, śpi cały dzień, nie chce polować, tyje , ot taka klucha z której nie ma pozytku...Zreszta to wbrew naturze
Jesz przerobione (gotowane, smażone, pieczone) mieso- to też wbrew naturze. Chodzisz w ubraniu- to też wbrez naturze.Używasz gumek, czy innych środków antykoncepcyjnych- to też wbrew naturze........Można tego sporo wymienić.Moje kotki (3 wysterylizowane), nie są śpiochami, nie są też przefurowane. Są żywiołowe i naprawdzę czasem mam dość ich bieganiny.Po sterylizacji niezbędna jest odpowiednia dieta. To taki drobny szczególik, o którym większość ludzi zapomina.
Kastracja u kotów powoduje brak zadowolenia podczas kontaktów erotycznych z osobnikami płci przeciwnej , a tym samym zatracenie chęci do życia ,(nie znają alkoholu oraz innych używek powodujących odmienne stany świadomości).Według mnie to nieetyczne
Kotki nie odczuwają przyjemności z aktu kopulacji. Jest wręcz przeciwnie, poczytaj sobie zanim się wypowiesz.Co do etyki....Bardziej etyczne pewnie jest zabijanie, maltretowanie, okaleczanie zwierząt. To niestety ma miejsce z powodu ich dużej liczny, przez to koty traktowane są jak szkodniki.Sterylizacja ma na celu....... co się będę rozpisywał, domyśl się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kot po wykastrowaniu - jest leniwy, śpi cały dzień, nie chce polować, tyje , ot taka klucha z której nie ma pozytku...
nieprawda, mam 2 koty - kocura Linuxa i kotkę Bezę, oba po sterylizacji/kastracjiBeza to rzeczywiście kanapowiec - leniwiec ale to pewnie dlatego że jest już stara - jak brałem ją ze schroniska 6 lat temu to miała prawdopodobnie 9-10 latnatomiast Linux ma prawie 4 lata i jest kotem wychodzącym, baaardzo aktywnym - poluje na myszy, ptaki itpdodam jeszcze że oba jedzą normalną karmę (nie specjalną dietetyczną) i wcale nie tyjąEDITBTW - do wzięcia (wyłącznie w dobre ręce) czarny kocur 3 letni, wykastrowany, wychowany, udomowiony, bardzo porządny, czysty, grzeczny, bardzo ładny dachowiec z głową jak u kota Rademenesa z "7 życzeń"niestety musi poszukać nowego domu bo dotychczasowym właścicielom urodziło się dziecko i niestety ma na niego alergięnazywa się Okręt, tzn. kot a nie dziecko oczywiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotki nie odczuwają przyjemności z aktu kopulacji. Jest wręcz przeciwnie, poczytaj sobie zanim się wypowiesz.
Nie interesuje mnie aż do tego stopnia życie erotyczne kotów,ale widzę że ty chyba jesteś tym zainteresowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jestem. Skoro już podjąłem się opieki, to powinienem wiedzieć jak najwięcej.
Podpisuje sie pod tym ,Pacza mo racja. Kot mieszkający w domu powinien być wysterylizowany, a te bajki co piszecie o 1 miocie itd to tak samo jak woda święcono przed stosunkiem.Trza dać pozor na jedzenie ,kastracja zwłaszcza u kocurów powoduje to że są podatne na choroby nerek , pomogo obniżenie ph moczu, co jakiś czas Royal czy inne żarcie.To najlepiej powie weterynarz kiedy i jak .Z mojego doświadczenia , a kocombrów już parę się przewinęło przez chata,łatwiej sterylizacja przechodzą samce ,zresztą zabieg mniej skomplikowany.Kotki mają bardziej przechlapane , jedni kroją cały brzuch i kotka chodzi w kaftanie a inni-rana na 2 szwy .Osobiście polecam gostka w Rokitnicy , ale inni też robią tą metodą , na 2 dzień kotka śmigoI jeszcze jedno ,wysterylizowany kot zachowuje sie tak samo jak inne z tą różnicą że jak jest ruja to nie chodzi po suficie a kocur nie znaczy zapachowo.Jo mom kotka Inka -wysterylizowano a czyste ADHD to po prostu zależy do charakteru a tego nie wycinają Przyznaja ze wraz z pierwszym kotem w domu pojawiła sie literatura na ten temat ,taki owners manual Obecnie mieszkają w doma 2 sztuki.post-9144-1248340261.jpgpost-9144-1248340277.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odnośnie kotków, to w dniu wczorajszym przypałętał sie nam do firmy malutki kiciuś .mamy teraz małe zmartwienie, ale cóz, moze zostanie kotem firmowym ;)Pojawił sie spór o to jak kociak ma się nazywać.... ale chyba zostanie Hornet jeżeli zostanie z nami , na pewno wysterylizujemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odnośnie kotków, to w dniu wczorajszym przypałętał sie nam do firmy malutki kiciuś .mamy teraz małe zmartwienie, ale cóz, moze zostanie kotem firmowym ;)Pojawił sie spór o to jak kociak ma się nazywać.... ale chyba zostanie Hornet jeżeli zostanie z nami , na pewno wysterylizujemy .
To chyba jakiś zwyczaj... bo co serwis to mają swojego "firmowego" kota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.