Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tor Poznań


crazyforfun

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z najnowszą zadymą dotyczącą naszego jedynego jak na razie konkretnego toru w Posen, http://www.scigacz.pl/Tor,Poznan,koniec,wa...ncami,8508.htmlwładze AW uspokajają, że terningi dla amatorów będą odbywać się w tym sezone normalnie, tzn najprawdopodobniej wtorki/czwartki dla wszystkich zainteresowanych jazdami w tym sezonie polecam w celu zaznajomienia się albo odświeżenia po dłuuugiej (i trwającej nadal zimie) - nitka Toru Poznań

http://www.scigacz.pl/Rekord,Toru,Poznan,z...o,sam,8543.htmlProponuję wpisywać w tym temacie wszystkie sprawy związane z Torem Poznań. Może uda się zmontować jakąś większą ekipę na ten sezon, coby razem zgadywać się i jeździć, a nie spotykać dopiero się na miejscu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 346
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja też chciałabym pojechac parę razy, niestety tegoroczna Yamaha Riding Experience stoi pod wielkim znakiem zapytania (i raczej marne szanse że się odbędzie) więc pozostaje mi samej się jakoś zorganizować. Przyczepy nie mam więc jakby ktoś miał miejsce na jeden motocykl to chętnie się dorzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałabym pojechac parę razy, niestety tegoroczna Yamaha Riding Experience stoi pod wielkim znakiem zapytania (i raczej marne szanse że się odbędzie) więc pozostaje mi samej się jakoś zorganizować. Przyczepy nie mam więc jakby ktoś miał miejsce na jeden motocykl to chętnie się dorzucę
Na pewno coś się zorganizuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

