Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Idealna Szkoła Jazdy.


YogiSc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Super że się udało - gratulujeSzkoda że tak daleko pewnie nie będę miał okazji wpaść przybić graby ale co tam - ważne aby wszystko działało.Napisz jakie motorki są - wg mnie mieć trzy różne typy moto do wyboru na placu jest b dobrym pomysłem (ja miałem w Gliwicach w LOKu kiedyś Virago250 i jakiegoś Jangczenga do wyboru ale się zepsuł zaraz na początku - teraz nie wiem jakie trzeba mieć moto ale tego Virago pozytywnie wspominam - pierwszy czoper jakim w życiu jechałem za kółkiem hahaha)PozdrawiamPSGdzies jest jakiś moderator w sprawie tego kretyna Polskiego-Niemca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajda Zobacz profil Dodaj jako znajomego Wyślij wiadomość Blokuj tego nadawcę Prześlij dalej tę wiadomość Znajdź tematy użytkownika Znajdź posty użytkownika odnosnie tematu szkoly jazdy, Nov 7 2009, 02:35 PM Grupa: UżytkownikPostów: 218Użytkownik nr: 4,770Dołączył: 26-March 07Drogi użytkownikuMam do Ciebie takie pytanie odnośnie tematu o tym jak ktoś próbował założyć szkolę jazdy i pytał o porady forumowiczów co by chcieli w niej mieć - CZY TY JESTEŚ KRETYNEM ?Bardzo bym prosił o odpowiedź bo naprawdę jestem ciekawPozdrawiam
Ty naprawde masz 27 lat ? Z tekstu dal bym i gora 7
PSGdzies jest jakiś moderator w sprawie tego kretyna Polskiego-Niemca ?
Kretyna to poszukaj moze w swojej rodzinie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ZAPRASZAM WSZYSTKICH KTÓRZY NIE MAJĄ JESZCZE PRAWA JAZDY KAT B NA KURS.CENA PROMOCYJNA 1100zł ze wszystkim41-200 Sosnowiec - Środulaul. Prusa 255 obok Piekarni Kłos506-266-267 Łukaszhttp://images42.fotosik.pl/148/e1dcc4af1a409a3dmed.jpgUwaga do nabycia u Nas także kalendarza Śląskiego Forum Motocyklistów%7Boption%7D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Mimo,że na tym forum jestem nowy to zdążyłem co nie co przeczytac i...złapac się za głowę.Ludzie kochani,weźcie się za merytorykę tematu!Widzę,że tu czasami robi się większy bajzel jak na byle portalowym forum.Przecież każdy ma prawo do wypowiedzenia swojego punktu widzenia,spostrzeżeń,doświadczeń...Inni mają prawo się z tym zgodzic lub nie.Wystarczy czasami przeczytac,przeanalizowac,wyciągnąc wnioski i skozystac lub nie.Jeśli ktoś coś komentuje to po co od razu te głupie wymądrzania i dogaduszki,że jestem lepszy a ty jesteś nikim,że ja Polak a ty polaczek,że ja Miodek a ty analfabeta...?Można zawsze odpowiedziec zgodnie ze swoim doświadczeniem,punktem widzenia,i to nie w formie narzucania się.Przecież każdy z nas ma inny punkt widzenia,inne doświadczenie,inny sposób bycia...Chcemy się wypowiedziec,to piszmy.Chcemy doradzic,doradzajmy,ale by od razu pokazywac swoją wyższośc?Chore...Przegadujecie się jak baby na targu.Jeśli tutaj wami targa taka agresja i chęc pokazania się od "lepszej i mądrzejszej" strony to osobiście nie chciał bym się z niektórymi spotkac na drodze...Charakter i osobowośc człowiek ma wrodzoną,i uwidacznia się to niezależnie od tego czy się jedzie,rozmawia z żoną,czy siedzi przy kompie...Znam wielu którzy są wspaniałymi ludźmi,którzy są dobrymi kierowcami,na których można liczyc,którzy doradzą merytorycznie i z doświadczeniem.A ortografię,fizykę i śpiew mieli ledwo na mierny...Nie trzeba byc magistrem,nie trzeba byc inżynierem,by byc kims dobrym,by byc fachowcem,na drodze tez.A dobry i bezpieczny kierowca nie musi byc wykładowcą,bo nie musi miec do tego predyspozycji.Wystarczy,że wyjaśni to co chce "na chłopski rozum" a słuchający i tak to zrozumie.To na tyle tego mojego filozofania.Teraz słowo z mojego doświadczenia.Pytacie i odpowiadacie jaka szkoła jazdy,jaki sposób szkolenia.Fakt,że inaczej jest u nas,inaczej w Nieczech.Przede wszystkim na zachodzie jest inna mentalnośc ludzi,większa samodyscyplina,większy samokrytycyzm.Nasi kursanci głównie pytają o...cenę i prawie zawsze słyszymy,że-1000zł-za drogo.Ponadto kolejne pytanie to,czy muszę jeździc wszystkie godzina,bo ja już potrafię...A ilu pyta o sposób nauki,fachowośc i inne ważne elementy?A tu czytam,że ktoś w normalnym trybie szkolenia chce wprowadzic więcej motocykli,szkolenia na torze...itp.