Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykl Na Gaz


Lukasz80

Rekomendowane odpowiedzi

mam do przekazania ciekawostke z dziedziny motocyklowej możliwe ze juz nie długo bedziemy mogli przerabiac moocykle na Gaz. Otóż istnieje taka technologia opracowana przez polaka i zarazem zatwierdzona prawnie osobiście widzialem sie z nim oraz jego jang czenga 125ccm na zlocie WRM w Gliwicach patent fajnie rozwiazany butla to zwykla butla trystyczna 5L schowana pod tylnym bagażnikiem i zasłonięta plastikami. CO O TYM MYSLICIE???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu trafiłem gdzieś na artykuł traktujący właśnie o zasilaniu skuterków gazem.Nie pamiętam tylko czy było to na jakiejś stronie www,czy w Świecie Motocykli.Było nawet zdjęcie jakiegoś chińczyka 50 ccm,z butlą w kufrze.No chyba że mi sie to przyśniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ich mało ale są produkowane fabrycznie skuterki z instalacją gazową.Po necie krąży całkiem ładnie opisana przeróbka Hondy Transalp i Dniepra albo Junaka - takie ruskie moto z koszem obok, w którym jest zainstalowana butla, a ogrzewanie parownika idzie bodajże z rury wydechowej.Żadna nowość.Do sportu?, motocykle !=sport. Dla turysty, który robi np. 40kkm rocznie czy nawet 20kkm będzie bardzo dużą oszczędnością , której nawet nie trzeba wyliczać - średnio 1.6 gaz a 4.2 benzyna. Akurat taki trampek się zwróci... nie mówiąc o tym jaki strój sobie można kupić za oszczędności.Z tego co wiem, to nie jest problemem przerobić motocykl na podtlenek gazu, ale najwięcej roboty jest z legalizacją tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu trafiłem gdzieś na artykuł traktujący właśnie o zasilaniu skuterków gazem.Nie pamiętam tylko czy było to na jakiejś stronie www,czy w Świecie Motocykli.Było nawet zdjęcie jakiegoś chińczyka 50 ccm,z butlą w kufrze.No chyba że mi sie to przyśniło
Świat motocykli.A co byście pedzieli na jazda za złotówka na 100 kilosów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w motorach niewiem, ale w skuterach te jest możliwe, sa już tez skutery chińskie produkowane fabrycznie z gazem, co do zbiornika to nie bardzo mi się chce wierzyć że dopuszczono butlę turystyczną jako zbiornik, swoją drogą proszę się zastanowić nad inna rzeczą, mianowicie w samochodzie coroku robimy przegląd i razetm z tym instalację LPG, w motorze też i gdyby taka instalacja byla tez by została przeglądnięta, tymczasem jak wiemy motorowery posiadają przegląd bezterminowy, a zatem czy taka instalacja też?coś mi się wydaję że nasze państwo nie jest jeszcze przygotowane na taką możliwość, swoją drogą ładowanie obojętnie jakiej instalacji do moto jak dla mnie może być akceptowalne wylacznie jako ciekawostka motoryzacyjna lub reklama warsztatu LPG, wiadomo że instalacje zastosowane w samochodach zasilanych gaźnikami sprawiają że samochód jest żarłoczniejszy na paliwo LPG niż na benzynę a i słabszy, zatem to pozorna oszczędność. jesli jednak ktos będzie skuszony oszczędnością to powinien sie zastanowić nad zastosowaniem "turbinki kowalskiego" w swoim wynalazku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jeździć skuterem na prąd, niż motocyklem na gaz. Jak będę chciał coś kupić dla oszczędności, to małolitrażowy samochód benzynowy, albo wolnossący diesel, ale motocykl i gaz dla mnie nie idą w parze. Ktoś pisał o zbiornikach gazu w kufrach, a co w przypadku byle wypadku, przecież kufry mogą łatwo odpaść... Z kolei 5l gazu to tak jak ktoś napisał, od stacji do stacji.No i jeszcze jedno, w turystyku kufry zajęte zbiornikami na gaz, to gdzie bagaże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witampowiem tak mam dwa samochody jeden na benzyne a drugi na benzynei gazszkoda gadać gdyby były motocykle na gazkurde noe kupil bym tak mi sie ten gaz przejadła w samochodzie.A z ciekawostek czytalem w swoim czasie o produkcji Royala enfirelda w Indiach byla tam opisana wersja DIESEL.MOto wyglada jak .... Enfield z lat 30-40 ma tylko ciut inny silnik A niedawno widzialem i slyszalem takie coś w Jaworznie Powiem tak jak bedzie zle to moje moto na spirytus (pędzony nocą) przerobie a na gaz ani na diesla sie nie zdecydujePozdrawiam Czesław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ,im więcej w temat się zagłębiom , tym mniej rozumia czemu benzyna jest tako popularno.Dyć to chyba najgorszy sposób napędu jaki może być!no, może poza wąglem i biomasom.Choć to drugie przynajmniej bych mioł za free .Do przejechanio 100 kilosów z prędkością 100 , trza ok. 2 Kwh.Kożdy kto wie wiela energii jest w 95-ce może se policzyć , wiela traci w klockach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak Wasze doswiadczenia z lpg i jak traktujecie swoje motocykle, ale jak czytam takie rzeczy to sie zastanawiam czy macie za duzo kasy czy az tak Wam sie nudzi... gaz jest dobry do kuchenek albo do wody gazowanej... jak nie stac cie na jazde na pb to nie jezdzij a jak chcesz oszczedzac to kup sobie miesieczny albo nowe buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

