Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak "działa" Competia ...?


DIESEL

Rekomendowane odpowiedzi

Może byc sprawa ciężka ale są w kodeksach określone stawki za uszkodzenia ciała i to co pisze Diesel już sam fakt że ma noge krótszą o 1,5cm to jest dodatkowe 15% do odszkodowania, nie mówiąc o reszcie obrazeń jakie się odnosi.Przynajmniej tak mi mówił prawnik i sprawdzał sumy więc nie wydaje mi się żeby ta suma 15tys była wygórowana...
W żadnym kodeksie nie masz określonej stawki zadośćuczynienia, ponieważ to jest szkoda nie wymierna za ból i cierpienie. Stawki za % uszczerbku na zdrowiu są określone tylko w przepisach regulujących jednorazowe odszkodowanie z ZUS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktyka stosowana przez prawników w takich sytuacjach bardzo często wpierwszej kolejności zakłada wykonanie działań mających na celu przyjęcieprzez podmiot (sprawcę) ODPOWIEDZIALNOŚCI za zdarzenie. Oznacza to, że celempierwszego wezwania do zapłaty nie jest wskazanie końcowej kwoty roszczeniaale wskazanie takiej kwoty, która NIE WYSTRASZY sprawcy i nie zamknie etapuprzesądowego.
Masz rację, że postępowanie przed ZDM jest trudne, ale w większości mają oni ubezpieczycieli którzy przejmują likwidację szkód i postępowanie jest prowadzone "normalnie".Poza tym jeśli roszczenie zrobisz na 10.000,00 zł. (a faktycznie należałoby wnieść o 100.000,00 zł.) wtedy tracisz na odsetkach ponieważ są one należne od kwoty o jaką wnosisz. Jeśli wyjaśnienia trwają kilka miesięcy w grę wchodzi znaczna suma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,nie znam zakresu działania Competii, ale jestem przedstawicielką DAS Ochrona Prawna, 24 godzinny dostę do prawnika, doświadczenie w prowadzeniu spraw z tytułu niewypłaconych odszkodowań, duża skuteczność, firma o międzynarodowym prestiżu i zasięgu ogólnoeuropejskim. wiecej na stronie www.das.pl zainteresowanych prosze o kontakt 698657426

