Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Harley Davidson


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Twierdze Panowie że to młyn na wode i żadnej logicznej rozmowy z tego nie bedzie.
Rozumiem negacje pod warunkiem ze osoba która sie wypowiada nie cierpi na jakies psychozy
​(co uwydatnia sie w innych postach/tematach tej osoby).
Jak mozna brakiem szacunku, ublizaniem innym budowac własny wizerunek oczekując aprobaty?
w tym wypadku nie ma dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: To ciekawe...jak motocykliści mogą w taki sposób rozmawiać o motocyklach i na swój temat...?

Harley Harleyem, a ja ciągle podtrzymuję zdanie że ten motocykl jest najlepszy i najpiękniejszy który akurat mamy. Motocykl to indywidualny wybór właściciela. To jak wygląda, jakiej jest marki i jakie ma osiągi ma cieszyć właściciela i jemu dawać przyjemność. Inni jeśli są prawdziwymi motocyklistami powinni to uszanować.Wyśmiewając czy krytykując maszynę innego motocyklisty to tak jakby krytykować jego samego, a to nie przystoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje Twoim dzieciom. Dopiero sa skrzywione . Albo myśla jak tatuś albo ...???

 

Pierdolisz . Dla jednych to HD , dla innych to Suzuki , Ducatti , Honda itp. Są fanami i są wierni jednej marce. Boli Cię to ??? Tyś wierny bibli.......... Nie osądzajcie a sami nie będziecie sądzeni.

 

Nie stać Cię na HD , na jego dopieszczanie , naprawy ........... temuś jedyny sprawiedliwy i to Ty masz zawsze racje.

 

Czyli jak jedziesz po danej marce motonga to musi być zła????

 

Widzisz ja nie osądzam, ja tylko oceniam i robię to publicznie gdyż:

(18) Jeśli powiem bezbożnemu: Z pewnością umrzesz, a ty go nie upomnisz, aby go odwieść od jego bezbożnej drogi i ocalić mu życie, to bezbożny ów umrze z powodu swego grzechu, natomiast Ja ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew. (19) Ale jeślibyś upomniał bezbożnego, a on by nie odwrócił się od swej bezbożności i od swej bezbożnej drogi, to chociaż on umrze z powodu swojego grzechu, ty jednak ocalisz samego siebie. (20) Gdyby zaś sprawiedliwy odstąpił od swej prawości i dopuścił się grzechu, i gdybym zesłał na niego jakieś doświadczenie, to on umrze, bo go nie upomniałeś z powodu jego grzechu; sprawiedliwości, którą czynił, nie będzie mu się pamiętać, ciebie jednak uczynię odpowiedzialnym za jego krew. (21) Jeśli jednak upomnisz sprawiedliwego, by sprawiedliwy nie grzeszył, i jeśli nie popełni grzechu, to z pewnością pozostanie przy życiu, ponieważ przyjął upomnienie, ty zaś ocalisz samego siebie. (Ez 3,18-19)

 

 

 

Nie stać Cię na HD , na jego dopieszczanie , naprawy ........... temuś jedyny sprawiedliwy i to Ty masz zawsze racje.

Tak masz racje nie stać mnie na frędzle, skawy z logo, piórniki z logo, chromy, wydechy itp. Nie stać mnie żeby zakładać, że do nowej maszyny muszę dokładać remontować czy nawet dopieszczać. W tym się zgodzę.

 

:blink: To ciekawe...jak motocykliści mogą w taki sposób rozmawiać o motocyklach i na swój temat...?

Harley Harleyem, a ja ciągle podtrzymuję zdanie że ten motocykl jest najlepszy i najpiękniejszy który akurat mamy. Motocykl to indywidualny wybór właściciela. To jak wygląda, jakiej jest marki i jakie ma osiągi ma cieszyć właściciela i jemu dawać przyjemność. Inni jeśli są prawdziwymi motocyklistami powinni to uszanować.Wyśmiewając czy krytykując maszynę innego motocyklisty to tak jakby krytykować jego samego, a to nie przystoi...

a pamiętasz tematy w stylu "on jest temu winien ukrzyżować się powinien" albo "zajebiemy morderce na motocyklu" .

No i komu to nie przystoi.... Nie będę siedział cicho, gdy jakiś forumowy wataszka ze swoja, niespełna rozumu, świtą obraża innych motocyklistów. Nie będę też w stosunku do niego postępował inaczej, niż on postępuje z ludźmi, ponieważ swoim zachowaniem udowadnia, że nie jest godzien nawet splunięcia w jego kierunku. Więc tle w kwestii co komu przystoi.

