Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadki


lutek

Rekomendowane odpowiedzi

witam. tyle wypadkow i tyle ofiar tylko czytam i sie zastanawiam czemu w wiekszosci to sa moto sportowe a prawie wcale choppery i turystyki,coraz nas wiecej i coraz wiecej motocykli a jak stanie sie wypadek to zaraz wina 'puszki'.nikt sie nie zastanowi co i jak .....jak czytam to zaraz wychodzi na to ze samochodziarze to najgorsze co moze byc,(sam jestem tez kierowca samochodu) moze to wina producentow motocykli???................ze produkuja zbyt dobre maszyny PS.zeby nie bylo nie najezdzam na nikogo ,sam stracilem 2 dobrych kumpli:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a choppery.... z reguły poruszają się wolniej dostojniej. Turystyki w/g tez zaliczają sie do tych szybkich.
zgadzam sie. czoperki jezdza wolniej, dostojniej. Turystyki moga ale tez nie musza zapier****ć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo ludzi lubie zapier****ć
i ja bym jeszcze dodal... za duzo ludzi lubi sie lansowac... Jak wczoraj zobaczylem goscia na R1 w koszulace bez rekawow to sobie pomyslalem, chlopie na Ciebie wszyscy patrza z litoscia dla Twojej glupoty a nie z podziwem...Niestety u nas motocykl w wielu przypadkach sluzy do szpanu! A siadaja na niego osoby, ktore nie maja pojecia o jezdzi... Wg mnie stad tez bierze sie spora czesc wypadkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. zarty zartami ale jak juz wspominalem 120/80 to wlasnie jest to "prawie zawsze zgodnie z przepisami" ale ci nagle smignie szlifiera kolo ciebie to zaczynasz watpic w ustalona przez siebie "norme".nie wiem gdzie to wyczytalem ale halo mi sie podoba: "najszybsi dostaja wience"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie jeździłem trochę na trasie Katowice<->Pszczyna i Katowice<->Będzin. Naoglądałem się różnych wyczynów motocyklistów. Raz mało do rowu z przerażenia nie wjechałem, gdy rycząca szlifierka przejechała tuż obok mnie na delikatnym łuku - poczułem wyraźne "szarpnięcie" wiatru na kurtce. Serce od razu w gardle, a dusza na ramieniu. Dodam, że jechałem normalnie (czyt. jakieś 100 km/h) prawym pasem, nikomu nie przeszkadzając.To był tylko jeden z wielu przykładów, który mi najbardziej w pamięci został. Ani trochę mnie nie dziwi, że tyle wątków w "ku przestrodze" powstaje. Nie wskazuję nikogo palcem, piszę ogólnie o moich obserwacjach. Ar2rM - popieram Twoje wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytoczę moją ostatnio rozmowę z bliskim kumplem. może coś uzmysłowi w tym temacie.on: chce sobie kupić motorja: jaki?o: np CBR F2, nie mniej niz 600.j: na H*J Ci taki motor?o: bo mnie kręci jak stawiają na koło, jazda na jednym kole to jest to! nie prędkość.j: a umiesz ty jeździć (i tu wiem ze nie bo nigdy nie jeździł na poważnym sprzęcie)o: no przecież miałem WSK, a w wojsku to mnie kumpel na aprilli 125 przewiózłj: Ciebie poje**ło! nie kupuj moto co ma 100kM!! Ja mam 60 i jest to dużo.o: nie chce nic poniżej 600 bo wyczytałem na forum (jakimś tam) że najlepsze są 600stki CBRj: no i co zamierzasz?tu mi pokazał aukcje na allegro jakiejś cebry z lampą przednia ala jakiś ptak (widać ze po glebie) cena jakies 4tyśj: To padaka Ci mówię, i zresztą za mocne dla Ciebie, a ciuchy i prawko?o: spoko najpierw prawko potem moto i potem ciuchy.i tu spadł mi kamień z serca bo wiem, ze mu się nie będzie chciało iść na prawko.podejżewam że takich i podobnych ludzi jest coraz więcej. naoglądają sie filmików na YT, moze sie dorobią jakiegoś pieniążka, albo jakoś wykombinują. kupują pierwsze lepsze moto. o ubraniu się zwykle już niestety nie zwraca takiej uwagi. i bujają sie tacy po naszych drogach. Jest to odsetek, ale chyba ostatnio coraz większy:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu spadł mi kamień z serca bo wiem, ze mu się nie będzie chciało iść na prawko.podejżewam że takich i podobnych ludzi jest coraz więcej. naoglądają sie filmików na YT, moze sie dorobią jakiegoś pieniążka, albo jakoś wykombinują. kupują pierwsze lepsze moto. o ubraniu się zwykle już niestety nie zwraca takiej uwagi. i bujają sie tacy po naszych drogach. Jest to odsetek, ale chyba ostatnio coraz większy:/