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem tak sam mam firmę zajmującą się uzyskiwaniem odszkodowań i z własnego doświadczenia wiem że po złożeniu papierów czeka się około miesiąca na jakąkolwiek odpowiedź z ubezpieczalni zazwyczaj żądają jeszcze uzupełnienia papierów a to też trwa , i dla wszystkich nie wtajemniczonych nie sugerujcie się tym ze ktoś wam powie do 2 miesięcy dostaniecie kase bo może to się znacznie przedłużyć.I firma która wam załatwia takowe odszkodowanie nie ma na to żadnego wpływu ile to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam ponownie,tak jak obiecalem sprawa sie powoli konczy i zwracam honor moje jakiekolwiek oburzenie bylo bez podstawne ale juz tlumacze co i jak.Wkurzylem sie na competie bo podpisalem jakis dokument ktorego nie zdarzylem przycztac i od razu tutaj zaznaczam nie mam tak w zawsze ale jakos tak wyszlo i to moj wielki blad zasadniczy ze nie zrobilem tego o chlodnym umysle nastepnie zabrano mi ten dukument i przyslano go za pare Dni poczta, moj pierwszy tok rozumowania byl taki ze wiadomo chodzi oto zeby sie nie rozmyslil i dokument przez te wszytskie dni nabral mocy prawnej, a wiec juz sie wkurzylem druga rzecz usiadlem i spojrzalem na umowe na spokojnie i dojrzalem tam punkt ktorego nie bede tutaj pisal bo nie mam takiego prawa ale brzmi on w taki sposob ze cokolwiek by sie powiodla czy tez nie Competia ma prawo wziasc ode mnie pieniadze za udowodnione koszty ktore poniesli co mnie rpzerazilo bo moja sprawa byla beznadzijena nic mi sie nies talo jakies otarcia i tyle wiec malo kasy do wywalczenia wiec jak im nie spasuje moga sobie zabrac kaske jaka tylko beda chcieli i do konca zycia bede im placil. Zaraz po tym zadzownilem do Pani adwokat ktora mnie uspokoila i powiedziala ze nie ma czegos takie u nich w firmie i biora tylko ten procent na ktory sie umowilismy. Ulzylo mi jednak postanowilem poczekac na praktyke, potem szlo tylko z gorki dobry kontakt szybko zalatwiona ubezpieczalania kasa od razu na koncie i nadala kasa na konto naplywa wiec jest okey.Polecam Firme Competia ze szczerego serca tylko tak jak mowie prosze zwrocic uwage na to co napisalem, umowa zostaje w domu, a ten punkt najlepiej by bylo wykreslic:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mogę polecić. Kontakt bez jakichkolwiek zastrzeżeń, cała kasa przyszła po trzech miesiącach. Tylko ten procent mógłby być mniejszy ;)Ale mam jedno zastrzeżenie... z Competi pewna Pani X poprosiła mnie o przysłanie dokumentów o utracie zarobku będąc na L4. Pracodawca powiedział iż taki dokument może dać tylko ubezpieczalnia musiałaby się zgłosić jeżeli dla nich ma być ten dokument.Miesiąc minął i dalej echo. Możliwe, że dali sobie spokój bo za dużo fatygi i kroci z tego by już nie było. Mogę się również mylić bo nawet nie dostałem sygnału, że sprawa jest zakończona, a dalej czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was. Ja też dostałem kasę na konto i bez problemów ale ja to miałem konkretny wypadek, pół miesiąca w szpitalu, operacja złamanej żuchwy i takie tam same niemiłe rzeczy. Kasa jest na koncie i sprawa się nie zakończyła więc niby jeszcze coś ma być ale jak wcześniej były maile z postępem likwidacji szkody od Pani prawnik tak teraz echo. Ogólnie jest na + z tym, że mogły by być informacje co się dzieje. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Ja wiem, że temat stary jak świat. Jakkolwiek kiedy zaczęła się moja przygoda z Competią temat ów był świeży :/ Do rzeczy. Po blisko 2 latach !!! w dość jasnej i oczywistej sprawie Competia nie wywalczyła dla mnie ani złamanego grosza. I mniejsza o to... Co ważniejsze to podejście do klienta - skandaliczne. Wszelaki kontakt był inicjowany z mojej strony, niejednokrotnie po wielu próbach.

Moja rada - macie sprawę zainwestujcie w adwokata a nie w firmę, która ma Was w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowana większość firemek zajmujących się odzyskiwaniem odszkodowań to zwykłe hieny żerujące na cudzym nieszczęściu

osoby tam pracujące często nie mają nawet wykształcenia prawniczego

finalnie i tak trzeba skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika (adwokat, radca prawny), bo tylko on może popierać pozew przed sądem - wybór tego typu firm to nic innego jak nagażowanie w sprawę dodatkowych osób, które jakby nie było nie robią tego za darmo

nie dajcie się nabierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a najgorsze sa te firmy które "nieproszone" nachodza Cie w szpitalu czy tez w domu..

to jawna walka o klienta który bedac w gorszym stanie psychicznym (po wypadku) staje sie objektem prania mózgu przez rózne obiecanki cacanki.

Firmy które rzeczywiście fachowo podchodza do tematu a nie "improwizuja" jest w polsce niewiele i mozna je policzyc na palcach jednej reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

A ja jestem konsultantem Competii :)

A teraz czekam na oskarżenia, narzekania i inne takie heheheeh

A tak serio to chciałbym powiedzieć o moich doświadczeniach i o tym jak ja pracuje:

Po pierwsze nie narzucam się klientom - nie odwiedzam ich w szpitalach, nie jestem natrętny - klienci zgłaszają się do mnie sami :lol:

Oczywiście wszyscy znajomi wiedzą że się zajmuję takim czymś , czasami jakieś ulotki rozniosę.

Firmy, które zgłaszają się do poszkodowanego w szpitalu działają nielegalnie - musiały "kupić" dane personalne od ratownika medycznego,lekarza,pielęgniarki.

(to jest karalne)

Dlatego poddaję w wątpliwość ich późniejsze działania w odzyskiwaniu odszkodowań!

Ja (nie mogę mówić za wszystkich konsultantów Competii) tego nie robię - owszę proszę swoich klientów, że jeżeli są zadowoleni z mojej "obsługi" to niech polecą

mnie innym.

