Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Harley Davidson


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

VICTORYMP pociesze Cie kolego, ameryka ameryką ale niestety jak dla mnie Victory to kolejna kopia HD tym razem amerykańska

tak jak kolega wczesniej napisal:,,kazdy zachwyca sie tym co mu pasuje,,.

mnie udalo sie to z za wielkiej wody przywiesc. ten sezon to juz piaty na nim

i coz jeszcze sie nie znudzil.

co wiecej czym dluzej jezdze tym bardziej jestem zadowolony i bardziej sie do niego przywiazuje. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Kazdy ma to co lubi :) Co w Harley´u najlepsze to chyba tylko klang!!! Sylwetke kazdego motoru mozna podrobic pod "swoje potrzeby" Szczerze powiedziawszy widzialem juz inne cudenka ktore naprawde mialy dusze. Widac bylo ze wlasciciel wsadzil w ten motor swoje serce. Niekiedy przy niewielkim nakladzie mozna takiego "tasmowego" motora zrobic prawie dzielo sztuki. Jezeli mam byc szczery to taki "tasmowy" Harley tez nie jest niczym szczegolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

niby niczym szczególnym ja jednak wspolczuje posiadaczom wiekszości chopperów japonskiej masci przy 40 tys km jak sie obudza z wymiana rozrzadu i kosztem wyjecia silnika(w niektórych trzeba)

 

 

tak sądzisz??  , ubawiłem się tym stwierdzeniem , jeżdżę Valkirią interstate a uważam ,że jest wrecz przeciwnie , jeśli chodzi o jakieś remonty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwage włascicieli wszelakiej masci vulcanów (vn 750 jezeli chodzi o rozrząd)
By the way znam przypadek ze w wielu "bezobsługowych" 
Japoniach padł hydrauliczny kasator luzów zaworowych i trzeba było wyjąc silnik z ramy aby dostac sie do głowicy.
(np nomad) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hayabuster przyznam sie bez bicia że tez patrzyłem sceptycznie na marke HD nie mając z nia styczności a naprawde zewsząd słyszałem negatywne opinie ludzi..(którzy widzieli HD na obrazku..)Mówi sie że wsiądziesz na HD i juz z niego nie chcesz zejść..cos w tym jest Co do jakości wykonania, to pomiedzy Japonia a HD jest przepaść.. jakikolwiek chopper z lat 80 odkrywa kiepskiej jakości chromy, rdzewiejące śrubunki, płowiejący lakier. W każdym razie jak dla mnie w HD wszystko jest "pełne" i dobrze polakierowane a nie jakas wytłoczka imitująca "pełne" czy naklejka która zastapi lakier, znakomitej jakości skórzane siedzenia które nie pekaja po 20 latach, konkurencja w wiekszosci przykadków daje skaj albo cerate. Wiem juz napewno że nastepny sprzet tez bedzie HD (Heavy Duty )