Niestety nie wszyscy myślą podobnie. Znam sporo osób, które kolejność przygody z motocyklem mają zupełnie odwrotną 1) moto2) może ubranie3) może prawkoTaczy często sami się eliminują (niestety/stety)Myślący o bezpieczeństwie nie tylko swoim jeżdżą bezpieczniej i dłużej cieszą się jazdą, czego wszystkim i sobie życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkość zabija. i nie ważne czy wina puszki czy moto. im szybciej tym mniejsze szanse na bezpieczne szybkie zatrzymanie. a choppery.... z reguły poruszają się wolniej dostojniej. Turystyki w/g tez zaliczają sie do tych szybkich. za duzo ludzi lubie zapier****ć
fakt - choppery jeżdżą wolniej bo ich kierowcy cieszą się z takiego tempa śmigania, choć to wcale nie znaczy że nie można na chopperze popier...ć w mieście 120km/h  wszystko zależy od kierującego....i jak mawiał mój instruktor: pierwszeństwo to mamy pewne - ale na cmentarzu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z przejażdżki trasa "stara 15" w kierunku Siewierza, ograniczenie do 50 km/h, przejście dla pieszych i piesi czekający na przejściu. 3 młodych gniewnych w nowiutkich kombinezonach przejeżdżający na gumie przez przejście i skrzyżowanie Czy na prawdę tacy ludzie myślą sobie, że komuś zaimponują? Czy ktoś mnie może oświecić co taki człowiek myśli? Czy starsi ludzie czekający na przejściu pomyślą sobie, że ci to mają opanowane motocykle? i w końcu dlaczego nikt jeszcze nie zrobił akcji " lubie zapierd@## ale tego nie robie na drogach publicznych" lub "stop dresom na drodze" wszędzie tylko patrz w lusterka!!! tylko czasami rzeczywiście nie widać w lusterku motocyklisty jadącego 180 km/h No ale motocykl jest modny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest mentalnosc u nas... ja najpierw kupilem kompletny stroj, potem robilem prawko i co? "Po ch* ci ten kombinezon jak ty motora nie masz ha ha ha" Niestety podejscie "na ściga nie trzeba miec prawka" czy "kupie odrazu litra to bede mial na dluzej" jest tak naturalne ze dziwie sie, ze OSK jeszcze nie splajtowaly, a handlarzom oplaca sie sciagac jakies GSy czy cebule... przeca to nie jedzie w ogole i trzeba zmieniac po sezonie... oczywiście o ile sie do jego konca dozyje, ale o tym juz nikt nie mysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z przejażdżki trasa "stara 15" w kierunku Siewierza, ograniczenie do 50 km/h, przejście dla pieszych i piesi czekający na przejściu. 3 młodych gniewnych w nowiutkich kombinezonach przejeżdżający na gumie przez przejście i skrzyżowanie
nie chciałbym sie wdawać w jakąś nerwową dyskusje, ale nie wiem czy jeździsz tą trasą często. Ja owszem, z racji zawodu, i powiem Ci, że jeszcze nigdy nie widziałem żeby KTOKOLWIEK zatrzymał sie tam na pasach aby pieszy stojący na poboczu mógł przejść. To jest DK 1, od cieszyna do Gdańska, jeśli nie ma światełek to nie sądze żeby ktoś sie na takich pasach zatrzymał, nieważne czy to moto, osobówka czy TIR ...Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym sie wdawać w jakąś nerwową dyskusje, ale nie wiem czy jeździsz tą trasą często. Ja owszem, z racji zawodu, i powiem Ci, że jeszcze nigdy nie widziałem żeby KTOKOLWIEK zatrzymał sie tam na pasach aby pieszy stojący na poboczu mógł przejść. To jest DK 1, od cieszyna do Gdańska, jeśli nie ma światełek to nie sądze żeby ktoś sie na takich pasach zatrzymał, nieważne czy to moto, osobówka czy TIR ...Pozdrawiam