niewiem jak Wasze doswiadczenia z lpg i jak traktujecie swoje motocykle, ale jak czytam takie rzeczy to sie zastanawiam czy macie za duzo kasy czy az tak Wam sie nudzi... gaz jest dobry do kuchenek albo do wody gazowanej... jak nie stac cie na jazde na pb to nie jezdzij a jak chcesz oszczedzac to kup sobie miesieczny albo nowe buty
robie 50kkm puszka rocznie oszczednosc na 200kkm ktore zrobilem to 22.000 zl na czysto biorac pod uwage remont silnika przy 150kkm przeglady rejstr itp auto jest teraz warte ok 5kzl i dalej jezdzi bez problemu na gazie ,kazda moja puszka to gaz przez 15 lat nawet nie licze ile oszczedzilem nie mam nic przeciwko alternatywnym paliwom byle tanio i dojechac bez problemu , moto moze byc nawet na powietrze sprężone nie ma problemu puki co lobbi naftowe gora , robia wszystko zeby nie dopuscic nikogo innego do koryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie od dziś wiadomo, że nie tylko na PB można jeździć, ale ktoś na tym łape trzyma.. i głosi swoje niby wyniki badań, które wykluczają gaz i inne źródła alternatywne. ropa i tak sie kiedyś skonczy, a pod koniec bedzie miała taką cenę, że nawet kolege Drobnego nie bedzie stać na zalanie moto do pełna, więc co to wogóle za tekst??? jak sie da, to czemu nie kombinowac? chyba ze ktos moto wozi na przyczepce nad morze i tam sie lansuje co miesiac, nie częsciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram krzys1973 i kostuchapomysł fajny tylko trzeba stale z kufrem jeździć troche kiepsko w sportach ale do czoperów czy turystyków super jedyny problem to gabaryty butli... co do butli turystycznych to nie mają one homologacji do zakładania na instalacje gazową w pojeździe tak samo tankować ich niemożna na stacjach gdzie tankuje sie LPG do aut... jeżeli były by w motorowerach to instalacja gazowa ma osobny przegląd który jest co roku więc też problemu niema... a założenie instalacji gazowej co za problem silnik to silnik wszystko jedno czy auto czy moto zasada działania ta sama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel jest za ciężki.Z technicznego punktu widzenia miło że ktoś takie wynalazki konstruuje, jednak życie jest takie że większość osób jeżdżących motocyklami nie przerobi motocykla na GAZ, w skuterze wydanie przykładowo 1000 zł za instalacje przy spalaniu 2,6 litra na 100 km to tak jakby kupować kalosze na spacer po piaskach Sahary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.