 

Wracając do HD;

Ludzie od wieków używają rożnych środków transportu i od wieków się spierają który lepszy. Natomiast jest to spór w swej istocie błahy niczym roztrząsanie jakie temperatury były zeszłej zimy. Już pradawni ludzie doświadczyli potrzeby transportu, gdy przenosili się z miejsca na miejsce.Odkryli wtedy, że do tego celu najdą się zwierzęta. Jednakże nie wszystkie zwierzęta jakie człowiek oswoił nadawały się do, każdego rodzaju transportu, nawet nie wszystkie rasy danego gatunku. Tak też, zgodnie z przeznaczeniem, zaczęto klasyfikować zwierzęta jako juczne, pociągowe i do jazdy wierzchem. Tak samo sprawy się miały gdy człowiek zaczął zastępować zwierzęta wytworami własnej myśli. Więc można jeździć na kocie czy kogucie, nikomu nie bronie eksperymentu, ale jak ktoś mi wmawia, że jeżdżenie na nieosiodłanym wole jest lesze niż pełnej krwi arabem to przed taka głupotą będę się bronił.

HD nawet do wołu nie można porównać, bo to coś jak indyjska święta krowa (nawet mówić źle nie wolno).

 

Fakt. Mareczek pewnie powie, że mój "Pan" jeździł na osiołku, cóż ja jestem tylko niedoskonałym człowiekiem i brak mi cierpliwości by jeździć osiołkiem. Wole pomykać co sił na Arabie albo podróżować setki kilometrów na percheronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamamadzi jestem jednym z tych którzy jerzdżą H-D i zaj... czytało mi się twoje opinie(pełen szacunek) ale nie nagle spikłeś się z Magikiem i to jest DRAMAT.

no wiesz, w tym temacie mam nieco podobny pogląd do Magika i wyszlo to w praniu, nie analizowalem wczesniej sprawy pod tym katem?

Wiec co Twoim zdaniem powinienem zrobić, zmienić zdanie zeby zawsze mieć inne niż Magik, bo mieć podobne to obciach?

A jak on np. lubi blondynki z duzymi cyckami? (chiolera..ja tez takie lubie) czy to powinno dla nas oznaczać ze powinnismy sie od takowych Ksiezniczek trzymać z dala ponieważ są "napietnowane" tym iz wszystko co powie badz lubi Magik jest "zło i niedobro" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*magik*- piszesz że wszystko jest do czegoś- masz rację. Ścig jest do szybkiej jazdy a Harley ma wyglądać, jeździć niekoniecznie. 

Marek pisze ,,czego tu zazdrościć''- hmm, a może i jest czego...Gdyby tak moja R1 oprócz swoich osiągów była chromowana ( łącznie z owiewkami) to była by ładniejsza i baby ciągnęły by do niej jak do miodu :D a może gdyby otaczała ją taka legenda jak Harleya i mit (jak się okazuje) o cenie to sąsiada nareszcie szlag by trafił z zazdrości....Harleyowiec pewnie też by chciał aby jego maszyna jeździła a nie tylko wyglądała i otaczała ją legenda...

Niestety obecnie NIEMA niczego uniwersalnego  posiadającego same zalety. Dla tego jedni wybierają tą a drudzy inną maszynę, w zależności od własnych preferencji i idąc na kompromis wygląd i legenda albo niezawodność i osiągi które nie zawsze idą w parze.Zawsze jakaś maszyna będzie miała jakieś cechy które będą budzić w jednych i drugich motocyklistach zazdrość.Niema się o co spierać, ktoś kto wybrał inne moto również jest motocyklistą. Jedyne co możemy zrobić to w wypadku gdy zacznie się unosić w samozachwycie to przymknąć na to oko wiedząc o co chodzi. 

A tak na marginesie- przed laty wszedłem do knajpy przed którą stała nowa CBRa.Trochę głupio było mi postawić moją Kawkę po wielu przejściach obok niej. W środku o wiele młodszy młody człowiek puszył się chwaląc się nieziemskimi osiągami i ceną maszyny. Istny szatan na kołach...Siedziałem cicho do póki się do mnie nie doczepił i nie zaczął krytykować mojego motocykla. Od słowa do słowa zaproponowałem- moja stara maszyna przeciwko jego,kto wygra zabiera drugie moto. Frajer poszedł na to nie wiedząc jak usprawniony był mój poczciwy GPZ 1000. W pełnym ruchu na Gliwickiej między Przyszowicami a Mikołowem zastał KILKASET METRÓW...Może by gdzieś się ulotnił ale kolega jechał za nami, więc ze łzami w oczach przepraszał, prosił by mu zostawić jego motorek, że on go powoli spłaci..Klepnąłem go w plecy i wycofałem się z zakładu bo mi się go żal zrobiło...

