Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomoc Dla Pawła Szkopka


WojtekA4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, co prawda mój stosunek do Pawła jest tutaj paru osobom znany, natomiast miała miejsce nieciekawa sytuacja, w której tak jak robia to wszycy trzeba odrzucic na bok swoje poglady i pomoc czlowiekowi w potrzebie. Ktos kto sie interesuje tym sportem powinien wiedziec co spotkalo Szkopka w Moście (otwarte złamanie ręki) i ze wzgledu na to, ze jest on na chwile obecna najlepszym polskim zawodnikiem uwazam ze jesli jest mozliwosc to trzeba mu pomóc. Oto tresc posta samego Pawła:"....Witam wszystkich moich fanów, kibiców, ludzi którzy życzą mi dobrze jak i tych którzy nie sa może moimi przyjaciółmi ale trzymają za mnie kciuki podczas walki na torze.Rokowania w leczeniu mojej ręki nie napawają zbytnim optymizmem ale również nie są dramatyczne. Niestety na moją niekorzyść mam uszkodzone mięśnie i to one nie pozwolą mi wrócić szybko nz tor. Na pewno nie w najbliższą rundę MMP. Jeżeli leczenie będzie przebiegało pozytywnie, to jest szansa na mój powrót jeszcze w tym roku i to może już podczas podwójnej rundy w sierpniu.Stan ręki konsultowałem w wielu klinikach w europie między innymi za pomocą Pawła Górki w klinice S.O.S Ręki we Francji. To klinika gdzie leczy się najcięższe przypadki po urwaniach czy zmiażdżeniach górnych kończyn i oni również mówili, że pierwsze zaopatrzenie w Czechach było Ok. To samo powiedzieli lekarze od Olka z MK FOZ.Tak więc pozostają mi tylko w celu przyśpieszenia leczenia kosztowne zabiegi wszczepienia komórek macieżystych, laseroterapii czy magneto. Lekarz mówił również o jakiś komórkach ze szpiku kostnego czy coś w tym stylu.W tym miejscu, chociaż może sam miałbym opory gdyby nie Marian, chciałem prosić każdego, kto w jakikolwiek sposób może mi pomóc o tę właśnie pomoc.Jak wiecie na początku roku wystartowałem w MŚ i miałem nadzieję na starty w pełnym sezonie i na zdobyci sponsora jeżeli będę startował, jak się potoczyły losy moich startów wszyscy wiemy. Ani startów ani ogromnych pieniędzy włożonych do zespołu ani zespołu ani szansy na sponsora żeby oddać pieniądze pożyczone na sezon.Otwarcie przyznaję, że moja sytuacja finansowa na dzień dzisieszy jest beznadziejna i nie mam pieniędzy na uregulowanie bieżcych zobowiązań w terminie a tu taki niespodziewany ZONK który musi niestety kosztować. Jeżeli jest więcej ludzi dobrej woli, to proszę każdego o nią. Ja ze swojej strony obiecuję, że nie będę się żaden sposób oszczędzał i dam z siebie wszystko żeby jak najszybciej wrócić i bronić polskiego honoru.Zdradzę również, że będę się starał za rok znowu powrócić do MŚ już z własnym zespołem, bo wiemy dzisiaj o wiele więcej jak to zrobić, żeby być niezależnym.Mój numer konta: Paweł Szkopek, Bank Pekao SA 90 1240 3174 1111 0000 2901 7203Jeżeli macie ochotę przeedytować moją prośbę na portale, to ja w tej chwili nawet przez wstyd nie chcę Wam tego zbraniać a nawet chcę prosić, że jeżeli uznacie za stosowne zamieszczenie mojego apelu do wszystkich, którzy moglibymi pomóc o zrobienie tego.Przepraszam również za mój styl i błędy. 5-ki na pewno bym nie dostał ale wybaczcie mi po tych wszystkich środkach przeciwbólowych...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to takie dobro polskiego motorsportu... zastrzegam,ze nie mam nic do pomocy blizniemu,ale troche niefajna sytuacja w jakiej sie znalazl szkopek... los niestety czasem sie odwraca. powrotu do zdrowia zycze!