Co do jawności papierów - każdy klient ma wybór: albo po długiej rozmowie i wyjaśnieniach (przeważnie trwa to 2-3 godziny) może podpisać dokumenty albo może

je sobie na spokojnie przejrzeć,skonsultować z kim chce itd (wtedy dokumenty zostawiam i spotykamy się za gdy klient podpisze)

Oczywiście wszystkie działania naszej firmy są bezpłatne - ale tak to chyba działają wszystkie firmy. (wynagrodzenie to % z uzyskanego odszkodowania)

Do klienta dojeżdżam w dogodnym terminie i o dogodnej godzinie.

Klient ma dostęp do panelu poprzez stronę www - widzi wtedy swoje dane oraz to co zostało zrobione w jego sprawie. Zawsze może zadzwonić do mnie albo do firmy i

dowiedzieć się o to co się dzieje z jego sprawą.

Każdy klient jest dla mnie ważny i zależy mi aby każdy był zadowolony ponieważ wtedy będzie polecał mnie/moją firmę/ innym.

Nigdy nic nie obiecuję - firmy które obiecują bez analizy dokumentów (albo nawet po analizie) np. 30 tys albo i więcej - są dla mnie niekompetentne - firmy ubezpieczeniowe mają tzw. widełki i nigdy nie wiadomo ile kto dostanie.

Zawsze chętnie pomagam - czasami nawet w niedziele w porze obiadowej zdarzają się telefony B)

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --

A teraz moja prywatna opinie ogólnie o odszkodowaniach uzyskiwanych przez firmy tego typu:

Uważam że jest to dobre rozwiązanie dla poszkodowanych - ja bym w życiu się nie chciał zajmować zbieraniem dokumentów, pisaniem odwołań itd.

Nie znam się na tym, nie umiem pisać pism prawniczych itd.

Kiedyś procowałem w ASO Ford i zajmowałem się kontaktami z ubezpieczycielem w celu likwidacji szkód komunikacyjnych z OC - MASAKRA!!!!!

Pisałem mnóstwo maili,mnóstwo kosztorysów a ubezpieczyciel robił i tak to co chciał (chociaż wg prawa powinien naprawić szkodę)

--- --- --- --- ---

A tak poza tym to mam Drag Stara 650 :)

pozdrawiam

rumcajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A tak poza tym ja rowniez opisze swoje jakze negatywne doswiadczenia z ta firma, i widac ze albo nie czytaja opinii na swoj temat albo nie zamierzaja nic w tym kierunku zmienic, skandaliczny kontakt - to klient tak wlasciwie wszystko zalatwia a firma na moj wniosek to wysyla do ubezpieczyciela - nasuwa sie pytanie w takim razie po kiego ta firma jest mi potrzebna?po dwoch ponad miesiacach dowiaduje sie ze niby prawnik - ba ja mialem odczucie ze moja sprawe prowadzi stazysta z urzedu pracy a nie ktos z doswiadczeniem i wyksztalceniem - juz nie pracuje w tej firmie i moze...z zaznaczeniem ze moze ktos przejmie moja sprawe i skontaktuje sie ze mna, uwazam ze jesli sam bym tego nie prowadzil na odszkodowanie czekalbym latami chyba, ktos wspominal o zaginionej poczcie - rowniez mialem przyjemnosc tego doznac, dzwonilem i ciagle jakos listonosz nie potrafil doniesc poczty lub jej nie bylo po czym nagle sie znajdowala a klient robil duplikaty xero - skandal, mialem wrazenie ze mala firma bedzie miala powazne podejscie do klienta a nie traktowala go jak smiecia, przyszedl bo przyszedl i tak procent z niego wezmiemy a sprawa niech sama sie toczy bo w chwili obecnej tak to wyglada, na chwile obecna jest starsznie zawiedziony i w sumie sam pilnuje juz tej sprawy, szkoda tylko ze wezma procent - w sumie za nic!zobaczymy co bedzie dalej...na biezaco bede raportowal ps jaki panel klienta przez strone www?nic takiego nie otrzymalem!bujda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak.. w kazdej z firm pod tytułem "kogucik" pracuja sami ludzie tytułowani dyrektorami i kierownikami regionalnymi.. wtf.. takze miales wypadek - wpisz na google i poczytaj co nieco o tych firmach bo tematów jest mnustwo i bynajmniej nie sa 'pozytywne" także zamiast nazwy przy logo firmy 'kancelaria odszkodowawcza" powinno byc "kozystająca z cudzego nieszczescia "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

- wpisz na google i poczytaj co nieco o tych firmach bo tematów jest mnustwo i bynajmniej nie sa 'pozytywne" także zamiast nazwy przy logo firmy 'kancelaria odszkodowawcza" powinno byc "kozystająca z cudzego nieszczescia "

Pozwolę sobie nie zgodzić z taką opinią, bo nie jest ona do końca uczciwa. Każda branża cechuje się tym, że są podmioty nieuczciwe, nierzetelne itp., ale czy oznacza to że wszyscy tacy są? Pewnie nie.