władze AW uspokajają, że terningi dla amatorów będą odbywać się w tym sezone normalnie, tzn najprawdopodobniej wtorki/czwartki
normalnie ? to znaczy jak ? nie smigalem jeszce po torze ale nosze sie z tym zamiarem juz hoho czasu i jeszcze trochejak wygladaja twe treningi wtorkowo/czwartkowe ??przyjezdzasz i zapinasz czy sa jakies godziny czy jak ?? tylko motorki wtedy latają czy tor jest ogolnodostępny ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie ? to znaczy jak ? nie smigalem jeszce po torze ale nosze sie z tym zamiarem juz hoho czasu i jeszcze trochejak wygladaja twe treningi wtorkowo/czwartkowe ??przyjezdzasz i zapinasz czy sa jakies godziny czy jak ?? tylko motorki wtedy latają czy tor jest ogolnodostępny ?
Jak na razie nic nie wiadomo co do terminów/godzin treningów na 2009 r. Ja zacząłem jeździć do Poznania w zeszłym roku. Treningi były przeważnie we czwartki, ale czasem zamiennie przenosili na wtorek/środę. Treningi dzielone były na zwykłe i treningi w trakcie rund Mistrzostw Polski. Zwykłe treningi odbywały się w godzinach 15-18. W trakcie treninów jeżdżą tylko motocykle, przy czym tak w połówie sezonu podzielili wjazdy na samą nitkę toru na pół godzinne sesje ze względu na ilość maszyn - i tak na zmianę wjeżdżali amatorzy i zawodnicy, którzy także trenują na "treningach doskonalenia jazdy Także w tych trzech godzinach pobytu na torze wjeżdżasz na asfalt na 1.5 - 2 godzin w sumie. Jednym to starcza, a inni by jeszcze polatali -ja uważam, że jest ok. Procedura wjazdu na tor to podjazd najlepiej ok 14 pod bramę, sprawdzenie głośności wydechów (lekka paranoja, ale jest), wykupienie wjazdu - w zeszłym roku 60 zł. Potem jedziesz w miejsce, z kórego wpuszczają na sam tor - przeważnie od strony małego toru kartingowego, rozładowujesz maszynę i czekasz aż będą wpuszczać...no a potem to już żywioł Na każdym treningu jest karteka, wirażowi z flagami (chociaż róznie bywa z ich refleksem), czynne są toalety i prysznice. Zpas wachy, wody, burnów/red bulli - polecam tak 3 przed samą jazdą najlepiej mieć ze sobą, bo nie ma czasu wyjeżdżać poza tor - chociaż przy giełdzie są jakieś budy...W trakcie rund jest podobnie, tyle, że więcej ludzi, cena z w zełszym roku rosła przy rundach do 60 zł ale za każde 25 min treningu. Wszystkie informacje o terminach/zmianach są podawane na stronie AW. Można także brać udział w treningach zorganizowanych - jak GrandysDuo czy nawet przez sam AW, ale nie wiadomo jak to będzie w tym roku. Takie treningi - zazwyczj 2 dniowe to koszt ok 700-800 zł, ale za to lata się z instruktorami, są wykłady, indywidualnie mierzą czasy.Miejmy nadzieję, że w tym roku też tak będzie i nie będą świrowali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok. Tylko czy stowrzenie SRT, to tylko marketing (logo, koszulki i bluzy) czy tez to co najwazniejsze w tym wszystkim, czyli wspolne wyjazdy na tor, wspolne sciganie i dzialanie na rzecz teamu? Bo chyba to jest najwazniejsze, jak to widzicie? Z czasem mozna w miare finansowych mozliwosci kazdego, kupic wspolnie owiewki sportowe (kto nie ma), pomalowac je w jednych barwach itd. Tylko pytanie, czy jestescie tym naprawde mocno zainteresowani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Wojtek, w SRT nie powinno chodzić o lans tylko to co masz na myśli, można by się zastanowić nad zarejestrowaniem stowarzyszenia, mogłoby to nam pozwolić na pewne przywileje czy rabaty oplat związanych z torem, rabaty w wybranych serwisach czy sklepach oraz wszystko to co napisałeś, a może nawet jakiś sponsor by się znalazł Jestem gotów zaangażować się na poważnie w funkcjonowanie grupy na takiej zasadzie, jednak musi być nas kilku - zdaję sobie sprawę z czasochłonności takiego przedsięwzięcia i dlatego musi zebrać się nas mała grupka zapaleńców w ktorej każdy będzie odpowiedzialny za swoje obowiązki. Jestem w stanie podjąć konkretne rozmowy z grupą ludzi, tylko kto się na to pisze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 100%. Tez moglbym ew drobnych sponsorow znalezc. Tzn nie takich ktorzy nam kupia motocykle, przyczepe itp, ale takich ktorzy w zamian za np logo na owiewkach moga nas wesprzec jakimis "drobnymi". TAk jak piszesz Burdy, nie chodzi tu o lans, ale o fun i zapier...nie ;) Jest ktos jeszcze chetny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Tworzenie timu ma sens jezeli jego członkowie zamierzają stawać do rywalizacji w zawodach. Ja osobiscie nie czuje sie gotowy, aby sprostac takiemu wyzwaniu - moze w przyszlym sezonie i na pewno na innym sprzecie. Rzucilem pomysl Silesia Racing Team z mysla o wspolnych wyjazdach na tor i zorganizowaniu zwiazanej z FSM grupy wzajemnego wsprarcia osob zainteresowanych w jezdzeniu po prawdziwym torze. Zeby wyroznic sie na torze moglibysmy miec jakies wspolne logo, a na paddocku uzywac wspolnych koszulek. Jezeli przeksztalciloby sie to w cos powazniejszego to jestem jak najbardziej ZA!!!Solidny tim musi miec jednak solidne podstawy - za posrednictwem samego tylko forum z pewnoscia nie uda sie czegos takiego stworzyc. Trzeba uczestniczyc regularnie w zawodach, trenowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję najpierw pojechać razem gdziekolwiek - Brna/Poznania w takim terminie, żeby jak największej liczbie osób pasowało i omówić wszystko w trakcie wyjazdu - a jest o czym opowiadać szczególnie po treningu Wtedy się zobaczy co i jak. Moim zdaniem pomysł z nazwą i logo jak najbardziej dobry...jeżeli ktoś mógłby wymyśleć logo to będzie super, ja niestety nie mam takich zdolności Myślę, że na początek wystarczą nieweilkie naklejki z logo i nazwą i już gdzieś będzie nas widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.