Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tychy Ul. Katowicka


smoq73

Rekomendowane odpowiedzi

nie chodzi przypadkiem o Piotrka ?, dobry kumpel z ulicy, wiem ze niedawno kupil R1 2004 srebrna a katowicka to nie daleko mnie ??
Myślę że jeżeli ktoś jest ze straży tyskiej to może mogłby sie dowiedzieć swoimi kanałami najlpeiej sie dowiedzieć przez policjantów z Tychów jak uda mi sie cos do jutra coś ustalić to dam znać, no chyba ze ktoś sie do tego czasu cos dowie. Duzo zdrowia dla poszkodowanego motocyklisty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz obowiazek udzielic pomocy, nawet jak tego nie potrafisz. Prawny obowiązek udzielania pierwszej pomocy określa artykuł 162 K.k z 6.06.97 r.:§ 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
samo wykonanie telefonu po pogotowie to chyba pierwsze udzielenie pomocy?dla kolegi szybkiego powrotu do zdrowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak na forum to jałowa rozmowa... W sprawie tego zdejmowania kasku prawdziwa burza się zrobiła. Umówmy się przy okazji na jakiegoś spota to Ci pokaże jak zdejmować kask w 2 osoby bez narażania na dodatkowe uszkodzenia Oczywiście masz racje co do sytuacji, ze utrudnienia w czynnosciach życiowych nie występują. Jednak jakby gościu nie miał tętna i nie oddychał to ja się nie zastanawiam... Jak coś to zbierzmy forumowych ratowników i można temat założyć, choć i tak byłbym za spotkaniem parugodzinnym. Fantoma mogę załatwić więc NO PROBLEMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak na forum to jałowa rozmowa... W sprawie tego zdejmowania kasku prawdziwa burza się zrobiła. Umówmy się przy okazji na jakiegoś spota to Ci pokaże jak zdejmować kask w 2 osoby bez narażania na dodatkowe uszkodzenia Oczywiście masz racje co do sytuacji, ze utrudnienia w czynnosciach życiowych nie występują. Jednak jakby gościu nie miał tętna i nie oddychał to ja się nie zastanawiam... Jak coś to zbierzmy forumowych ratowników i można temat założyć, choć i tak byłbym za spotkaniem parugodzinnym. Fantoma mogę załatwić więc NO PROBLEMO
Thief masz dobry pomysł - można by spotkać się w jakiś dzień i dla chętnych szkolenie przeprowadzić - nigdy nie wiadomo co po drodze nas spotka.Jeżeli masz taką możliwość to jestem za ( ale to już może w osobnym wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej pomocy to generalnie się nie ruszać, stabilizować głowę, w 2 osoby zdjąć kask, bo po uderzeniu głową, może ona spuchnąć ......
mala poprawka. Zdjac kask w razie koniecznosci - np poszkodowany z brakiem oddechu.Wowczas mamy na uwadze dobro wyzsze. Jesli jest nieprzytomny i oddycha kasku nie ruszac.pzxdrMedyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.