Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Odzież Tekstylna Held I Rst


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów !Wiem, że takie tematy są gorsze niż wenezuelskie tasiemce, ale potrzebuję porady Wiem również z doświadczenia, że można liczyć na pomoc forumowiczów Po ostatnim wypadku, zmuszony jestem do zmiany odzieży.Celuję raczej w niższy przedział jakościowy i cenowy. Nie szukam wodotrysków i kosmicznych bajerów, bo budżet na to nie pozwala. Trzeba więc z tej niższej półki wybrać coś w miarę sensownego.Zainteresowała mnie kurtka Held, model Katana. Lubię krótkie kurtki i raczej niezbyt krzykliwe jeżeli chodzi o kolorystykę.<KATANA>Ze spodni upatrzyłem sobie model Gavia.<GAVIA>Jeżeli ktoś ma doświadczenie z odzieżą HELD, to będę wdzięczny za opinie.Często natrafiam na odzież marki RST. Znalazłem na forum kilka niepochlebnych opinii na temat rękawic tego producenta. Chciałbym się dowiedzieć, czy warto w ogóle interesować się tym tematem?Upatrzyłem sobie kurtkę i spodnie Rift. Może wzornictwo nie do końca mi pasuje, ale ceny są przyzwoite.<RIFT>Za wszelkie opinie, porady i sugetie bardzo dziękuję Pozdrawiam tradycyjnym śląskim okrzykiem YNO JAZDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spodnie z RST(tekstylno skórzane).Po dwóch sezonach zaczęły w niektórych miejscach(połączenia między elementami skórzanymi a tekstylnymi) puszczać delikatnie szwy.Jeśli chodzi o jazdę w deszczu to się sprawdziły w 85%Być może trafiłem na taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicherku, mam kurtke Katana. Jedyny minus po sezonie to problemy z dopraniem białej wstawki. Mam ten model w kolorze czarno-czerwono-białym. Jeśli miałbym teraz brać kurtke to całą czarną. Mogę ją tylko porównać do Retbike classic bo takiego miałem i niebo a ziemia. W Heldze można smigać przy -5st jak i +35. Ma świetną membranę w ktorej nie pocisz się jak świnia w saunie Aha, ta gąbka która służy jako ochrona (?) pleców to porażka, ale ja już mam lepszy zamiennik. Jak kupisz tą czarną sztukę to tylko gąbka a'la żółw do wymiany.Mogę szczerze polecić tą kurtkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję kurtkę RST RIFT. I może to będzie odebrane jako coś w stylu "każdy chwali swoje" ale jak na razie spełnia się przy moim użytkowaniu w 100%. I jestem zadowolony z zakupu, póki co po sezonie zero jakichkolwiek usterek technicznych (solidna w wykonaniu). Jazda w niesprzyjających warunkach (deszcz) nie stanowi najmniejszego problemu. Moim zdaniem dobra jakość do ceny. No i przy tym wszystkim ładnie się prezentuje, chociaż z tym ostatnim się nie dyskutuje, Ponieważ każdy ma własny gust. Ale jak się nie wymaga cudów w takim zakresie to polecam, dobra kurtka na ograniczony budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicherku, mam kurtke Katana. Jedyny minus po sezonie to problemy z dopraniem białej wstawki. Mam ten model w kolorze czarno-czerwono-białym. Jeśli miałbym teraz brać kurtke to całą czarną. Mogę ją tylko porównać do Retbike classic bo takiego miałem i niebo a ziemia. W Heldze można smigać przy -5st jak i +35. Ma świetną membranę w ktorej nie pocisz się jak świnia w saunie Aha, ta gąbka która służy jako ochrona (?) pleców to porażka, ale ja już mam lepszy zamiennik. Jak kupisz tą czarną sztukę to tylko gąbka a'la żółw do wymiany.Mogę szczerze polecić tą kurtkę!
Cześć Fred Dzięki za opinię. Muszę na żywca przyjrzeć się tej kurtce. Celuję raczej w czarną.Fajnie, że sprawdza się w różnych zakresach temperatur, bo nie ukrywam, że pomimo ceny oczekuję też od kurtki pewnej "wielozadaniowości"- trudne słowo Słuchaj kocik, a co tam zastosowałeś na plecy zamiast tej gąbki do mycia moto??
Ja mam kurtałe z RST .Fajnie wyglada, dobrze dopasowana i tyle z plusów. Rozpadła sie po połowie sezonu. Podpinka zamki do wymiany.Nie polecam
Czyli pachnie to trochę RetBikiem z początkowych lat produkcji ;)
Ja użytkuję kurtkę RST RIFT. I może to będzie odebrane jako coś w stylu "każdy chwali swoje" ale jak na razie spełnia się przy moim użytkowaniu w 100%. I jestem zadowolony z zakupu, póki co po sezonie zero jakichkolwiek usterek technicznych (solidna w wykonaniu). Jazda w niesprzyjających warunkach (deszcz) nie stanowi najmniejszego problemu. Moim zdaniem dobra jakość do ceny. No i przy tym wszystkim ładnie się prezentuje, chociaż z tym ostatnim się nie dyskutuje, Ponieważ każdy ma własny gust. Ale jak się nie wymaga cudów w takim zakresie to polecam, dobra kurtka na ograniczony budżet.
