Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mistrzostwa Świata Superbike


Burst

Rekomendowane odpowiedzi

Pusto tutaj więc wezmę na siebie ciężar założenia pierwszego tematu Tak więc dla wszystkich zainteresowanych. Seria startuje 1 marca a wszystkie wyścigi transmitowane będą przez stację Eurosport. Dla nie wtajemniczonych powiem, że są to w odróżnieniu od Moto gp motocykle dostępne w salonach po pewnych (sporych) modyfikacjach. Nie mniej jednak wyglądają tak samo, mają silniki o pojemnościach 1000cc(z drobnymi wyjątkami-silniki V2 i V3), ich moc oscyluje w granicach 200km i w niektórych przypadkach brzmią nawet podobnie Poziom rywalizacji jest bardzo wysoki, a zapowiada się że będzie jeszcze lepiej ponieważ w 2009 do cyrku dołącza Aprilla i BMW. Dodam tylko, że ten rok będzie pierwszym w którym Paweł Szkopek przejeździ pełny sezon w fabrycznym zespole Triumpha w klasie Supersport (600) także będzie też komu pokibicować . Dla zainteresowanych po więcej info odsyłam na http://www.worldsbk.comPS. W tym roku seria WSBK wygryzła w grafiku Eurosportu serie Moto gp, a to mówi samo za siebie Dla zainteresowanych Moto gp będzie transmitował kanał SportKlub(mam nadzieję, że wreszcie z normalnym komentarzem bo do tej pory wyglądało to tak jakby zatrudniali emerytów na umowę-zlecenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zdecydowanie przerzucam na WSBK. MotoGp zrobilo sie troche nudne i same motocykle nieosiagalne dla wiekszosci z nas (nawet zeby ich dotknac) Natomiast WSBK Miód!!! Bedzie sie dzialo w tym roku. Co prawda Szkopka nie lubie, ale i tak bede trzymal za niego kciuki. Oczywiscie nie wymagam od niego tytulu mistrzowskiego, ale jak to powiedzial w wywiadzie podczas prezentacji w salonie Triumpha "wyniki napewno beda, a jakie to sie jeszcze okaze ;P" Licze tez na to ze Bayliss i Rossi pojada jednak jakis wyscig razem i mam nadzieje, ze.... Bayliss wygra hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnym powodem dlaczego do tego wyścigu nie doszło było to, że yamaha wprowadza nową wersję R1 i nie byli w stanie przygotować dodatkowego motocykla, oraz zaplecza technicznego dla Rossiego.... Nie mniej jednak powiedzieli, że sami są ciekawi co by z tego wyszło i jeśli tylko będzie okazja to na pewno wrócą do tego projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSBK ciekawsze nie tylk ze zględu na udział Szkpka w WSS...ale nie zgodze się, ze Motogp będzie nudne, bo w tym sezonie wreszcie jest jeden producent opon, a także wprowadzono konkretne limity: za motogp.pl:"Począwszy od Grand Prix Czech, można użyć maksymalnie 5 silników w 8 finałowych wyścigach. Obowiązywać będzie również zakaz wymiany części za wyjątkiem ?części serwisowych?-najbardziej podatnych na zużycia. Nie podano jednak kar przewidzianych za złamanie tej zasady. Wprowadzono ograniczenia ceramicznych kompozytów, na liście niedozwolonych części znalazły się ceramiczne tarcze oraz klocki hamulcowe. W maszynach startujących w sezonie 2009 zabraknie systemu kontroli startu. Cięcia kosztów oznaczają również ograniczenia roli elektroniki dlatego zrezygnowano z elektronicznie sterowanego zawieszenia. Przewidziano tylko dwa testy w czasie trwania sezonu. Pierwszy w czerwcu w Barcelonie, drugi w sierpniu w Brnie, zaraz po weekendzie Grand Prix. W testach będą mogli brać udział tylko kierowcy testowi poszczególnych teamów. "mam nadzieję, że wreszcie rywalizacja będzie na tyle wyrównana, że to w głównej mierze umiejętności zawodnika, a nia kasa, będzą decydowały kto jest lepszy...poczekamy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSBK ciekawsze nie tylk ze zględu na udział Szkpka w WSS...ale nie zgodze się, ze Motogp będzie nudne, bo w tym sezonie wreszcie jest jeden producent opon, a także wprowadzono konkretne limity
Dla mnie jeden dostawca opon to krok wstecz akurat... Efektem tego, że kilka firm konkurowało na tym polu przez lata są niemal wszystkie nowe gumy jakie możesz dostać do swojego moto w sklepie. Monopol oznacza brak rozwoju a jedynie minimalne korekty o czym możemy się przekonać choćby w F1 . Poza tym wszyscy którzy liczą się w czołówce i tak jeżdżą na Bridgestonach więc wiele to nie zmieni, a do tego tajemnicą poliszynela jest to, że mieszanki dobierane są pod najlepszych zawodników, także reszta dostanie to co im Bridgestone zafunduje bez żadnej możliwości wyboru . Druga sprawa to taka, że reszta zmian w regulaminie ma na celu cięcie kosztów a nie poprawę widowiska. Dla mnie najszybsze motocykle świata bez ceramicznych hamulców to jakaś kpina po prostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeden dostawca opon to krok wstecz akurat... Efektem tego, że kilka firm konkurowało na tym polu przez lata są niemal wszystkie nowe gumy jakie możesz dostać do swojego moto w sklepie. Monopol oznacza brak rozwoju a jedynie minimalne korekty o czym możemy się przekonać choćby w F1 . Poza tym wszyscy którzy liczą się w czołówce i tak jeżdżą na Bridgestonach więc wiele to nie zmieni, a do tego tajemnicą poliszynela jest to, że mieszanki dobierane są pod najlepszych zawodników, także reszta dostanie to co im Bridgestone zafunduje bez żadnej możliwości wyboru . Druga sprawa to taka, że reszta zmian w regulaminie ma na celu cięcie kosztów a nie poprawę widowiska. Dla mnie najszybsze motocykle świata bez ceramicznych hamulców to jakaś kpina po prostu
No być może tak będzie, ale przynajmniej za takie jazdy jak Pedrosa zapodał np w Brnie w zeszłym sezonie będzie się tłumaczyła tylko 1 firma...a o rynek komercyjny nie ma się co matwić - i tak wszyscy będą jeździli na tym co zapewni każdemu najlepszą przyczepność w warunkach w jakich śmiga co do kosztów to się zgadza; brak tych hamulców to może i przesada - ale na pewno będzie ciekawiej, poprzez uproszczenie zawieszeń np...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.