Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tory Wyścigowe


slusar_o2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zastanawiałem się czy są może jakieś obiekty u nas na śląsku (ewentualnie nie za daleko śląska np. Wrocław, Kraków etc) na których można by poćwiczyć jazdę? Jakieś tory kartingowe, gdzie można za opłatą (lub za darmo) sobie "wykupić" godzinkę i poprzeszkadzać szybszym kierowcą ?Szukałem na google, nic ciekawego i konkretnego nie znalazłem, forumowa wyszukiwarka coś chyba nie działa, a kiedyś rozmawiałem z chłopakami w salonie Kawasaki na Rozdziańskiego i coś napomnieli o torze w CzęstochowieWięc znacie jakieś tutejsze tory ?Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazowa nie polecam. Tor jest juz w tak beznadziejnym stanie, ze tylko gruntowna modernizacja moze go uratowac. Kiedys tam jezdzilem w ramach GP Wyrazowa, ale w tym sezonie asfalt stal sie jakis dziwny i przyznam szczerze, ze boje sie tam jezdzic, bo mozna nie popelnic bledu, a sie przewrocic.Polecam natomiast tor kartingowy Wallrav Race Center w Starym Kisielinie. Daleko, ale za 120 zlotych dostajesz mozliwosc jazdy na tym obiekcie w godzinach 10:00-18:00. Treningi motocyklistow odbywaja sie w niedziele.Dobrym pomyslem jest takze Radom. Jest o wiele blizej od nas, niz Stary Kisielin. Nie bylem, ale wiem, ze jest zmodernizowany. Nowy asfalt. Terminy zamawiac u Automobilklubu Radomskiego. W tym roku koszt jazdy byl 50 zlotych/dzien. Placicie i jezdzicie do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak tam byłem to okrutnie driftowali tam wyrywali asfalt z korzeniami wiec dlatego tak wyglada jak wyglada, z kolei kisielin to super tor pod super moto a nie sporty ale z braku laku...w polsce jedynie poznań ale daleko i do dupy
dlaczego do dupy? wg mnie super techniczny tor.Ze daleko to sie zgodze ale ze do dupy???cos ci sie chyba pomylilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dupy do dupy nic mi sie nie pomyliło, pod tym względem ,że nic nie wolno bo co to za jazda po torze na seryjnych wydechach i po 15 min idź pan w huj, w Brnie to ryczysz z rur jak lew i 25 min zapychasz po prawdziwym torze a nie jakiejś namiastce, wiec oceń sam
no to moze władze toru sa do dupy.ale sama nitka jest ok.Wiem jak jest na Brnie bo tam jezdze bo jest blizej niz do Poznania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Tor Poznan jest super. Konfiguracja zakretow jest bardzo fajna i chyba tylko niezbyt logiczna zasada dzialania AW jest minusem. Jezdzilem w Brnie - tez super obiekt, szczegolnie sektor stadionowy. Ale nie powiedzialbym, ze Poznan jest na szarym koncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z Was ma rację.Jeśli mowa o samej nitce toru, to faktycznie Poznan jest bardzo fajnym torem, i jest to opinia wielu zawodnikow z wyzszej polki (czytaj np francuzow jezdzacych w tym roku w WMMP). Jesli chodzi natomiast o oraganizacje jakichkolwiek treningów to jest to porazka na calej linii. Limity glosnosci? Po co? Ja chcac pojezdzic tam w przyszlym roku, musialbym zdejmowac wydech i zakladac serie... Pytam po co? To jest jakies chore i niedorzeczne. W Brnie nie ma problemu z limitami, ale z tego co wiem, to problem jest z wykupieniem wjazdu, ale to tylko przed samymi treningami jak jest duzo ludzi. Mozna to obejsc rezerwujac sobie miejsce przez internet. Co do Slovakia Ring... Coż, widzałem filmik z przejazdu po tym torze. Wydaje sie miod malina... Slepe zakrety, duze strefy bezpieczenstwa... Śląsk jest w o tyle dziwnej sytuacji, ze nibdy do kazdego toru mamy jednakową ilość kilometrów, no ale jednak za kazdym razem jest to spory dystans do przejechania... A Wyrazów, Kisielin... Nie byłem, nie wypowiadam sie. Jedni mowia, ze fajne miejsca do doskonalenia techniki, inni narzekaja... Kazdy jezdzi tam, gdzie mu sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu taki chamski tekst? Kolega pewnie pyta o to, czy np kask musi miec europejska homologacje itp... Czemu polak jest taki, ze od razu przypierda..a sie do drugiego?
