Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek W Wodzisławiu - Sprawca Zwiał


cieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wczoraj ok. godz. 18:00 na CYGANKU w Wodzisławiu Śl. mój brat (meat) miał wypadek. Na szczęście poza ogólnymi potłuczeniami nic mu się nie stało. Ucierpiała niestety jego kochana CBR–ka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego (normalna stłuczka) gdyby nie fakt, że sprawca w biały dzień zwiał z miejsca zdarzenia. Chciałbym Was prosić o pomoc w namierzeniu tego gościa, może ktoś coś skojarzy. Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ul. Jastrzębskiej z ul. Bracką. Było to klasyczne wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez gościa w puszce (lewoskręt). Ten pseudokierowca po zdarzeniu zwiał przez BALATON i wyjechał w lesie obok BASZTY prawdopodobnie w kierunku Połomi (jeżeli ktoś zna te tereny to będzie się orientował). Według mnie był na tzw. bani. Facet miał ok. 50 lat, jechał białym fiatem UNO na rybnickich numerach (według świadków) SR 02241 lub SR 02245 lub SR 200.5. Po uderzeniu miał rozbitą przednią atrapę (pozostała na miejscu wypadku), rozbity reflektor i wycieki z chłodnicy.Oczywiście policja była na miejscu ale wiecie dobrze, jak oni działają.Chciałbym go z bratem odnaleźć i „spojrzeć” w twarz temu tchórzowi. Jeżeli ktoś z Was coś widział dotyczącego tego zdarzenia lub może nam pomóc w odnalezieniu tego gościa to proszę o kontakt na forum lub 696079319. Taki element trzeba tępić. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Dzięki wszystkim za dobre słowo Po kilku dniach L4 wróciłem do pracy. W poniedziałek miałem przesłuchanie na komendzie, podobno znaleźli jedno białe UNO pasujące do podanych tablic rejestracyjnych, a mało prawdopodobne żeby był to przypadek. Wszystko fajnie, tylko że nasza komenda z Wodzisławia wysłała informację do komendy z Rybnika żeby go poszukali, a komenda z Rybnika ma miesiąc czy dwa na wygenerowanie odpowiedzi, czyli mogą do człowieka nawet za kilka tygodni zapukać, kiedy auto już będzie miał dawno poskładane i śladu nie będzie Mnie polecono poczekać. Na moje oko całość nie skończy się przed końcem tego sezonu. Prawnik z mojej ubezpieczalni powiedział mi, że moto mogę sam naprawić, a potem jeśli sprawca się znajdzie, to na podstawie notatki policyjnej, zdjęć i faktur powinienem otrzymać zwrot pieniędzy. Ale koledzy którzy mieli przygody z ubezpieczalniami tylko mnie wyśmiali, poradzili go nie reperować samemu, bo potem to kasy już zupełnie nie odzyskam. Czekanie ma jeszcze jedną zaletę. Jeśli go znajdą, to będę mógł moto naprawić w serwisie Hondy na oryginalnych częściach i plastikach. Teraz nie wyłożę takich pieniędzy, zwłaszcza że nie mam pewności, że kiedykolwiek je otrzymam spowrotem. A z tego co wiem, to oryginalne i nowe plastiki od Hondy to 3/4 obecnej ceny motocykla.Tak więc moto sobie czeka, policja ma czas, wszyscy mają czas, a sezon ucieka... irytującePozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnik z mojej ubezpieczalni powiedział mi, że moto mogę sam naprawić, a potem jeśli sprawca się znajdzie, to na podstawie notatki policyjnej, zdjęć i faktur powinienem otrzymać zwrot pieniędzy.
pewnie że możesz tylko wystąp do ubezpieczyciela na piśmie aby dał Ci na piśmie:1. wycenę robót [kosztorys może być wykonany w ASO],2. gwarancję [bezwarunkową] wypłaty należności po ustalniu sprawcy.papier plami z tego co napiszą się nie wycofają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wyłożę takich pieniędzy, zwłaszcza że nie mam pewności, że kiedykolwiek je otrzymam spowrotem.
Możesz naprawić motocykl ze swojego OC, jeśli sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i jest do odnotowane przez policje. Nazywa się to UFG - ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny.Pozdro i trzymaj się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że możesz tylko wystąp do ubezpieczyciela na piśmie aby dał Ci na piśmie:1. wycenę robót [kosztorys może być wykonany w ASO],2. gwarancję [bezwarunkową] wypłaty należności po ustalniu sprawcy.
Do którego ubezpieczyciela? Mój ubezpieczyciel umywa ręce, nie może mi dać gwarancji wypłaty należności po ustaleniu sprawcy, bo to nie oni mi to wypłacą. A ubezpieczyciela sprawcy nie znam.
