Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Który Kask Szczękowy Wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask to jest ta część ubioru, która jest bardzo ważna(może najważniejsza) ze względu na komfort jazdy. Wiele osób oszczędza, a później w następnym sezonie kupuje coś droższego, bo albo nie ma antifoga, albo komfort słaby, a to niewyjmowalna wyściółka itd. Poczekaj nawet i dołóż odrobinkę, a kup coś z wyższrej półki - np. Nolana N102 albo N103 - rewelacyjny kask i poza tym, że jest dość głośny(jak wiekszosc szczekowcow) będzie służył Ci przez pare lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem: - Jakiś Scorpion - beznadzieja- Caberga Rhyno - lipa, trzeszczy, niewygodny.- AGV Longway - ok, jak za te pieniądze, ale bez fajerków - Marushin M400 - lipa, nie dało się założyć okularów bez obawy o ich uszkodzenie- Nolan 103 - rewelacja, ale nie ten budżet Dzisiaj jeszcze spróbuję dorwać Airoha SV55s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmigam w longwayu już drugi sezon i nie do końca jestem zadowolony. głośny, wpada w wibracje dziwne przy większych prędkościach potrafi też wydawać dziwne dźwięki - te mankamenty powstają z czasem, ale wydaje mi sie że nieco za szybko. Szybka niby z antifogiem a potrafi zaparować. Wentylacja to chyba z nazwy tylko jest. Czy zamknieta czy otwarta przepływu powietrza jakoś nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pewnie mnie zlinczujecie ale chciałbym ci zasugerować pewien kask. Nie jest to drogi kask z superkosmiczną grafiką lub niebotycznym poziomem bezpieczeństwa ale z moich skromnych doświadczeń (7000 km w nim) z tym kaskiem powiem ci że jest baaardzo dobry. oto link do sklepu gdzie go kupiłem. oprócz tych cech jakie znajdziesz na tej stronie dodam że szybkę przyciemnianą kupisz za bodajże 35 zł. Oto link:http://www.motowell.pl/index.php?site=kaski-fu1A oto nowszy model:http://www.motowell.pl/index.php?site=kaski-fu2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie śmigam w szczękowcu ale z tego co mogę polecic do 600zł co najbardziej schodzi to 1. GREX z spuszczanym okularem RF2 CLUB LUB ONE OK 400-500zł 2. AGV LONG WAY MONO Czarne i srebrne ok 520zł oraz mat ok 540zł3. AGV LONGWAY DAYTONA ok 595złPoźniej dla tych co mają mało kasy to BOX FX1 czarny mat koszt ok 300złZ szczękowców powyżej 600zł najlepiej schodzą Nolany N 101-103 z zestawami blutetooth od 700złWszystko zależy od gustu i portfela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask to nie tylko wygoda i komfort ale przede wszystkim bezpieczeństwo. I to chyba kryterium , które powinno decydować o wyborze.Sam śmigam w SV 55 , jak każdy kask ma swoje zalety i wady o których tu pisaliście.oto ranking:http://dft-1-sharp.eduserv.org.uk/search/r...e=0&price=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nolanem tak jest,kaski trochę przyćmione przy AGV ,ale byle jaki Nolan N62 za 450-700zł jest dużo lepiej wykonany i wypasiony niż Kaski AGV k-series łącznie z modelami Rossi 46 Gothic co są w cenie 600-700zł. Ale są tanie bo k3 można kupić już za 300zł i ludzie je kupują bo mają AGV za małe pieniądze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dam Ci tylko rade ze jak bedziesz czyscil szybke to rob to naprawde delikatnie. Ja mam longwaya od poczatku sezonu i mam calkowicie porysowana szybke pomimo tego ze obchodze sie z nia jak z jajkiem! Tak poza tym to wszystko git. Wygodny, moze i troche glosny, ale przeciez po to sie jezdzi na motocyklu zeby obcowac z wiatrem ;) Aha! No i zaczyna mi sie tak jakby zacierac system otwierania szczeki. Moze to wina tego ze w wiekszosci jezdze z uniesiona szczeka i w slonecznych okularach i nalecialo tam troche syfu. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

posty prehistoryczne ale może ktoś będzie szukał jeszcze coś na temat kasku AGV LONGWAY II. Ja właśnie swój złomuję i piszę dla innych z przestrogą żeby go omijali z daleka.

Przejeździłem w nim 2 sezony.
1. to co najbardziej wkurza to zewnętrzna blenda... z otwarta (podniesioną) nie da się jeździć bo działa jak spojler i "chwyta powietrze", przez co kask chce odfrunąć (nie wiem dlaczego przy kupnie nie zwróciłem na to uwagi?!) -  powyżej 120 nie da się z tym jeździć - miałem to założone kilka razy i nigdy więcej. najgorzej jak w trakcie jazdy blenda samoczynnie opada na szybę po zmroku..
2. głośny nawet jak na szczękowca...
3. kilka razy wypadły mi śruby od mocowania szyby - profilaktycznie przykleiłem je taśmą klejącą do kasku:)
4. jest wielki (rozmiar M) - i ma taki trochę baniasty kształt, no ale brałem na co mnie było stać

mimo tych wszystkich wad spełnił swoje zadanie - zaliczyłem highsidea i wyrżnąłem głową w asfalt.. skorupa porysowana (nie pękła), pianka w środku popękana - przyjęła amortyzację. Głowa cała.

Podsumowanie: bezpieczeństwo ok, spełnił swoje zadanie. Ergonomia, wygląd i trwałość zdecydowanie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.