Jump to content

Tor W Pionkach

Recommended Posts

W Pionkach kończymy kwestie związane z reportem ornitologicznym, który jest niezbędną częścią raportu środowiskowego - nie da się tego czasowo przyspieszyć ponieważ musi zawierać obserwacje ptaków w określonych okresach. Później czekają nas warunki zabudowy i w końcu upragnione pozwolenie na budowę.Tylko nie pytajcie mnie już kiedy... Myślę, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy zaczniemy budować.Inwestowanie w tym kraju to masakra- tor mógłby być zrobiony i dziesiątki osób mogło znaleźć pracę przy budowie, a później przy obsłudze. Jak pomyślę ile osób w skali kraju chce coś zrobić i nie może to w ogóle się dziwie jak my tutaj funkcjonujemy.. Jest jakiś specjalny system który ktoś wymyślił żebyśmy się nie rozwijali i nie tworzyli nowych miejsc pracy.

To słowa Pejsera z dnia 21.01.2010, a więc człowieka który w tym temacie wie najwięcej, bo jest pomysłodawcą i póki co człowiekiem który się w największej mierze zajmuje tym projektem
Rozmawiałem z Badziakiem, który z Pejserem dośc mocno sie przyjaźni i z tego co mi wiadomo to:1. kasa jest i są inwestorzy2. gmina dałą pozwolenie na budowę więc teoretycznie zezwolenia są3. Coś tam zieloni mieszali i z tym wiem, że jakieś problemy były.Ogólnie z tego co się orientuje to jak k.... zieloni coś zbojkotują to nawet największa inwestycja nie może się odbyć w tym chorym kraju.Przykładem np są tatry.. w słowacji infrastruktura idzie z roku na rok do przodu i za 5 lat będzie tam jak np we włoszech albo austrii pod względem narciarskim, a w polsce?JAk górale nawet się dogadali, to wystarczy żeby zieloni debile napisali, że tam świstaki się bzykają na stokach i wtedy wszystko jest zablokowane.. A mamy taki potencjał pod tym względem...Mam tylko nadzieje, że toru w pionkach nie będą blokować, że np to teren gdzie żaby rechoczą w lecie.

Srednicowka tez moze miec klopoty zeby do Gliwic dojechac bo w zabrzanskim lasku, ktory ma 100m x 100m znalezli jakies chronione robaki i jest podobno zajebisty problem. Z tymi Pionkami to podziwiam chlopakow za upor i trzymam ostro kciuki.

Rozmawiałem z Badziakiem, który z Pejserem dośc mocno sie przyjaźni i z tego co mi wiadomo to:1. kasa jest i są inwestorzy2. gmina dałą pozwolenie na budowę więc teoretycznie zezwolenia są3. Coś tam zieloni mieszali i z tym wiem, że jakieś problemy były.Ogólnie z tego co się orientuje to jak k.... zieloni coś zbojkotują to nawet największa inwestycja nie może się odbyć w tym chorym kraju.Przykładem np są tatry.. w słowacji infrastruktura idzie z roku na rok do przodu i za 5 lat będzie tam jak np we włoszech albo austrii pod względem narciarskim, a w polsce?JAk górale nawet się dogadali, to wystarczy żeby zieloni debile napisali, że tam świstaki się bzykają na stokach i wtedy wszystko jest zablokowane.. A mamy taki potencjał pod tym względem...Mam tylko nadzieje, że toru w pionkach nie będą blokować, że np to teren gdzie żaby rechoczą w lecie.
No to co napisales w punktach bylo w artykule pod linkiem ktory kolega wczesniej podal i nie trzeba z Adamem o tym gadac ;);) A Piotrek wyraznie powiedzial co aktualnie jest przeszkoda w rozpoczeciu inwestycji
  • 3 weeks later...

I po ptokach ;);) Ale badzmy szczerzy, w polsce szybciej sie buduje autostrady ;P niz obiekty ktore moga przyniesc po pierwsze niezla kase inwestorom, a po drugie mnostwo frajdy uzytkownikom... Ale coz, zyjemy w Polsce i jeszcze duzo czasu musi minac, zanim dogonimy zachod....