Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Harley Davidson


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

HD boxer

W 1942 roku fabryka z Milwaukee wyprodukowała na zamówienie armii 1000 motocykli HD XA. Różniły się one zasadniczo od innych produkowanych w fabryce maszyn. Charakterystyczne dla marki było stosowanie widlastego układu cylindrów silnika. Model XA był wyposażony w silnik typu boxer. Zamontowano go w zmodyfikowanej ramie WLA. Napęd był przenoszony nie jak w klasycznych HD przez łańcuch, a przez wał Kardana. Dzięki temu motocykl świetnie spisywał się na bezdrożach i piaskach północnej Afryki. Po zakończeniu wojny zaprzestano produkcji XA i nie wykorzystywano już "importowanego" silnika. Spośród 1000 wyprodukowanych modeli do prywatnych rąk trafiło ok. 200 tych maszyn.

Dziś najpopularniejsze wojskowe Harleye WLA 42 ciągle jeszcze jeżdżą po drogach. Uważane są za rarytas kolekcjonerski, a ceny dobrze zachowanych egzemplarzy zaczynają się od 60 tys. zł.

ZP032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kilka razy przeczytałem ten temat w całości.

Uważam, że jest to najgorętszy temat na forum. Bo dotyczy H-D, który nie jest moim marzeniem tylko moim celem.

By w ogóle Ktoś zechciał coś napisać ustosunkowując się do moich postów chciałbym być fair i napisać na jakiej drodze jestem do tego "celu". Większość z Was (Panów) :P ma konkretne doświadczenia z Marką ja dopiero startuję. Chcę uniknąć niepotrzebnego napinania się ( Mam Fat Boy`a ale z USA płynie do mnie Electra).

Szacunek dla Was mam nadzieję, że za "jakiś czas" pogadam z Wami przy zimnym z pianką po śledzeniu tematu czuję, że nie jestem godzien :)

Aktualnie jestem posiadaczem Suzuki GZ 125cm3 intensywnie rozglądam się za VT 600cm3 następnie pewnie . . . a H*j wie może akurat HD :)

Tak króciutko Ludziska krytykujący Markę na tym forum wypadli beznadziejnie. Słabe argumenty, żałosne wnioski itd. szkoda miejsca na takie "Gorzkie Żale" Życie jest za krótkie by zajmować się tym co mamy w D... ! i Nam się nie podoba . Zajmijmy się ŻYCIEM we właściwym znaczeniu tego słowa - Miłość - Pasja - Przygoda - ... resztę niech każdy sobie dośpiewa.

Nie wierzę, że po raz kolejny nie odwiedzą tematu jacyś dwaj zgryźliwi tetrycy.

PZDR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.