Możesz naprawić motocykl ze swojego OC, jeśli sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i jest do odnotowane przez policje. Nazywa się to UFG - ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny.
UFG w przypadku szkody wyrządzonej przez nieznanego sprawcę wypłaca tylko odszkodowanie dotyczące szkody osobowej (leczenie, L4), natomiast nie pokrywają kosztów naprawy mienia. Z ciekawostek to dowiedziałem się, że UFG zapłaciłby też np. za uszkodzoną komórkę którą miałem w kapsie, lub uszkodzony strój. Jeśli natomiast przychodzisz rano na parking i patrzysz, że ktoś cegłą powybijał Ci szyby w Twoim nowym aucie, to nikt Ci za to nie zwróci (chyba że masz AC).Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,Dostałem kilka dni temu odpowiedź z komedy o zakończeniu działań z powodu nie wykrycia sprawcy. Nieźle, od lipca...Z mojego prywatnego śledztwa wynikły następujące fakty:Sprawca poruszał się prawdopodobnie białym samochodem Fial Uno o rejestracji SR 02205. Właścicielem samochodu jest firma Elektro-Spin PPUH Sp. z o.o. Firma ta miała siedzibę w Rybniku na ul. J.P. Woronicza 4. Dowiedziałem się też, że firma ta zmieniła siedzibę na adres: ul. Rymera 4. Szukałem pod tym adresem, ale niestety nie znalazłem niczego, co miało by wspólnego z tą firmą. Prezesem firmy jest (był?) pan Krzysztof Skibiński. Próbowałem szukać dalej po współpracownikach i ewentualnie powiązanych firmach, ale dałem sobie po pewnym czasie spokój. Samochód o tym numerze jest najwidoczniej samochodem widmo, a policja nawet mając numer rejestracyjny nie jest w stanie go namierzyć. Kiedowca tego samochodu właśnie dostał sygnał, że może spokojnie kogoś potrącić czy przejechać przed fotoradarem, i tak na podstawie tablicy rejestracyjnej nikt go nie znajdzie.Kilka tygodni temu było głośno o sprawie, gdzie ktoś potrącił pieszego, i wiedzieli tylko że była to niebieska skoda. No ale jako że to potrącenie, to policja znalazła sprawcę już kolejnego dnia. Kto by się tam natomiast przejmował motocyklistą, któremu w dodatku nic się nie stało.Ja już się pogodziłem z tym, że motocykl musiałem za własne pieniądze naprawić, a i rany się już zagoiły. Z tym, że ten bandyta nadal jeździ po drochach, nie pogodzę się nigdy. Mam nadzieję, że nie śpi za dobrze w nocy.Pozdrawiam, Jacek Kucharczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięsko nie przejmuj się. Nowy sezon się zbliża wielkimi krokami i na tym się skup. A jak przyjadę do Ciebie Bracie to Ci pomogę zapomnieć o tym palancie w białej "puszce". A "pały" - na nich to możesz liczyć tylko wtedy jak się odlejesz w parku to dostaniesz mandat tak jak ja za nieobyczajne zachowanie. Pozdrawiam i do spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj przełożonych tych Policjantów, którzy prowadzili sprawę i przedstaw tą sprawę jak tylko wysoko się da bo dajesz im wszystko na tacy a oni mają to w dupie?! SKANDAL!!!Nie odpuszczaj!
też uważam NIE ODPUSZCZAJ... znowu zima więc jest trochę czasu, napisz wszystko na kompie w 1 egz. i powysyłaj w różne miejsca: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Główna w Warszawie, Radio RMF, Gazeta Wyborcza, TVN Turbo i inne. Zaraz będzie wiosna, wyjedziemy na drogi i zrobi się głośno (medialnie) o motocyklistach więc jest szansa że twoja sprawa gdzieś nie utkwi w końcu w szufladzie tylko ktoś gdzieś o niej powie głośno. tracisz tylko kasę na znaczki i trochę czasu a zyskać możesz chyba sporo..powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hmmm mój wujek jakieś 6lata temu "potrącił" dziewczyna przechodzącą zaa koparki w miejscu nie przeznaczonym do przekraczania jezdni w "" bo jej sie nic prawdopodobnie nie stało, dziewczyna wpadła na maske nawet nie przewracając sie, ale uciekła z miejsca zdarzenia wujaszek zatrzymał sie no ale odjechał do godziny była u nas pod domem policja bo ktoś to widział i zadzwonił zabrali mu prawko na pół roku i mandat dostał najśmieszniejsze jest to ze ów dziewczyna sie nie znalazła czyli brak poszkodowanego a tu tyle czasu i nie umią namierzyć masakra.... albo znajomy prowadzących dochodzeniepopieram zenoo powysyłaj gdzie sie da moze co z tego będzie powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.