Dlaczego nie ? Przecież jeżeli Szkopek nie wsiądzie na swojego triumpha jak najszybciej to mistrzem Polski w 600 zostanie Forey - Francuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.scigacz.pl/Zawodnicy,kontuzjowa...omoc,10104.html[...]Jednak bardziej dramatyczna sytuacja ma miejsce w przypadku Sławka Grausama. Lubiany przez wszystkich zawodnik sam nie chciał prosić o pomoc, ale sytuacja, w jakiej się znalazł spowodowała, że my robimy to za niego.Stan zdrowia Sławka jest bardzo poważny. Ma złamane siedem żeber, a jedno z nich przebiło płuco. W wyniku tego na płucu powstał krwiak, który był ściągany drenem. Zawodnik ciągle ma problemy z oddychaniem. Podczas upadku doznał też wstrząśnienia mózgu, przez który do dzisiaj ma „dziury" w pamięci. Zawodnik wrócił już do kraju i jutro przejdzie operację ręki, która jest pogruchotana. Niezbędna będzie też operacja obojczyka, który jest w fatalnym stanie.[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało istotne jest teraz to czy Paweł bedzie mistrzem czy nie, trzeba jemu tak samo jak i Sławkowi i pomoc i tyle. Jesli kazdy doda jakas cegielke, to nastepstwem tego bedzie to, ze chlopaki szybko wroca na tor i tyle. Nie ma sie co spinac ze francuzi wygraja i myslec teraz o tym, lepiej pomyslec jak pomoc naszym zawodnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało istotne jest teraz to czy Paweł bedzie mistrzem czy nie, trzeba jemu tak samo jak i Sławkowi i pomoc i tyle.
Nie obraź się Wojtek, ale ja to widzę trochę inaczej. Jeśli nie jest istotne czy Paweł zostanie mistrzem to cała ta pomoc (kasa) bardziej przydała by się Sławkowi. Szkopek walczy o szybki powrót na tor i łojenie dupska francuzom, a Sławek w moim odczuciu o coś dużo, dużo więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pomagamy tylko dlatego, ze chcemy zeby skopal dupy francuzom? tak? Jesli tak, to mamy inne podejscie do pojecia "pomoc"... Gdyby byla kasa zbierana na np sprzet czy sfinansowanie startow to wtedy moglbym sie z Toba Burst zgodzic, ale w tej sytuacji nie bardzo. Jak pisalem tego posta nie bylo jeszcze konkretnych informacji o stanie zdrowia Sławka, ale oczywiscie tak samo podchodze do pomocy jednemu i drugiemu. W tym momencie nie interesuje mnie to, czy beda walczyc o tytuly, poprostu stala sie im krzywda i czuje, ze jesli moge pomoc to to robie. Odnosnie Pawła, to dzisiaj (wczoraj ) po konsultacjach w Czechach stwierdzono, ze moze wrocic na tor za okolo pol roku... Maja jeszcze konsultowac to w Anglii. Czy w zwiazku z tym, ze jest obawa ze w tym sezonie nie zobaczymy Pawła na torze oznaczac bedzie to brak pomocy z naszej strony dla niego? Bo tak wlasnie odebralem Twoj post: "... pomoge, ale tylko jak bedzie dalej łoił dupe francuzom, a jesli nie, to mam go gdzies..." sorry, ale tak to wlasnie zrozumialem. Inna sprawa to to, ze nie kazdy musi byc fanem Szkopka (np ja ) ale to sa sytuacje patowe i trzeba odsunac na bok swoje widzi mi sie Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się kompletnie. Chodziło mi dokładnie o to, że w przypadku Szkopka "walczymy" o jego szybki powrót na daytone i liczymy na to, że odeprze atak francuzów, natomiast w przypadku Sławka walczymy o jego powrót w ogóle. Nie podejmuje się oceniać tego, który cel jest bardziej szczytny, ale w moim odczuciu powrót do zdrowia i normalnego życia Sławka jest ważniejszy niż desperacka próba powrócenia na tor Szkopka w tym sezonie. Chciałem przy tym zaznaczyć, że cała swoją wiedzę na temat ich aktualnego stanu zdrowia czerpałem z wiadomości jakie znajdują się w internecie - ręki sobie za nie uciąć nie dam. Co do twojego posta to obawiam się, że zrozumiałeś mnie tak jak chciałeś zrozumieć. Musiałbym być niezłym sqr**synem, żeby myśleć w sposób jaki przedstawiłeś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.