Każda usługa dla Klienta jest w pewnym stopniu "żerowaniem" na jego potrzebie skorzystania z pomocy (prawnik, mechanik, lekarz). Skoro szukamy dobrego mechanika, lekarza szukając opinii wśród znajomych, w necie to zróbmy coś podobnego jeśli chodzi o prawnika, firmę, kancelarię. Negocjujmy warunki, porównujmy oferty i wybierzmy, jeśli chcemy najlepszą.

Oczywiście jest duży problem pozyskiwania danych osobowych w nieuczciwy sposób, zawierania umów w szpitalu i jest to patologia, z którą ktoś powinien walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anlex cóż za skromna reklama :blink: co się tyczy Competi pozostawiam bez komentarza ich działania - mają w ręku prawomocny wyrok a rozstrzygnięcia sprawy nie widać, kontakt po interwencji na początku lepszy w chwili obecnej bez zmian - klient pilnuje wszystkiego reasumując lepiej wziąść adwokata a takowych firm unikać, jeśli ktoś z forum miał doczynienia z tą firmą proszę o kontakt na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anlex cóż za skromna reklama :blink: co się tyczy Competi pozostawiam bez komentarza ich działania - mają w ręku prawomocny wyrok a rozstrzygnięcia sprawy nie widać, kontakt po interwencji na początku lepszy w chwili obecnej bez zmian - klient pilnuje wszystkiego reasumując lepiej wziąść adwokata a takowych firm unikać, jeśli ktoś z forum miał doczynienia z tą firmą proszę o kontakt na pw

Adwokata oczywiście można wziąć, tylko że trzeba również zdać sobie sprawę z tego, że adwokat nie zbierze za klienta dokumentów z leczenia, nie uzyska zaświadczeń od pracodawcy, ZUS, KRUS itp. tylko bazuje na tym co dostarczy klient. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na rzecz zasadniczą tj. czy ten nasz pełnomocnik ma doświadczenie w prowadzeniu spraw odszkodowawczych, bo jeśli nie to faktycznie lepiej samemu sobie taką sprawę prowadzić - zaoszczędzi się nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić z taką opinią, bo nie jest ona do końca uczciwa. Każda branża cechuje się tym, że są podmioty nieuczciwe, nierzetelne itp., ale czy oznacza to że wszyscy tacy są?

w kazdej z firm pod tytułem "kogucik" pracuja sami ludzie tytułowani dyrektorami i kierownikami regionalnymi

Prosze o czytanie ze zrozumieniem, wyrażnie zaznaczyłem że dotyczy to firm kogucik jak równiez (...) wyczerpałem uzupełniająco wypowiedź powyżej.

Watpliwe jest dla mnie kozystanie z firm, których przedstawiciel ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem

a co dopiero powierzyc firmie niekozystna sytuacje w której znajdzie sie podszkodowany po wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o czytanie ze zrozumieniem, wyrażnie zaznaczyłem że dotyczy to firm kogucik jak równiez (...) wyczerpałem uzupełniająco wypowiedź powyżej.

Watpliwe jest dla mnie kozystanie z firm, których przedstawiciel ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem

a co dopiero powierzyc firmie niekozystna sytuacje w której znajdzie sie podszkodowany po wypadku.

Żeby czytający zrozumiał co jest napisane, to piszący musi jasno artykułować o co mu chodzi :) Postawił Pan ocenę firm jako takich a nie konkretnej, więc tylko jedna uwaga nie generalizujmy.

W podpisie ma Pan mechanika motocyklowa, dużej liczbie osób mechanik może kojarzyć się z kimś kto pewnie będzie chciał z klienta zedrzeć, ale czy tak jest? Pewnie nie i denerwują Pana takie oceny, więc ostrożnie z ocenami innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.