Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak Motocykle To I Temat O Pc Sie Przyda :)


Młody GS

Rekomendowane odpowiedzi

nie montowałem Commandera w swoim sprzęcie ale wydaje mi się ze masz do wyboru trzy mapy które sobie możesz zgrywać z kompa po przez USB wybierasz sobie przy tym optymalny dla ciebie programik ;) czy komputer powraca do oryginalnych ostawień po wypięciu powera to wydaje mi się zależy od stopnia zaawansowania Commanderaco do oznaczeń LOW MED HIGH to prawdopodobnie sobie wybierasz po miedzy wcześniej wgranymi w Commandera mapami, prawidłowo powinno być od słabszej do mocniejszej ale na to pewności mieć nie możesz bo nie wiadomo co powgrywał wcześniejszy właścicielpozdro
yaca, nie masz o czymś pojęcia to nie pisz bzdur Nawiązując do rozważań Zygmuscia: Mając PC sam możesz ingerować w mapy zapłonu, ewentualnie zlecić komuś napisanie kilku różnych i zmieniać je samodzielnie podłączając PC kompa W przypadku ECU przypuszczam że nie ma takiej możliwości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czułem różnicę. Jak kupiłem moto to była wgrana jakaś dziwna mapa. Palił jak smok. Ściągnąłem ze strony PC kilka map i eksperymentowałem. Obecnie mam mapę Stage 2, czyli z tego co udało mi się wyczytać, jest to mapa "torowa", ale o umiarkowanej charakterystyce. Po jej wgraniu różnica była ogromna. Motocykl stracił nieco na prędkości, ale dostał takiego kopa w dolnym i średnim zakresie obrotów (oczywiście bierzemy tu pod uwagę charakterystykę V-ki, której nie trzeba wysoko kręcić), że przy gwałtownym ruszeniu spod świateł myślałem że z siodła spadnę ;) . Wcześniej mniej spontanicznie reagował na ruch manetą ;). Nie przypuszczam że był to efekt placebo, z tego względu, że do PC podchodziłem baaardzo sceptycznie, ale odczułem na własnej skórze, co może zrobić zmiana map zapłonu. Spalanie również spadło. Na temat dużego spalania po zakupie mojej gęsi rozmawiałem z ś.p. Gabrysiem vel Gixerem i powiedział mi, że może to być spowodowane mapami niedostosowanymi do konfiguracji moto i się nie mylił.W swojej TL mam PC II, czyli model mało zaawansowany. Być może w wyższych modelach efekty będą jeszcze bardziej spektakularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wbudowany power commander 3 kupiłem moto juz z nim ale nie wiem do czego sa te przyciski LOW MID HIGH na nim i o ile podniósł w nim moc ???
te przyciski polegają na tym ze !!w PCIII Wciskasz wszystkie 3 na rozruchowej pozycji stacyjki ale na wyłączonym zapłonie i trzymajac guziki włączasz zapłon i czekasz az przejdzie do strojenia wtedy mozesz zmieniać dawki paliwa na zywca -nie radze tego robić bo tylko pierd**li mapy lepiej sciagnac dobra mape i ją troche podszlifować ,najlepiej z dostępem do hamownii
No to chyba będę musiał zamontować. Chociaż chłopaki z Boostera powiedzieli, że zamontują PC III i mogą w nim grzebać, aż dojdą do najlepszych efektów, bo mają dostęp do hamowni...To może to jest najlepsza opcja...
jesli nie wezmą za to duzej kasy to warto ale polecam zainwestowac w PCIIIr z mozliwoscią zmiany czasu zapłonu albo najnowszy PC z LCD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, czy wiesz, gdzie można sprawdzić, czy do mojego modelu jest już takie coś dostępne?Co do cen w Boosterze... Robiłem na razie u nich regulację zaworów, wymianę filtrów, oleju i klocków hamulcowych. Nie wydało mi się tragicznie drogo, chociaż nie wiem, jak na dzień dzisiejszy kształtują się ceny. Musiałbym najlepiej pokazać Wam fakturę do przeanalizowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest. PC III USB, jako akcesorium można dokupić LCD. Do czego ten LCD służy?I jakie są realne korzyści z założenia PC? Bo z tego, co czytam na forach, to opinie są podzielone. Chociaż zastanawiam się, że może PC zakładają też jacyś goście w chlewikach i przez to, że nie potrafią zrobić konfiguracji mają zerowe wyniki lub nawet zaniżone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak ale przy duzym nakładzie pracy a najlepiej dostępie do hamownii są sporo efekty odczuwalne ,ja sie bawiłem w FZ6 ,929 i wiem że warto , jak funduszy wystarczy to SV tez na wiosne dostanie PCIIIr a wyświetlacz lcd pokazuje aktualne zachowanie mapy na dane obroty , przez co łatwiej mozna zmieniać dawki paliwa w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.