Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bezmózgi Już Na Drogach


ElectroOne

Rekomendowane odpowiedzi

coś strasznego, 200km/h... a jak gość w garniaku pod krawatem tyle sypie krajową 1 mercedesem S to jest dobrze, wtedy to jest zwykłe przekroczenie prędkości, a jak motocyklista tyle jedzie to jest szaleństwo, głupota, brak wyobraźni itd itpśmiać mi się chce ;)
ale to nie jest fajer tylko 600RR z pierwszych lat produkcji na moje oko jak widać, nie warto nie zatrzymywać się do kontroli
nie powiedziałbym, skoro vectra czy inne policyjne wozidełko dogoniło gościa który mijał ich z prędkością 200km/h, co było widać na początku że lekko ponad 200 sypali, to jak byś chciał się nie zatrzymać? jechaliby za Tobą aż byś zwątpił, tyle że straciłbyś prawko do tego czasu zanim byś się zatrzymał. z policją nie ma żartów niestety, wole 10pkt niż odebranie prawka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedziałbym, skoro vectra czy inne policyjne wozidełko dogoniło gościa który mijał ich z prędkością 200km/h, co było widać na początku że lekko ponad 200 sypali, to jak byś chciał się nie zatrzymać? jechaliby za Tobą aż byś zwątpił, tyle że straciłbyś prawko do tego czasu zanim byś się zatrzymał. z policją nie ma żartów niestety, wole 10pkt niż odebranie prawka.
Wszystko zależy. Jak stoi lodówa albo mały na trasie to można sobie kontrole odpuścić, a jak Vectra na ogonie, to i tak już cicia papała, więc STOP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Hmmm - panowie wczoraj wracałem z wymiany tylnej opony, było ok. 19.30 (zaczęło się robić ciemno). Sytuacja miała miejsce na trasie Stanowice-Czerwionka, przejazd przez przez rondo w stronę Czerwionki, kawałek prostej, zaraz potem zakręt, myślę sobie "spokojnie bo oponka świeża". W oddali widać zarys jakiejś postaci która powoli sobie chodzi po pasie ruchu (ruchy jakieś nieskładne, 2 kroki do przodu, krok do tyłu). Pomyślałem sobie "Kurde, jakiś najeb...y de..il nie wie gdzie ma iść", zwalniam, dojeżdżam do gościa i wszystko się wyjaśniło Pan policjant z lizakiem w ręku chodził sobie po pasie z zamiarem zatrzymywania kierowców. Zero jakichś elementów odblaskowych (ciemne spodnie, ciemny sweter), łaził po środku pasa, przed zakrętem, jak po swoim podwórku.Koparka mi opadła, Policjant wykonywał swoją pracę ale ktoś śmigający z nadmierną prędkością z przeciwnego kierunku (nieważne czy kierowca samochodu czy motocykla) dojeżdżając do zakrętu nie miał możliwości go zobaczyć a tym bardziej się zatrzymać. Normalnie szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dzisiaj z takim tez mialem do czynienia . Ulica Konstytucji gliwice na przeciwko sadu . pan z pasa na wprost chcial skrecic przez pas do rpawo skretu i zaparkowac w 1 czasie . SKonczylo sie moim slizgiem na skuterku( dzieki bogu ) no i wlasnie rosnie mi 3 kostka bo noge mam jak arbuz. A dzisiaj kupilem kurtke w BC i dzieki niej nie obtralem sie . Predkosc 40km/h i wcisniety pod golfa i skode octavie Ale skonczylo sie ok pan zapamieta mnie 450zl i 6 punktow go kosztowalo to , no i troche kasy z polisy. Mnie niestety kosztuje to teraz troche bolu szerokosci i naprawde uwazajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa... i dostac serie w plecy jak taki jeden co bylo o nim glosno, teraz rodzice nie moga nawet dostac odszkodowania
Ty to znasz z prasy, ja z autopsji. Może będzie Ci dane poczuć jak to smakuje. I nie myl blokady z kontrola predkości, poza tym napisałem na trasie a nie w środku miasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kij ma dwa końce. Jeśli lubisz popier***ać to niestety musisz liczyć się z konsekwencjami, typu baba na rowerze, pijak czy pie****nięty łowca mandatów.Jeśli jesteś pewien w 100% za siebie i sprzęt można ryzykować i np. nie zatrzymywać się do kontroli. Osobiście mimo, że swoją maszynkę znam już prawie 20k km i staram się trzymać ją i siebie w dobrym stanie chyba bym sobie odpuścił przy chociaż cieniu wątpliwości, że nie dam rady (wybór prosty: moje zdrowie i maszyna lub kilka stówek).Jak w każdej firmie tak i u niebieskich bywa różnie z personelem, palanty i frustraci się zdarzają ale moim zdaniem to mniejszość. Pozdrowienia i dużo rozwagi dla Policmajstrów oraz prawdziwych Motocyklistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Może będzie Ci dane poczuć jak to smakuje. I nie myl blokady z kontrola predkości, poza tym napisałem na trasie a nie w środku miasta....
Nie bedzie poniewaz Nigdy nie bede uciekal Policji. Wiecej pozniej klopotow z tego niz 200zl mandatu. W sumie jak mam prawko 11 lat (kat. to raptem dostalem 3 mandaty. Poza tym co za roznica czy blokada czy kontrola, miasto czy trasa - jak cie zatrzymuje Policja to masz sie zatrzymac i koniec.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.