Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rajd Dakar 2010


bikers

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne interesujące wieści od Sonika "Dla porządku tylko dodam, że prowadzi czterech Argentyńczyków chyba, a dzisiaj byłem pierwszy za Argentyńczykami. Nie widzę żadnej szansy żebym wygrał z nimi, chyba, że im się coś popsuje, a to z tej prostej przyczyny, że jadą na skróty na trasie. Dzisiaj jechałem za jednym z nich, który jedzie Can-am, który jest zdecydowanie wolniejszy od mojego quada. I ten facet po prostu zjechał z trasy OS prosto, przez górę na drugą stronę i wjechał z powrotem na trasę z drugiej strony góry. Bladego pojęcia nie mam skąd wiedział, że trasa tak biegnie. Inie wiem również skąd wiedział, że ta góra nie kończy się po drugiej stronie np. klifem. Nie wiem jak to wyjaśnić. Może czas i życie to wyjaśni. Więc trzeba robić roadbooka i iść spać natychmiast. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że Argentyńczycy ustawili sobie rajd?Oto słowa Rafała:Coś kosmicznego zupełnie. Argentyńczycy prowadzą, mają jakieś tam swoje metody, czy legalne to się okaże. Pewnie ktoś będzie zwracał uwagę na zdjęcia, które zostały zrobione. Tutaj kilka osób protestuje już przeciwko takiej sytuacji, bo jak widać Argentyńczycy są poza zasięgiem kompletnie. Te różnice czasowe są abstrakcyjne. Nie wiadomo czemu to można podporządkować. Chyba, że są perfekcyjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że Argentyńczycy ustawili sobie rajd?
Jak dla mnie to sporo dziwnych zbiegów okoliczności. W argentyńskim rajdzie prowadzi 3 argentyńczyków, którym nikt czasem nawet posiadający lepszy sprzęt i większe doświadczenie nie jest nawet dotrzymać kroku. Dziwnym trafem nie słyszałem też, żeby dotknęły ich jakieś problemy z paliwem. No ale może ja jakiś przewrażliwiony jestem.....EDIT:1 251 PATRONELLI (ARG) YAMAHA 35:00:44 00:00:00 2 277 PATRONELLI (ARG) YAMAHA 37:23:09 02:22:25 05:003 256 GONZALEZ COROMINAS (ESP) YAMAHA 38:18:10 03:17:26 4 255 HALPERN (ARG) YAMAHA 40:00:37 04:59:53 5 252 SONIK (POL) YAMAHA 40:37:30 05:36:46 Teraz już 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rajdu wycofują się (podobno) także dwaj najlepsi kierowcy klasy ATV – bracia Patronelli. Wróbelki ćwierkają, że Marcos wymienił na trasie koło w swym Raptorze, za co otrzymał karę 3 godzin. Bracia nie zgodzają się z decyzją sędziów. Czy Rafał Sonik awansuje na podium?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.00 (10.01.2010) Wciąż niejasna jest sytuacja braci Patronelli w rajdzie. W wynikach pojawiła się 3-godzinna kara nałożona na starszego z nich, Marcosa, z powodu której obaj bracia zagrozili, że wycofają się z rajdu. Jak informuje „Corsa Online”, ich odwołanie zostało jednak przyjęte, a kara cofnięta i Patronelli nadal są w grze.Marc Coma za niezgodną z regulaminem wymiane opon w swoim moto został ukarany 6cioma godzinami i spadł na 24. pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bracia argentyńczycy jadą, i maja się dobrze, czyli niedobrze dla nas. Odwołanie od kary zostało przyjęte i po dzisiejszym etapie zajmuja znów dwa pierwsze miejsca. Sonik tuz za podium.Ciekawe jednak jest to, że Marc Coma rónież rozważa odwołanie się - powiedział w wywiadzie dla eurosport. I co najwazniejsze - jeśli tak uczyni, to FIM zawiesi wyniki do czasu podjęcia decyzji.Czy zatem w przypadku Patronelliego decydowała Fim, czy kto inny? I dlaczego Coma dostał + 6 godzin za wymiane opon a Patronelli nie?Kuba po dzisiejszym odcinku na 11 pozycji!! Oby tak dalej, a na pewno będzie w pierwszej dziesiątce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jednak jest to, że Marc Coma rónież rozważa odwołanie się - powiedział w wywiadzie dla eurosport. I co najwazniejsze - jeśli tak uczyni, to FIM zawiesi wyniki do czasu podjęcia decyzji.Czy zatem w przypadku Patronelliego decydowała Fim, czy kto inny? I dlaczego Coma dostał + 6 godzin za wymiane opon a Patronelli nie?
No wlasnie, cos tu jest bardzo nie fair... Czemu jedni dostaja surowe kary a kolejnym sie upieklo... No nic, nie nasza sprawa...A nasi super jak zawsze I oby tak dalej! Szkoda ze Sherco wypadlo, moglo zdzialac duzo w tym rajdzie, tak jak to robi Aprilia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof Hołowczyc wciąż stoi bezradny na 66 lub 68. kilometrze i zapewne rozmyśla, czy warto jechać dalej… Tym bardziej że ciężarówka serwisowa przeoczyła go i nieoczekiwanie dotarła już na 100. kilometr:( Polak chyba w najczarniejszych snach nie spodziewał się takiego rozwoju sytuacji…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.