Jaką nerwową dyskusję ?? Zgadzam się z Tobą,nie zatrzymują się. Lepiej się nie zatrzymywać niż mieć na sumieniu pieszego potrąconego przez wymijający na przejściu inny pojazd - z resztą jak wiesz zginęło tam wiele osób... Bardziej chodzi mi o fakt gumowana przez przejście i skrzyżowanie szczególnie w miejscu takim jak te trzy 50 ki przy publiczności pukającej się w głowę z politowaniem. Jak inni ludzie nie związani z motocyklami mają być nastawieni pozytywnie do takich wybryków ? To niestety walka z wiatrakami a z głupoty niestety nie da się tak prosto wyleczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze jeżeli ktoś potrafi naprawdę dobrze jeździć na kole, czy zapieprzać jak głupi, to jak robi to na drogach w miarę pustych, nie uczęszczanych przez ludzi i nie widzi niebezpieczeństwa, to mi to raczej nie przeszkadza. Każdy jeździ na tyle na ile potrafi. a wracając do tematu prawka i motoru, nie wierze że są kursy które tak naprawdę uczą jeździć motocyklem, a nie jak zdać egzamin Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze jeżeli ktoś potrafi naprawdę dobrze jeździć na kole, czy zapieprzać jak głupi, to jak robi to na drogach w miarę pustych, nie uczęszczanych przez ludzi i nie widzi niebezpieczeństwa, to mi to raczej nie przeszkadza. Każdy jeździ na tyle na ile potrafi. a wracając do tematu prawka i motoru, nie wierze że są kursy które tak naprawdę uczą jeździć motocyklem, a nie jak zdać egzamin Pozdro
Ja też nie mówie, że mi to bardzo przeszkadza a wręcz lubię oglądać jazdę na gumie.. Tak jak napisałeś- jeśli jest to robione w odpowiednim miejscu to jest to widowiskowe ale niestety niektórych ponosi ułańska fantazja. Takich osobników należy piętnować publicznie a już tym bardziej nie powinno się ich nazywać motocyklistami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku z mojej mieścinie (nie jestem z cz-wy ale niedaleko) gostek (jakieś 25-28 lat) kupił sobie GSXR-1000, chyba z '05. Z początku myślałem, że na strój sobie uzbiera i na dniach kupi, minął sezon i stroju nie miał. Teraz go widuję w profesjonalnym stroju domorosłego ghost ridera: bluza w kolorze granatowym z bordowym kapturem, do tego najnowsze buty Nike w kolorze białym pod kostkę z czerwonym znaczkiem, spodnie bojówki. No w sumie ok, nie ma chłopak, może go nie stać, rękawice też ma porządne bo z najbardziej naturalnej skóry - swojej własnej.Na szczęście nie zapomniał podgiąć tablicy rejestracyjnej, i na szczęście nie głupieje na tym moto tylko tego stroju nie ma, trochę szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety przyszła moda na motocykle i na jazdę bez odpowiedniego ubrania i z roku na rok będzie przybywało takich osób, może po pierwszym szlifie zmądrzeją że jednak warto było zainwestować te kilkaset złotych więcejjak kupowałem żółwia to gościu się pytał czym jeżdżę, mówię że jeszcze nie mam moto, a on takie oczy na mnie i że mnie podziwia, bo raczej zdecydowana większość najpierw kupuje moto a potem za jakiś czas ubranie, szkoda że czasami za późno trzeba się zgodzić z BORYSKIEM, moto to dziś w większości moda nie pasja i hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że zaciekawił mnie ten temat bo niewielu już zostało ludzi którzy myślą w ten sposób. Święty nie jestem bo też lubię odkręcić ale wszyscy z którymi zaczynałem moją przygodę z moto JESZCZE ŻYJĄ a to dlatego że kiedy śmigaliśmy na komarkach to mażyliśmy o "sportowych" jawach i MZ-kach, później na jawach mażyliśmy o japonskich ścigaczach a teraz myślimy o tym żeby na tych ścigaczach nie zabić swoich marzeń. Mój sprzęt nie ma dużej wartości, ale dla mnie jest to wartość sentymentalna bo śmiganie to - moje marzenie i uważam że ludzie któży stopniowo zwiększają moc swoich sprzętów mają większe szanse na przeżycie od lanserów i mało doświadczonych motocyklistów. Nie sprawdzam w jakim wieku są moi przedmówcy ale po ich postach widzę że są to ludzie dojrzali emocjonalnie i dorośli do tego aby wsiąść na motocykl.Życzę im tego żeby nie zmienili sposobu myślenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.