Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Odszkodowanie Z Tytułu Oc Sprawcy


marianos

Rekomendowane odpowiedzi

Witka. W skrócie... po kolizji ubezpieczyciel wycenia pojazd na kwotę 3000, do wypłaty podaje kwotę 2200 a wrak pojazdu wycenia na 800 (szkoda całkowita). Pomijam fakt, iż sama wycena jest trochę zaniżona (co prawda nie posiadam wyceny niezależnego rzeczoznawcy ale zdrowy rozsądek oraz przejrzenie rynku podpowiada co innego), co z tym można zrobić, żeby wyciągnąć jak najwięcej. Czy jest jakiś przepis mówiący o tym, iż jeśli zezłomuję pojazd w punkcie złomowania, ubezpieczyciel zobowiązany jest do wypłaty całości kwoty czyli również tych 800? Z tego co wiem to należy mi się również zwrot części składki mojego OC? Pojazd można też sprzedać na tajle, ale nie mam na to czasu i nerwów, w końcu to nie z mojej winy miała miejsce kolizja.. Sam ubezpieczyciel utrudnia mi życie maksymalnie, jednego dnia mówi jedno a drugiego co innego... Temat ten piszę za Waszym pozwoleniem ;) ponieważ sprawa nie dotyczy motocykla a samochodu, więc jeśli Wam to przeszkadza to proszę skasować temat . Z góry dzięki za wyrozumiałość oraz wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz odwolanie od wyceny podajac jak najwiecej czynnikow podnoszacych wartosc pojazdu np;jakies tuningowe zdezaki lotki typu (wiejskituning.pl) i co tylko ci sie zamazy a bylo zeczywiscie w aucie nawet glosniki i radio bo nie dziala. wycene z TU zawsze trzeba podwazyc ze jest zanizona bo ceny gieldowe sa takie a takie i pisac ze twoj egzemplaz byl w stanie pikobelo noweczka. tu masz stronke na ktorej robi wycene wedlug eurotaxu http://moto.wp.pl/wycena_darmowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wartości przed wypadkiem to trza przejrzeć wycenę czy rzetelnie zrobiona, bez kantów.Jeżeli robiona na InfoExpercie albo Eurotaxie i jest prawidlowa to jej nie ruszysz nawet przed sądem.Inna rzecz to wartość wraka. Nie masz nic sprzedawać na tajle, tylko wystawić złoma do sprzedaży i uzyskane oferty przedstawić ubezpieczycielowi, jeżeli są niższe niż 800 zł.Powinien to uwzględnić. Zezłomować wraka i zażądać całości nie możesz (SN V CKN 903/00).Jak co to daj znaka, pomogę za flaszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.