Po co to piszę- ano ,po to że najważniejszym jest znać wartość swojej maszyny, wtedy na kogoś napuszonego łatwiej przymknąć oko i w duchu się roześmiać. A niech się tam wymądrza i puszy, ja i tak wiem swoje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Maniek... Ty masz swoje zdanie takie i muszę przyznać, ze nie jest ono pozbawione sensu, lecz widzisz najpierw chłopa sprawdziłeś na ziemię. Tutaj tez co po niektórych trzeba sprowadzić na ziemię, jeśli nie dla ich dobra to dla dobra ludzi, którzy w nich bezkrytycznie wierzą.

Jak chcesz tak bardzo chromować R1 to zrób to, dziś nawet mityczny HD ma chromowane plastiki :P
Tak wszystko ma jakieś przeznaczenie, tyle tylko, że motocykl w swoim zamyśle ma jeździć, a nie wyglądać. Jak jeździ i wygląda jest super. Lecz wszystko co wygląda, a nie jeździ to jest to przerost formy nad treścią. tak jak człowiek który ma wybujałe EGO, a nic sobą nie reprezentuje.
Tak i HD ma legendę, ma marketing, cała otoczkę, a zawartość.....

Odwołując się do, bardziej zrozumiałej tematyki dla większości. Widzicie przychodzi jakaś 15-letnia siksa. Wszyscy ja z góry na dół jadą, że nie wyuczona, że głupia, że dziecko. No i taka jest prawda. Dorośnie taka, umaluje się podrasuje, jak mówi Marek dopieści... i będą stały tłumy podziwiały takiego pustaka, każdy by zamoczył każdy by chciał. Jeszcze jak by została znaną modelką, reklamującą podpaski ze skrzydełkami, każdy by popełniał zbrodnie ludobójstwa myśląc o niej. Wielu by zostawiło żonę dzieci byle by puknąć młodą modeleczkę i nikt by przez moment nie pomyślał o niczym innym.
To jest właśnie HD i jego legenda.
Jednak, co niektórzy, mądrzejsi opamiętają się, albo nie zareagują na wdzięki seksi modelki podpasek. Ponieważ wiedzą, że to jest puste ulotne, że to tylko blichtr, a w życiu liczy się coś więcej bo o czym z taka pogadać przy kawie, da radę ugotować ziemniaki, czy zająć się dziećmi? Dla niej ważniejsze są tipsy, lakiery, podkłady,maseczki jakieś spa i inne. Jak ktoś lubi ciągle tracić kasę na pustaka i na utrzymanie go w stanie "jak nowy", na operacje plastyczne solaria itd. To kupuje HD!!!

Tacy są też potrzebni, bo kto by się tymi pustkami zajął? Chodziły by i psuły życie normalnym.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz trochę prywaty

 

mamamadzi jestem jednym z tych którzy jerzdżą H-D i zaj... czytało mi się twoje opinie(pełen szacunek) ale nie nagle spikłeś się z Magikiem i to jest DRAMAT.

 

no wiesz, w tym temacie mam nieco podobny pogląd do Magika i wyszlo to w praniu, nie analizowalem wczesniej sprawy pod tym katem?

Wiec co Twoim zdaniem powinienem zrobić, zmienić zdanie zeby zawsze mieć inne niż Magik, bo mieć podobne to obciach?

A jak on np. lubi blondynki z duzymi cyckami? (chiolera..ja tez takie lubie) czy to powinno dla nas oznaczać ze powinnismy sie od takowych Ksiezniczek trzymać z dala ponieważ są "napietnowane" tym iz wszystko co powie badz lubi Magik jest "zło i niedobro" ? :)

 

Gdy podzielasz zdanie magika.... wiedz, ze jest z Tobą coś nie tak :P

Faktycznie żal, ktoś się ze mną zgadza ;) ale co by nie było Ci gańby to powiedzmy, że ja mom podobne zdanie do Twojego ;) Może Cię nie ukrzyżują obok mnie ;)

 

Wiesz dla pewnych osób dobrze by było gdybyś zmienił zdanie na jedyne słuszne. Już był w tym kraju system który dzierżył jedynie słuszne zdanie w swojej ręce, a wszyscy inni to byli wywrotowcy i wrogowie systemu.

 

Nie każdy na tym forum ma tyle jaj, żeby pisać swoje zdanie, a nie słuchać tutejszego wataszki jak świnia grzmotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie................

Czytając między wierszami................... Każda sroka swój ogon chwali.

 

Cóż sroka może powiedzieć o cudzym ogonie ???

 

 

Magik  , wygląda na to żeś Ty jako jedyny sprawiedliwy wiele ogonów posiadał.

