Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tychy Noc 30.06...


GisserPL

Rekomendowane odpowiedzi

Przejeżdżałem późno i nie wyglądało to ciekawie...ul . Sikorskiego godz 23.30 pas w stronę Kobióra, cały zamknięty przez policje, moto mocno rozpruty, czarny ,blach niewidziałem ,wyglądał na Suze , nie było żadnej puszki więc zakładam ,że utrata panowania na śliskiej nawierzchni...po 15min karetka na sygnale do wojewódzkiego szpitala... nieciekawie, uważajcie!! !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety zginęła kobieta potrącona przez motocyklistę jadącego od strony paprocan ulicą Sikorskiego .Motocykl to Honda CBR 1000 RR.Przechodziła na pasach.Kierowca moto w szpitalu.Widok roztrzaskanego motocykla i człowieka przykrytego czarnym workiem straszny.Masakra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szedłem właśnie z garażu, kiedy usłyszałem jak jakiś motocyklista mocno gazuje maszyne, uśmiecham się, po czym słyszę huk i charakterystyczny trzask łamanych plastików i potem szuranie maszyny po ziemi i znów trzaski. Pobiegłem do Sikorskiego (byłem może z 50m od zdarzenia za domkiem mieszkalnym akurat). Widziałem już gapiów i dwoje, może troje ludzi rzeczywiście próbujących zabezpieczyć teren. Widziałem motocyklistę obok swojej maszyny a na rogu chodnika dziewczynę leżącą na brzuchu w coraz większej kałuży krwi - ktoś przy niej stał, więc założyłem, że sprawdza czy żyje i poszedłem do tego leżącego motocyklisty. Jechał na hondzie cbr 1000rr potwierdzam to, nie wiem, czy dobrym będzie mówić na jakich blachach, więc nie mówię. Ja i jeszcze ktoś (nie pamiętam w ogóle kto) zdjęliśmy mu kask i go trzymaliśmy, żeby się nie ruszał, chociaż wiadomo, że i tak mieliśmy z tym niełatwo. Po kilku minutach karetka dojechała, i od razu tego chłopaka pozbierali na nosze założyli kołnierz itd. Dziewczynę w drugiej kolejności, czyli wiadome było co jest na rzeczy... Wszystko działo się (jeżeli dobrze zapamiętałem) około 22, może 10 po.W piątek odebrałem swoją nową maszynę... Widok kobiety w kałuży krwi... Wstrząsnęło mną to tak, że do domu wróciłem na autopilocie. Samego zdarzenia nie widziałem, nie mogę powiedzieć kto zawinił, zresztą, jakie to teraz ma znaczenie, kiedy człowiek nie żyje... Tragedia.EDIT: Jeżeli cos z mojej pseudo-relacji łamie któryś z regulaminów forum, bądź komunikatów zamieszczonych na forum, proszę o usunięcie postu. Tekst pisany pod wpływem emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*] dla kobietyzdrowia dla motonity.Na pewno go to nauczy ze po miescie sie kurw* nie zapierda*a.Na wlasne oczy widzialem juz kilkadziesiat akcji ktore sie mogly tak skonczyc.Wszystko przez ludzka glupote i brak wyobrazni.
Nie byłeś!nie widziałeś! NIE OCENIAJ!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o ocenianie. Przykro ejst czytać o takich sytuacjach, zwłaszcza, ze gini Bogu ducha winna kobieta:(Niestety coraz częściej motocyklisci zapominaja, ze są w miescie a niejednokrotnie testuja swoje mozliwości w miejscach, które do tego z pewnoscią nie służą.Najlepszym dowodem jest Pani, która o mało nie rozwaliła przechodniów na pasch, którzy wracali z Kościoła. Dopiero jak dotarło co mogło sie stać reszte miasta przejechała jak trusia.Nikt nie może brać motocyklistów do jednego wora ale są jednostki, które na złą remonę ciężko pracują. Zachowują sie jakby ktoś wypuscił ich z klatki i muszą się wyszaleć na zapas:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a może On jechał a ona mu wtargneła na pasy...może była pijana...nie oceniła odległości a wiecie jak w nocy...Ciemno jest i nie zobaczysz na przejsciu osoby z daleka...lecz sytuacja jest niestety wskazująca... wypadek na pasach.i ktos u podkreslił ze przykro sie czyta takie iformacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęliśmy mu kask i go trzymaliśmy, żeby się nie ruszał, chociaż wiadomo, że i tak mieliśmy z tym niełatwo.
Sądząc po tym co napisałeś chłopak był przytomny , więc po jaką cholere sciągaliście mu kask ???Tego sie NIE ROBI ! Kask sciąga sie tylko w przypadku gdy poszkodowany jest nieprzytomny i trzeba zrobić sztuczne oddychanie i masaż serca .Dla dziewczyny [*]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a może On jechał a ona mu wtargneła na pasy...może była pijana...nie oceniła odległości a wiecie jak w nocy...Ciemno jest i nie zobaczysz na przejsciu osoby z daleka...lecz sytuacja jest niestety wskazująca... wypadek na pasach.i ktos u podkreslił ze przykro sie czyta takie iformacje.