w takim razie w zeszly czwartek mialem fatamorgane.Przyjechal facet swoja Hondą CB750, spzet ponad 30 lat.Zero rdzy,wszyskie chromy oryginalne,rury oryginalne, nawet nieprzepalone, maszyna pieknie i starannie wykonana,moim zdaniem lepiej niz obecne HD ktore sa robione glownie w Chinach i Malezji. Facet ta CB jezdzi do CHudowa w czwartki wiec mozna zobaczyć. Co byc o HD nie powiedzial to kiedy Japonia weszla do USA marka HD prawie padla,i kilkakrotnie byla reanimowana.W kazdym badz razie ludzie woleli kupowac motory japonskie jako solidniejsze,lepsze technologicznie,nie psujace sie,ekonomiczniejsze,i badziej poreczne.Ja akurat mialem okazje przejechac sie HD i szału nie ma.DLa mnie ta 30 letnia CB miala  "to coś" a nie Chinski HD. Natomiast porownujac japonska dopracowana rzedowa czworke z silnikiem HD to tak naprawde ten HD musi miec i dusze i legende zeby ktos to chciał.Mimo ze niektore HD to motocykle ładne, japonce tez czesto sa ladne a niemal zawsze lepsze i tansze,wybor prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harley to cacny motong, ale czy najlepszy? Moim zdaniem najlepszy jest ten który aktualnie mamy.A możemy mieć każdy jaki nam się zamarzy ze względu na wygląd, przeznaczenie, czy osiągi. Niema też co krytykować tej czy innej maszyny bo każda ma jakieś wady i zalety. Problemem pozostaje tylko cena...Harley po mimo swoich wad i znacznej ceny pozostanie tak jak Amerykańskie samochody długowiecznym długodystansowcem, może niezbyt szybkim i mało zwrotnym w naszych warunkach ale za to zdolnym służyć kilku pokoleniom motocyklistów w rodzinie i jest jak stare wino- im starszy tym droższy.Kto kocha nowoczesność i osiągi powinien zanabyć japończyka, kto kocha piękno i tradycję- Harleya...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian absolutnie nie zgadzam sie z takim podzialem.To sa wlasnie te legendy.Jak w piosence o Harleyu ktory ...nie zawiodl ani raz....,to takie Polskie legendy i marzenia o Hameryce,...za komuny. Tymczasem fakty sa takie ze jak Honda weszla na amerykanski rynek ze swoimi modelami,zwlaszcza przelom 60/70 tych z CB750 to te maszyny szly tam jak cieple bleczki, i Jankesy nie mogly sie nacieszyc ze moga nareszcie kupis NIEZAWODNY!!! motocykl, poczytaj sobe jakie HD mial klopoty w tamtym czasie przez to.Od tego czasu HD stopniowo zaczal poprawiac jakosc, i bylo to wymuszone konkurencja z Japoni. Znam troche luda co jezdzi HD, i fakt wielu to lanserstwo, ale sa tez normalni ludzie ktorzy mowia co i jak. Dzisiejszy HD to jak najbardziej poprawny technicznie moto,łądnie zrobiony, ale np trwalosc silnika w takiej VFR jest wyzsza,nie mowiac juz o topowych Japonskich turystykach. Podobniez drogie japonskie maszyny wcale nie ustepuja HD jakoscia wykonania.Sa tez BMW,pamietasz "Bonda"?,moim zdaniem jakoscia wykonania przewyzsza kazdego HD..., dla mie jak powiedzialem HD to calkiem fajny motocykl klasyczny,ladnie wykonany,i jesli chodzi o linie softail-wygodny,ale mimo to nie jest wart swojej ceny,zwlaszcza ze produkowany poza USA, wot i wsio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam koledze mamamadzi połowiczna racje.. naprawde ładna ta CB.. a najbardziej podoba mi sie rarytasik u Olka w Goczalkowicach 6 cylindrowy CBX.
Blacky bo prawda jest taka ze jak kupisz HD to nie interesują Cie "zmiany" i ciagłe jakjies japońskie nowinki.. fakt faktem kto ma EVO ten nie sprzedaje i trzyma dozywotnio,
Smaczku doda fakt że "podkrecone" EVO wciaga nosem wiekszosc 600 i litrów . Biorac pod uwage wykonanie silnika w technologi z lat 30tych.. jest sukcesem.

ponizej link do tematu przebudowy sporciaka.
Niebawem wykres z hamowni.

http://www.motocykle.slask.pl/topic/130930-przebudowa-harley-davidson-xl-883-na-1200-project-nightster/

P.s. mamamadzi a dostaniesz do wymienionych przez siebie motocykli którakolwiek z czesci nawet po 20 latach od zaprzestania produkcji? 
bo do HD wszystko dostaniesz, silnik mozna wyremontowac..
japoni nie wyremontujesz jak padnie wał, tylko wymiana/ ew cały silnik.
Dodatkowo wymiana łancuszków rozrzadu, czy regualcja zaworów.. HD tego nie ma.
Jakośc wykonania chromów do niedawna idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamamadzi- masz rację, są motocykle bijące Harleya na łeb, dla tego napisałem że kto kocha nowoczesność i osiągi kupuje Japonię a kto piękno i tradycję -Harleya. Piękno tych maszyn jest niezaprzeczalne, podobnie jak tradycyjne wieczne dłubanie ( z konieczności lub dla przyjemności własnej).Kultura pracy silnika Harleya również różni się od Japońców, niemniej dla wielu stanowi oprócz marki na baku o sensie posiadania prawdziwego żelaza między nogami które tłukąc się w silniku przypomina wibracjami o tym na czym jedziemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla siedzacych i obeznanych w temacie pytanie ,co mozna  powiedziec 

 na trmat wlasnie tego modelu w linku ponizej (+ i -) .Z tego co ja wiem to tylko to:

Silnik to calkowita konstrukcja Porsche no i wiem ile moto kosztuje :P Moze 

by sie Ktos rozpisal w temacie.

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Moim odczuciu(i chyba nie tylko) to juz nie jest "harley" wg mnie najbardziej zdupiony wymysł firmy.
świadomie dąża do przysłowiowego gwoździa w trumnie.