Miałeś kiedyś HD????

Ja nawet nie siedziałem na takowym. Ale skoro ktoś go chwali ,musi mieć powody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś HD????

Ja nawet nie siedziałem na takowym. Ale skoro ktoś go chwali ,musi mieć powody.

 

Widzisz... Ja staram się traktować Cie poważnie i czytam efekt Twoich, jakże zawiłych, procesów myślowych. Tymczasem Ty zabierasz głos w dyskusji, opluwasz mnie, kompletnie bezpodstawnie, gdyż nie przeczytałeś co co w niej chodzi i co kto powiedział.

 

Wystarczyło udać się stronę wcześniej

 

Cóż, nie szata zdobi człowieka.... a Ty oceniasz swoimi kategoriami. Miałem nie raz okazję jeździć H-D nawet zainteresowany legendą wybrałem się parę razy na H-D DTT i o ile jak widzę oldtimera z H-D jestem pełen zrozumienia dla posiadacza, mają urok maja styl, choć prymitywne jak na tamte lata, to są urokliwe. Natomiast jak widzę youngtimera, to sorry ale podtrzymuje powyższe zdanie.

 

 Ty śmiesz mówić o szacunku... szkoda słów..... Jesteś zwykłym pieniaczem, który obrażając ludzi, zakładając o nich tematy, pełne plugawych drwin, podbudować swoje ego. Powodów tego zachowania mogę się tylko domyślać, jednak poradzę Ci jedno; skontaktuj się ze specjalistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek olej temat, daj ignora i jest błoga cisza.
Kazdy mądry czytający te wypowiedzi wie że gośc uruchomił sie w obronie tematu pod tytułem
"szukam motocyklisty" który najwyraźniej wyrzadził komus szkode i spier&^%ił.
Wogóle nie ma co dywagowac z osoba której poglądy nawołuja do cwaniactwa i bronią bandytyzm na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek olej temat, daj ignora i jest błoga cisza.

Kazdy mądry czytający te wypowiedzi wie że gośc uruchomił sie w obronie tematu pod tytułem

"szukam motocyklisty" który najwyraźniej wyrzadził komus szkode i spier&^%ił.

Wogóle nie ma co dywagowac z osoba której poglądy nawołuja do cwaniactwa i bronią bandytyzm na drodze.

Powiało merytoryczną wypowiedzią posiadacza H-D. Jak nie masz argumentu to posponujesz rozmów e. Tak postępują miernoty, cóż przeliczyłem się najwidoczniej co do Twojej osoby.

Tak celowo piszę posiadacza, bo jako szeryf tego forum, jako jedyna istota na tym łez grajdole dzierżysz palmę wiedzy wszelakiej i klucz di poznania wszystkiego.

Tak kryształowa i nieskazitelna osoba nie moze być harleyowcem, ponieważ legenda harleya została zbudowana przez cwaniaków, bandytów, przestępców i gangsterów. Są oni przyczynkiem i pidwalina istnienia legedy HD przemierzających USA i siejących grozę na sam dźwięk silnika. To Ci ludzie wyrzuceni na margines społeczeństwa, często nieodnajdujacy się, po powrocie z wojny, w społeczeństwie; dali początek klubą MC i stworzyli wizerunek harleyowca. Pod który dzisiaj podszywają się przedstawiciele handlowi, agenci ubezpieczeniowi i inne gruzu piórki.

Cóż może ciocia Wiki Ci o tym nie powiedziała... Wiec wybór należy do Ciebie albo harleyowiec albo szeryf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie, podobnie jak HD stosuje heble brembo, ale tez bez logo brembo...:)

Troche mi to przypomina polityke McDonalds.tyle ze McDonalds nie lansuje sie na restauracje z 5 gwiazdkowego hotelu...,

Najlepsi sa kolesie na HD z butami hd, znaczkami, emblematami, kurtkami hd, apaszkami hd, amerykanskimi flagami,ciemnymi brylami. Takie "izi rajdery" tyle ze na 200% normy. Nikt nie mowi o lansie i pozerstwie,-po prostu taki oryginalny amerykanski styl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem sa nawet muchy w sprayu dla tych którzy przesadnie dbaja o swoje HD i woża je na przyczepkach na zloty
(nie mówie tu o iron horse, czy big dog bo to zrozumiałe ze przejechanie takim cackiem kilkaset km nie bedzie wygodne) 

by the way.. nowinka z bliska.. już widac dlaczego taka cena



komentarz do zdjęcia w artykule ebzcenny.
http://www.oliepeil.nl/gepeild/4751-close-up-crap-2014-harley-davidson-street-750.html

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.