masz oczywiscie racje. mogła nawet na czworakach wpełzac na jezdnie.. tyle ze własnie po to jest w terenie zabudowanym 50km/h by zdążyc sie zatrzymac, albo na tyle wyhamowac by udezenie nie było smiertelne.zdjmore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wypadku komunikacyjnym zawsze jest podejrzenie urazu kręgosłupa szyjnego. Nawet jeśli motonita jest nieprzytomny ale możemy stwierdzić że oddycha ( usłyszeć oddech lub wyczuć dłonią - jeśli kask na to pozwala, albo stwierdzić ruchy klatki piersiowej ), lepiej zostawić zdjęcie kasku ekpie ratowniczej. Jeśli motonita nie oddycha, a ktoś zdecyduje się oddychać za niego ( nie ma obowiązku wykonywania sztucznego oddychania usta-usta, gdyż stanowi to bardzo duże ryzyko zakażenia osoby ratującej. Jeśli ktoś ma ochotę, można się wyposażyć w maseczkę kieszonkową ) wtedy jedna osoba stabilizuje głowę i szyję, druga delikatnie ściąga kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a może On jechał a ona mu wtargneła na pasy...może była pijana...nie oceniła odległości a wiecie jak w nocy...Ciemno jest i nie zobaczysz na przejsciu osoby z daleka...lecz sytuacja jest niestety wskazująca... wypadek na pasach.i ktos u podkreslił ze przykro sie czyta takie iformacje.
Sluchaj a moze ona byla na przejsciu , on zapier ... ja dziki , przywalil w kobiete na pasach bo zapier ... i jej w pore na podjecie reakcji nie zauwazyl ? Czy ktos by sie pchal na przejcie slyszac ryk nadciagajacej maszyny ? Watpie.Dla chlopaka zdrowia.Dla kobiety [*] pewnie ktos na nia w domu czekal.NIeco mam juz dosc bronienia motocyklistow za wszelka cene. To co niektorzy ostanio wyprawiaja na drogach przeraza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*] dla kobietyzdrowia dla motonity.Na pewno go to nauczy ze po miescie sie kurw* nie zapierda*a.Na wlasne oczy widzialem juz kilkadziesiat akcji ktore sie mogly tak skonczyc.Wszystko przez ludzka glupote i brak wyobrazni.
Szkoda dziewczyny, chlopaka tez....A Ty nie feruj wyrokow o zapierdalaniu - bo ja mialem bum i jakos nie zapierdalalem po zabudowanym. Natomiast wszyscy tacy jak Ty z radarem w oczetach widzieli motocykl lecacy 250... hehe... zenada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIeco mam juz dosc bronienia motocyklistow za wszelka cene. To co niektorzy ostanio wyprawiaja na drogach przeraza.
Zgodze się z ta wypowiedzią. Jak już m,ówiłam nie mozna wszystkich zamykać w jednym worku ale niektórych charakteryzuję wyjatkowy brak wyobraźni.Też wydaje mi sie, że nawet jeśli jechał z normalną prędkoscią to był słyszalny dla ludzkiego ucha tym bardziej o takiej porze dnia gdzie nie ma zbytnio dużego natężenia ruchu.Każdy kto sie wypowiada jeździ na motocyklach i wie jakie moga byc tego konsekwencje. Niestety większość wyciaga je dopiero jak coś sie komuś stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłeś!nie widziałeś! NIE OCENIAJ!
Nie bylem nie widzialem nie ocieniam. Twierdze ze za szybko jezdzimy po miescie. Czytac nie umiesz ze zrozumieniem czy jak. A moze nalezysz do tej grupy ktora uwaza ze wszyscy sa winni tylko nie motocyklista.Nie wazne czy byla pijana, czy wbiegla na pasy czy na nich lezala. Jakby motonita jechal 50 to zdarzylby zwolnic. Nawet przy 50 pewnie by sie inaczej skonczylo ale to czysta teoria i nie mam zamiaru stosowac jej do tego konkretnie wypadku. Szkoda mi i motonity i kobiety. A zwrocic chcialem uwage innych zeby tak nie zapierdalali po miescie. PROSTE?
Szkoda dziewczyny, chlopaka tez....A Ty nie feruj wyrokow o zapierdalaniu - bo ja mialem bum i jakos nie zapierdalalem po zabudowanym. Natomiast wszyscy tacy jak Ty z radarem w oczetach widzieli motocykl lecacy 250... hehe... zenada
Ty takze czytaj ze zrozumieniem. sam jestes zenada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wy teraz z tego robicie takie ploty niech jeszcze każdy doda coś od siebie i wyjdzie z tego ze zapie... tamtędy 250 czytałem relacje nie dostosował prędkości do warunków i niech mi nikt nie opowiada ze jeździ po mieście 50 bo w to i tak nie uwierzę . A teraz z innej beczki słyszałem ze teraz tyska policja będzie nagonkę robić na motocyklistów na Tychach i każdego do kontroli brać więc pilnujcie się . Dla Kobiety [*]Kolego wracaj do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wy teraz z tego robicie takie ploty niech jeszcze każdy doda coś od siebie i wyjdzie z tego ze zapie... tamtędy 250 czytałem relacje nie dostosował prędkości do warunków i niech mi nikt nie opowiada ze jeździ po mieście 50 bo w to i tak nie uwierzę . A teraz z innej beczki słyszałem ze teraz tyska policja będzie nagonkę robić na motocyklistów na Tychach i każdego do kontroli brać więc pilnujcie się . Dla Kobiety [*]Kolego wracaj do zdrowia
Nie ma zadnych plot podane informacje nie dotycza tego przypadku. Nikt nie wie ile jechac kolega i nikt nie wie jak to sie stalo. Proste. Nie wiadomo czyja wina. A jesli ktos wie to i tak nie powie A z innej beczki masz kiepskie informacje i to dopiero sa ploty.Z cala pewnoscia jednak niebawem Ledziny trafi kontrola drogowa.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.