Życzę powodzenia,tylko podaj mi teraz jaką cenę byś zasugerował?Napisz ile chcesz w to włożyc.Zapewne zakup kilku motocykli to min.kilkadziesiąt tysiecy.Dostęp do placu-w Twoim wyobrażeniu,by wyjaśnic wszystko co chcesz-to 1-2 tyś/m-c.I wiele,wiele innych jak amortyzacja,ubezpieczenie,paliwo...i Twój czas.To co proponujesz ma sens,ale tylko jako dodatkowy kurs doszkalający,ale ciekawe ilu będziesz miał klientów?Skoro już na podstawowym kursie mamy "lepszych i doświadczonych" którym wystarczy kilka godzin-by tylko poznac zasady egzaminu.Kłócicie się jak lepiej się szkoli,z kanapy motoru,z drugiego motoru czy z auta.Moim zdaniem-obojętnie.Najważniejsze by kursant dostał odpowiednią wiedzę i konkretnie porady,odpowiednie do jego umiejętności i chłonności.Osobiście uczę i z auta,i z drugiego motoru,kwestia pogody i mojej ochoty.Jedynie nie jeżdze z tyłu na kanapie,bo uważam to akurat za bez sens.Ale to moje zdanie.Jeśli ktoś tak lubi,to niech tak sobie pomyka.Piszecie,że instruktor was pookradał z jazd,bo siedział na kawie,jechał z drugim kursantem,nie robił wykładów,itp...To zapytam,czyja to wina,że tak się dzieje?Wiem,że głównie złodziejskiego OSK.Ale to wy na to pozwalacie!Gdyby to mnie okradziono,to piszę pismo do Urzędu i po sprawie.Urząd zabiera zezwolenie na prowadzenie OSK,a policja stawia zarzuty,i po gościu.I zostaną tylko dobrzy,albo reszta się dostosuje do przepisów.Ale każdy jest mocny w gębie,przy piwie z kolegami.To tak samo jak było z egzaminami.Był w kodeksie termin do 30 dni,a WORDy robiły sobie z tego martwy przepis.Wszyscy narzekali i...czekali na exam 3 m-ce.Czy ktoś skarżył WORD u marszałka lub w ministerstwie?Nie.Więc mamy jak mamy.Syf i złodziejstwo,na które wszyscy pozwalamy.Śmiech by w sierpniu nie można było na Śląsku już umówic na exam z kat A.Dopiero w październiku puszczono kilka grup.Tak było w ubiegłym roku.Ponad to musiał bym się tu jeszcze baaardzo porozwijac komentując to i tamto,ale chyba bym zanudził tym elaboratem Może coś tam kiedyś jeszcze nabazgram.Pozdrawaim
Witamw pełni popieram przedmówce cena kursu w BB 650-900 zl no i w tej cenie zbyt wiele nie da sie zrobic aby wyjsc na plus, a jak ktos pisze o roznorodnosci moto i do tego jeszcze jakis tor to przepraszam ale to kurs podstawowy i kursant ma zalapac podstawy. 20 godzin praktyki to wystarczajacy czas aby przygotowac go do egz. panstwowego, a czy bedzie pozniej szlifował swoje umiejetnosci na torze, drodze publicznej czy szkole doskonalenia techniki jazdy jego decyzja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to i ja rzucę swoje 5 groszy.Kurs robiłem w zeszłym roku. Kat. B mam od kilkunastu lat. Jazda po ulicy motongiem nie była dla mnie stresem. Załapałem się na dwa OSK w części praktycznej kursu.Ośrodek pierwszy: przepocony kask ( na drugą jazdę kupiłem już swój), zero odzieży ochronnej. Instruktor jeździł za mną samochodem+ komunikacja radiowa. Sam jeździł prywatnie jakąś armaturą zza oceanu, czyli Praktyk. Ogólnie nie było źle, ale...Ośrodek drugi:Kilka kasków i kurtek do wyboru, na początku kilka godzin (2-3) jazdy na placu i uważna obserwacja mojego zachowania na maszynie, dużo uwag i rozmów o technice jazdy i namawianie " zielonego" kierowcy na troszkę szaleństwa na maszynie ( oczywiście na placu), abym poczuł motor.Jazda po mieście za instruktorem, bez radia za to z ustalonym systemem znaków. Przydaje mi się i dzisiaj w jeździe grupą. Instruktorzy prywatnie jeżdżący non stop na motongach. Dużo rozmów o pozatechnicznych aspektach jazdy: odzież, serwisowanie maszyn, zachowanie wobec puszkarzy i innych motonitów. Duży nacisk na obserwację terenu wokół motocykla i i obserwacja lusterek. Nie chcę tutaj robić krypto reklamy, ale jak ktoś jest zainteresowany takim ośrodkiem w Katowicach to jego nazwa i link już były podane na pierwszych stronach wątku. Ja polecam na 100%.Jeszcze jedna sprawa odnośnie sprzeczki jaka tu wynikła.Moja babcia miała 3 klasy szkoły powszechnej i często powtarzała: " Ludzie dzielą się na inteligentnych i inteligentów"Łączy nas miłość do 2oo , i tego się wszyscy trzymajmy.Co do czyjegoś wieku. Znam 50 letnich durniów i 20 letnich mędrców.Pozdrawiam wszystkich.Już niedługo wiosna!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.