Przypomina rozwiazaniami tecyhnicznymi japońskie motocykle
a po za znaczkiem chyba niewiele ma wspólnego z rodowitym harleyem.
Cóz chyba za długo Harley był bezawaryjny to przeniesli wałki do głowicy,
dodali napęd łancuszkiem i wszystko na panewkach sie slizga.
plus chłodzenie cieczą, czyli liczba mozliwych mankamentów wzrasta akonto bezawaryjności.
"teraz nie ominie Cie serwis" :D

Co do samej jazdy.. fajnie oddaje moc, trzeba przyznac ze ma buta i sciaga buty z podnózków pow 180km/h
sporo pali o czym informuje komputerek ile zostało nam jeszcze km do przejechania  :D
Zero wibracji, dość przewidywalny motocykl, niski środek cięzkosci.
Zdecydowanie poprawione hamulce w stosunku do poprzedników - to wreszcie hamuje^^
p.s. jak kupisz aluminiowego V-roda to uwazaj na mycie chemia bo mozna sie nabawic nieusuwalnych plam:D


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam koledze mamamadzi połowiczna racje.. naprawde ładna ta CB.. a najbardziej podoba mi sie rarytasik u Olka w Goczalkowicach 6 cylindrowy CBX.

Blacky bo prawda jest taka ze jak kupisz HD to nie interesują Cie "zmiany" i ciagłe jakjies japońskie nowinki.. fakt faktem kto ma EVO ten nie sprzedaje i trzyma dozywotnio,

Smaczku doda fakt że "podkrecone" EVO wciaga nosem wiekszosc 600 i litrów . Biorac pod uwage wykonanie silnika w technologi z lat 30tych.. jest sukcesem.

ponizej link do tematu przebudowy sporciaka.

Niebawem wykres z hamowni.

http://www.motocykle.slask.pl/topic/130930-przebudowa-harley-davidson-xl-883-na-1200-project-nightster/

P.s. mamamadzi a dostaniesz do wymienionych przez siebie motocykli którakolwiek z czesci nawet po 20 latach od zaprzestania produkcji? 

bo do HD wszystko dostaniesz, silnik mozna wyremontowac..

japoni nie wyremontujesz jak padnie wał, tylko wymiana/ ew cały silnik.

Dodatkowo wymiana łancuszków rozrzadu, czy regualcja zaworów.. HD tego nie ma.

Jakośc wykonania chromów do niedawna idealna.

To ze HD po podkreceniu wciaga nosem litrowego sporta -nigdy nie uwierze.Nie ta charakterystyka silnika.Nawet jak go odchudzisz,totalnie przerobisz silnik to bedzie sie przegrzewał i szybko padnie, nawet jak bedzie mial 200niutonometrow albo lepiej i mase kucy, to zawsze bedzie V2 z dlugim skokiem tłoka,pomimo mocy to wolno wchodzi na obroty, owszem uciagniesz tym wagon wegla ale moto to nie traktor.

Co do reszty, tak, do z wlasza popularnych japoncow czesci sa dlugo,oryginaly i zamienniki.

Ale ja nie o tym.SMiesza mie goscie "tylko HD", "Tylko kawa",tylko ducati" itd.Jest to zenujace.

Jak ktos za przeproszeniem dupcy jak maly kazie po duzym piwie ze tylko hd ma wieczny niesmiertelny styl,dusze,luz,wolnosc, i jest to sprzet na pokolenia, to o czym tu gadać,nawet smiec sie nie wypada bo z ludzi chorych psychicznie nie powinno sie smiać. Otoz znam goscia jezdzacego na uralu z poczatku lat 50tych, do dzisiaj jezdza przedwojenne Sokoły, Enfieldy, kilkudziesiecioletnia japonia tez jezdzi,i wiele jest takich motocykli.

Gadanie ze jak masz HD to nie interesuja Cie zmiany tez mie nie przekonuje, bo kiedy weszla do USA japonia wiele HD poszlo na zlom i zmiany na niezawodne japonce jak najbardziej Jankesow interesowały.

O sprzecie mozna gadac długo.Ja sosbiscie do HD jako motora nic nie ma, czesc nawet mi sie podoba,w tej klasie one maja dobry styl, sa nieprzesadzone,ładna estetyka.

ALe zastanowic sie mozna dlaczego HD i ich wlasciciele budza u reszty taka niecheć, otoź:

- bo uwazaja sie za jakies lepsze ekskluzywne grono (ciekawe z jakiego powodu, np. Vmax,DIawel,czy np.Gold WIng to moto drozsze od wiekszosci HD)

- bo piepsza glupoty : tylko HD. Tylko HD sie nie psuje. HD trwa wiecznie jezdzi 10 tysiecy lat a japonia to masowka.Tylko HD sa oryginalne a japonia jest z plastku ( a przeciez HD robiona sa w Chinach a wiele japonskich sprzetow-w Japoni)

- na zlocie gosc na HD musi przejechac z przygazowką, a jak stwierdzi ze nie wszyscy sie popatrzeli,przejedzie jesazcze raz z wieksza przygazowka,itp.

Kupa lansu,legend,bajek,gadania głupot, i poczucia jakiejs wydumanej wyzszosci i lepszosci.

To ludzi wkur...., tak po prostu.

Czy wlasciciele HD nie moga byc po prostu normalnymi motocyklistami,tak jak inni?Bez tego cieglego szpanu,napinania sie i glupiego gadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.