Tobie również dziękuję za opinię. Powiedz mi jeszcze jedną rzecz.Czy ta kurtka ma jakiekolwiek otwory wentylacyjne??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie również dziękuję za opinię. Powiedz mi jeszcze jedną rzecz.Czy ta kurtka ma jakiekolwiek otwory wentylacyjne??
Nie ma sprawy, służę poradą. Kurtka prócz podpinki, którą można wyjąć w razie potrzeby posiada również kilka(zapinanych "suwak")otworów wentylacyjnych. Również w moim przypadku spokojnie w temp Plusowe takie jak 25+ oraz wszystko co koło tego śmiało można jeździć nie narażając się na nadmierne pocenie. Temp do -5 (ja tak śmigałem) też daje komfort jazdy mimo wszystko jak na takie warunki jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja pytam o Modeke to wszyscy użytkownicy odradzają,Buse to podobno = jakość więc cool natomiast HELD to HELD i tu nikt nie zaprzeczy że ciuch musi być trwały.Wicher ja teraz też jestem na etapie poszukiwań i zainteresuj się również ofertą firmy Macna bo wszyscy posiadacze chcwalą za wielofunkcyjność i świetne wykonanie podobnie jak GRID'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicher a nie chcesz zaatakowac cos znanego w sensie sprawdzonego?? buse modeka ma kilka topowych modeli bez zastrzezen
Miałem kiedyś Modekę. Była to kurtka z niższego pułapu cenowego. Wszystko było z nią w porządku za wyjątkiem przemakających rękawów. Dwa razy była w reklamacji. Zanim ją odzyskałem(a był to sezon), to dołożyłem trochę grosiwa i zakupiłem IXONA. Sprawdził się znakomicie, ale po ostatnim szlifie zostało z niego sitko.Więc do Modeki trochę się zraziłem, ale zdaje sobie sprawę, że ma dobre produkty, ale raczej z trochę wyższej półki cenowej. Na to nie mogę teraz sobie pozwolić.Z tego co słyszę i czytam, to Buse wypada dosyć korzystnie. Chociaż tak przeglądam i nie mogę znaleźć krótkiej kurtki, bez nadmiaru wzorków i napisów ;)Nie wiem też, gdzie na śląsku mogę pomacać tą odzież. Przyznam się bez bicia, że leń ze mnie i lubię jak czasami, ktoś podsunie mi dobry namiar ;)
Jak ja pytam o Modeke to wszyscy użytkownicy odradzają,Buse to podobno = jakość więc cool natomiast HELD to HELD i tu nikt nie zaprzeczy że ciuch musi być trwały.Wicher ja teraz też jestem na etapie poszukiwań i zainteresuj się również ofertą firmy Macna bo wszyscy posiadacze chcwalą za wielofunkcyjność i świetne wykonanie podobnie jak GRID'a.
A gdzie te cudeńka można na żywca obwąchać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELD'a dziś macałem w MOTOZECIE w Żywcu mają tego trochę i wszystko ci ściągną.Macna/Grid to 4bikes.pl w B-B na ulicy Żywieckiej(główna na Żywiec to w moich rejonach a popytaj bo na pewno gdzieś u ciebie mają. Ja dziś przymierzałem HELD MADDOX(krótka z wypinaną podpinką) wrażenie na mnie zrobiła świetne jak wymacałem i cene mi zrobili za komplet też po znajomosci dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się Wicher nie obrazi jeśli tak to proszę o usunięcie posta jeśli nie ma nic przeciwko to chciałbym wiedzieć ile w niej już śmigasz, czy Reiss'a w lecie nie jest jak worek foliowy nałożóny na ciało, czy się nie przeciera,nie pruje i ogólnie co ciekawego masz w temacie do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher protektory na plecy są do ogarnięcia tylko muszę zczaić kto i na jakim forum mi pisał że ma dostęp i z tego co wiem to były śmieszne pieniądze w okolicach 30-40zł jak wykapuje to dam znać.
Eeee, czyli w sumie nie ma się czym przejmować. Może sprzedawca będzie miał jakieś porządniejsze zamienniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaopatrzyłem się dzisiaj częściowo w ciuchy.Padło jednak na Helda. Wziąłem spodnie Gavia. Wyglądają naprawdę solidnie i leżą super(gorzej z modelami dla pań).Podoba mi się, że mają dopinane szelki, bo jakoś ostatnio polubiłem ten farmerski styl Mam nadzieję, że będą się dobrze sprawdzać w praktyce.Niestety kurtki, nie było w moim rozmiarze i kolejna wizyta we wtorek ;)Dla mej pani wybraliśmy spodnie BF i dodatkowo zaopatrzyliśmy się w rękawiczki Helda(wiosna-jesień) ;)Dziękuję wszystkim za pomocne opinie.Do zobaczenia na szosie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.