Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy będzie chwalił to na czym sam jeździ.Mało jest ludzi, którzy są w stanie powiedzieć, która opona jest najlepsza. Takie porównania znajdziesz tylko w gazetach, bo mało kto ma możliwość testować wszystkie opony w tych samych warunkach.Całkiem niedawno chyba w MOTOCYKLU był jakiś testJest w czym wybierać.Dunlop, Pirelli, Metzeler, Bridgestone, MichelinOsobiście polecam Dunlopa Qualifier, lub Qualifier IINajtańsze z tych wszystkich powinny być Pirelli Diablo Rosso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem na etapie poszukiwania dobrych opon do GSX-R 1000. Proszę o wszelkie sugestie i propozycje co byście polecili. Moto używam do przejażdżek i wypadów weekendowych jak również żeby pośmigać od czasu do czasu po torze.
http://www.motorradonline.de/d/259884?&ref_id=259519Super opony jak na suche jezdnie tak i na mokre jezdnie , bardzo poreczne nadajace sie jak do normalnej jazdy tak i na tor wyscigowy.Moze nie najnowszy model , ale sprawdzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze wybierajac dunlopa 208 bedziesz zadowolony. teraz musisz sobie postawnic pytanie czy wiecej uzywasz do przejazdzek czy wiecej do jazdy po torze, albo na ktory z tych elementow stawiasz wiekszy nacisk. jesli bardziej tor i ostrzejsza jazda to proponuje w specyfikacji GP a jesli to i to to normalne 208.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie w swoim litrowym gixie mam pirelli diablo rosso i na tyle robie max 4 tys.Natomiast nie trzymają one w deszczu.Możesz też smiało założyć na tył Pirelli Angel ST - zrobiłem na oponce 8 tys km i naprawde jest swietna..kumpel wlasnie na niej robi 10ty tysiac, gumuje, smiga na kolanie i tez jest zadowolony.... Najfajniejsze jest to, ze w deszczu swietnie sie trzyma..Kolejną oponką jaką zalozy (gdy zajade jescze maly zapas diablo rosso) będą Qualifier II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qualifiery rr miałem (na przodzie jeszcze jest) tył wytrzymał 5 tys potem kapec (wytrzymał by jeszcze 2) kilka razy tył sie uslizgnoł (pewnie nie rozgrzane) na mokrym wiecej strachu ale kto jezdzi w deszczu szybko ??batlax 002 na tyle stracił sie w oczach jak sie konczyła cieżko było kłasc maszyne w winkle ale na torze dawał rade teraz na tyle (kierowałem sie testem z motocykla nie biorac toru pod uwage głownie zachowanie na mokrym i trwałość) pilot power 2ct na torze tez dawał rade ale połowa boków zjechana srodek po 2 kkm bez zarzutu i cena nie taka jak w gazecie tylko 710 pln czyli taniej niz dunlopyjak qualifier sie straci z przodu to tez bedzie 2ctpozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin do takiego sprzetu jak twoj i do takich zastosowan to tylko:Opony zapewnia dobre przeniesienie mocy, beda sie poprawnie zachowywac na mokrym Pirelli Diablo Corsa III/Diablo Rosso - bardziej turystyczne Metzeler Sportec M3Dunlop SPMAX QUALIFIER II / albo D208o Bridgestone BT 16 nie wspominam bo sa oblednie drogie.Alternatywa to chyba tylko opony bardziej sportoweczyli Metzelery RenntecPirelli Diablo SupercorsaDunlop D208RR/ GPBridgestone BT002STR albo nowe BT 003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jakoś zbieram się w kierunku Dunlopa i bedzie to Sportmax D208 albo Sportmax D209 QUALIFIER bądź QUALIFIER II. Słyszałem same dobre opinie o tych modelach zarówno na nawierzchniach suchych jak i mokrych. Mam nadzieje, ze przynajmniej 8 tyś km machnę na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jakoś zbieram się w kierunku Dunlopa i bedzie to Sportmax D208 albo Sportmax D209 QUALIFIER bądź QUALIFIER II. Słyszałem same dobre opinie o tych modelach zarówno na nawierzchniach suchych jak i mokrych. Mam nadzieje, ze przynajmniej 8 tyś km machnę na nich.
Z tych wszystkich ktore wymieniles to najnowszy jest Qualifier II i są najlepsze opinie na jego temat..8 tys na przodzie zrobisz heh, o tyle raczej 8 tys zapomnij w gixie 1000... jesli chcesz zrobic 8 na tylnej to kup sobie pirelli angel st . sa to oponki nastawione na sport-turystyke i testowane byly ba Hajce i ZZR1400 w czasie 24 Le Mans .... kumpel na nich smiga w gixie 1000k7, zrobil juz ponad 9 tys, gumuje i naprawde jesszcze ma sporo mięsa..Dodatkowo opona ta jest najlepsza jesli chodzi o jazde w deszczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to pirelli diablo supercorsa zostaly wymienione na diablo rosso
pirelli diablo rosso to nastepca pirelli diablopirelli diablo supercorsa to nastepca legedarnych pirelli dragon supercorsa (zakladanych do np. do ducati 1098, daytony 675 po lifcie i wielu topowych sprzetow)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.