Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Harley Davidson


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Mongo masz racje z tym wyjątkiem:

...

O całym badziewiu związanym z elektroniką wymaganą przez zastosowanie wtrysku nawet nie ma co mówić. ...

To nie wtrysk psuje silnik, tylko inżynierowie do spóły z ekonomistami chcą by silniki były coraz ekonomiczniejsze i ekologiczniejsze, czyli w 99% psuja ich charakterystykę. Najprostszy wtrysk będzie zawsze lepszy (na dłuższą metę) niż najlepszy gaźnik. Oczywiście pod warunkiem odpowiedniej jakości podzespołów. Problem tkwi w oprogramowaniu do tego wtrysku, a nie jego obecności w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie odniosłem się krytycznie do wtrysku jako idei tylko to elektronicznego szajsu uniemożliwiającego mi ingerencję w charakterystykę pracy silnika.

Tu się nie da ani na słuch ani na intuicję. Jak zaczniesz na chopa rozum majtać mapami to albo wytworzysz w zbiorniku zacny wir albo nie pojedziesz wcale.

Poza tym nie wtrysk jest demonem, a sama konstrukcja już prawie 2 litrowego TC. Wtrysk można bez problemów zastąpić gaźnikiem ale nie będzie to remedium na solidne obniżanie obrotów, bo zwyczajnie zniszczysz ten silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie w każdym razie w HD wtrysk nie jest potrzebny wogóle,

przed 2004 jakos każdy HD dawał rade na gąxniku.. bywały nawet "zasilacze" Edelbrock.. i kazdy garnek miał swój gaźnik;)

uważam, że HD powinien zostac przy tej prostocie konstrukcji która miała miejsce wraz z ostatnimi silnikami EVO.. pierwszy TC był problematyczny i konstrukcyjnie bardziej złozony.. potem wersja B z wałkiem wyrównowazajacym.. po cóż to?..

to sie ma trząśc a jak to juz ktos napisał w gratisie od czasu do czasu dokręcanie srub od producenta eheh:D

takich bajerów tez nie kumam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na forum H-D fajne klimaty i nikt tam nie bluzga na legendę :D .

Mój link

Vanhelsing, ale to forum jest puste. :D Chyba, że ja coś mam nie tak z mozillą.

Jest jeszcze jedno wytłumaczenie. Od piątku integrowaliśmy się silną grupą z Webchaptera. Piękny plener z końmi, owcami i różnymi takimi innymi. Próbowałem się nawet napić z dalej Lamą i jestem dziś nieco rozedrgany :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu nie kupuję powodów tej nadopiekuńczości rządów.

Ci sami ludzie każą mi zapalać światła w samochodzie, zakładać kask, zapinać pasy, nie hałasować, i wydzielać jak najmniej wszystkiego.

To są naprawdę ci sami, którzy każą renciście żyć za 500zł, odmawiają pieniędzy na protezę i każą płacić za rehabilitację.

Wysyłają w imię wzniosłych haseł naszych chłopaków na wojnę toczącą się na drugim końcu świata i zostawiają ich z problemem kalectwa po powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu nie kupuję powodów tej nadopiekuńczości rządów.

Ci sami ludzie każą mi zapalać światła w samochodzie, zakładać kask, zapinać pasy, nie hałasować, i wydzielać jak najmniej wszystkiego.

To są naprawdę ci sami, którzy każą renciście żyć za 500zł, odmawiają pieniędzy na protezę i każą płacić za rehabilitację.

Wysyłają w imię wzniosłych haseł naszych chłopaków na wojnę toczącą się na drugim końcu świata i zostawiają ich z problemem kalectwa po powrocie.

To prawda Mongo, takich rzeczy można by wyliczać krocie. To ma swoje dobre i złe strony, jak wiesz ludzie są różni i jednego jak się wypuści na ulicę to dojedzie do celu a drugi zabije po drodze kilka osób ale też nie jestem za całkowitą swobodą obywatelską bo to się może źle skończyć dla osób postronnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie to sa Ci sami którzy wymyslaja samochody na napęd elektryczny.. bo nie wydzielaja spalin..

za to elektrownia je wydzieli na produkcje tej energii - niema nic z niczego..

To Ci sami którzy kilka lat temu propagowali ekologie ze spaliny z LPG sa mniej szkodliwe od spalin benzyny.. a okazało sie inaczej

mozna tak w kółko wymieniac więc panowie nie wszystko co nam nakazuje 'góra" musi byc cacy, pamiętajmy o tym;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanhelsing, ale to forum jest puste. :) Chyba, że ja coś mam nie tak z mozillą.

Jest jeszcze jedno wytłumaczenie. Od piątku integrowaliśmy się silną grupą z Webchaptera. Piękny plener z końmi, owcami i różnymi takimi innymi. Próbowałem się nawet napić z dalej Lamą i jestem dziś nieco rozedrgany :P

Kliknij na głównej stronie w forum tam jest mnóstwo tematów,nie wiem czy nie trzeba się wpierw zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.