Ponizej daje wymogi na treningach w Poznaniu. To pewnie jest standard wszedzie:Podstawowy strój motocyklisty:- kask- rękawice- buty- kombinezon (1 lub 2 częściowy, skórzany lub z materiału trudnościeralnego).Warto zapisac sie do AW. Wowczas treningi sa za 50 zlotych, a jak sie ma licencje zawodnika to sa za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej daje wymogi na treningach w Poznaniu. To pewnie jest standard wszedzie:Podstawowy strój motocyklisty:- kask- rękawice- buty- kombinezon (1 lub 2 częściowy, skórzany lub z materiału trudnościeralnego).Warto zapisac sie do AW. Wowczas treningi sa za 50 zlotych, a jak sie ma licencje zawodnika to sa za darmo.
Maro, w jaki sposob sie zapisac? Jaka jest roczna skladka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro, w jaki sposob sie zapisac? Jaka jest roczna skladka?
Musisz wypelnic formularz dostepny na stronie www.aw.poznan.pl. Potrzebnych jest dwoch czlonkow rekomendujacych, ktorzy zloza swoj podpis i numer legitymacji. Ja ci nie pomoge, bo jestem czlonkiem kandydatem na razie. Roczna skladka wynosi okolo 50 zlotych. Dokladnie nie pamietam, wszystko jest do znalezienia na stronie AW.Po zalatwieniu formalnosci dostaje sie legitymacje czlonka i jest sie czlonkiem kandydatem przez jeden rok. Czlonek kandydat moze korzystac ze wszystkich praw poza czynnym i biernym prawem wyborczym do organow AW. Czyli treningi ma sie juz za pol ceny lub za darmo.Naprawde polecam, bo zaden inny klub nie da darmowych treningow w Poznaniu i jesli nie jest sie dzianym, to jest to jedyna sensowna organizacja do zapisania sie. Co do czlonkow rekomendujacych, znajdziesz ich w Poznaniu na treningach motocyklowych. Poszukaj wsrod zawodnikow i popros. Znaja sytuacje wiec raczej nie odmowia. Potrzebni sa tylko dwaj, wiec zawsze sie kogos znajdzie.Jak chcecie cos wiedziec to pytajcie. Chetnie podziele sie z Wami swoim doswiadczeniem z pierwszego sezonu powaznego scigania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w adasiach, krutkim rękawku i jeansach cie nie wpuszczą.
Za debila się nie uważam za to Twoja wypowiedź poza wszelką krytyką. Widzę, że do niektórych osób trzeba pisać DUŻYMI LITERAMIMaro17 na szczęście jak i większość tutaj na forum do takich nie należy. Właśnie o to mi chodziło czy musi być 1 czy 2 częściowy, skóra czy może być też teks i homologacje na kask (oraz czy zapięcie musi być DD) i tego typu rzeczy. Bardziej inteligentnym nie trzeba tłumaczyć. Czy na torach różnią się od siebie te wymagania np. w Brnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na treningu nie sprawdzaja czy kask ma zapiecie DD, ale na zawodach DD i homologacja sa obowiazkowe co do kasku. Na zawodach istnieje rowniez obowiazek posiadani zolwia na plecy. Co do treningu w Brnie, to niczego mi nie sprawdzali. Moze dlatego ze wszystko mialem. Najbezpieczniej bedzie, jak jadac do Brna zabierzesz skorzany kombinezon. Wowczas nie powinno byc problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a róbta co chceta, jak wicie lepiej, znaFcy , powodzenia. Coś tam, od kogoś słyszeli i kozaczą,, jedź zobaczysz co trzebatylko sie nie zdziw ,że cie nie wpuszczą przez zupełnie coś innego o czym tu nikt nie wspomniałJa bede jechał a ty bedziesz sie oblizywał, tak więc słuchaj dalej pierdoł o jakis zółwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych odsylam na www.aw.poznan.pl do zakladki Motocykle/Treningi i tam znajdziecie cale info. Poza tym widze, ze niektorzy tutaj nie lubia, gdy traca pozycje jedynego znawcy i specjalisty.A co do niby zaslyszanych informacji, to opowiadam forumowiczom o tym co sam przezylem. Na treningach w Poznaniu niczego poza glosnoscia nie sprawdzali na bramie wjazdowej. A potem kontroli zadnej nie bylo.A na zawodach musi byc zolw, homologowany kask z zapieciem DD, buty i rekaiwce skorzane oraz 1-czesciowy kombinezon skorzany. Takie sa wymogi co do ubioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a róbta co chceta, jak wicie lepiej, znaFcy , powodzenia. Coś tam, od kogoś słyszeli i kozaczą,, jedź zobaczysz co trzebatylko sie nie zdziw ,że cie nie wpuszczą przez zupełnie coś innego o czym tu nikt nie wspomniałJa bede jechał a ty bedziesz sie oblizywał, tak więc słuchaj dalej pierdoł o jakis zółwiach
Naucz sie czytac ze zrozumieniem i nie kozacz... Bo takich kozakow juz wielu widzialem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.