Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Idealna Szkoła Jazdy.


YogiSc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,ja właśnie jestem w trakcie kursu zaczęłam 2 tygodnie temu i już wsiadam na motor. Powiem co mnie przyciągnęło może Ci to trochę pomoże Po pierwsze cross jestem dziewczyna małej postury a w większości szkół nie ma enduro ani crossa wystarczy 125 Uczę się w szkole lannete ale ocenić będę mogla gdy skończę cały kurs Naprawdę najważniejsza jest technika jazdy na to zwracałam uwagę i dobra opinia ona niesie się najszybciej.nie wiem czy tak szybki kurs jak mój jest dobry ja jeździłam jako pasażer 2 sezony ale jest masa osób które jechało raz jako pasażer i są nieziemsko napaleni na moc i szybkość -porostu głupota Na pewno bardzo uderza spotkanie osoby która miała wypadek i opowie o tym ze nie warto bo film to film zobaczą zapomną, a ludzi się nie zapomina.Jak mi cos wpadnie do głowy to na pewno napisze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł jako tako niezły, ale wg mnie ośrodek szkolenia powinien być przygotowany na osoby, które nie mają pojęcia o ruchu drogowym,bo takie też się zdarzają. jeżeli taka osoba jakoś nauczy się ruszać i jechać z pomocą instruktora na placu a potem będzie jeździć ze 2h na mieście to jest to bezsensem, jakby to wyglądało w wersji samochodowej? 25h na placu a np. 5 na mieście? .fakt że większość osób decyduje się na kurs kat A uprzednio jeżdżąc na skuterze,motorowerze albo mając już prawko kat B nie znaczy że nie trafi się na osobę typowo zieloną jeżeli chodzi o ruch drogowy. pomysł z miastem i jazdą na 2 motocyklach wg. mnie jest bardzo dobry,zawsze instruktor może najpierw sam przejechać jakąś przeszkodę etc demonstrując kursantowi co i jak i oczywiście odpowiednio to komentować przez walkie talkie. mój kurs i 2h jazd na mieście z samochodem za mną był okropny, facet darł się tylko "co Ty kur.. robisz?,po co,na co?"- porażka. nie mówiąc o placu i zajęciach na jakimś badziewnym symulatorze komputerowym jazdy na motocyklu i nabijaniu kilometrów robiąc ósemki i slalomy. oczywiście nie było nawet wypadu do katowic żeby sprawdzić trasę egzaminu,bo po co :| jazda tylko po moim mieście,jaworznie.co do kwestii motocykla na egzaminie i hondy cbf, byłem przekonany że taki motocykl w katowicach będzie na egzaminie. zaskoczyło nas wszystkich kiedy mechanik podjechał na suzuki gn 125 z niesprawnym licznikiem i,czego nikt włącznie z egzaminatorem nie wiedział na początku, odpalanym wyłącznie na sprzęgle. wtedy poległem na mieście. drugi egzamin odziwo znowu inny motocykl i znowu nie była to honda a yamaha sr 250,która całkiem dobrze się spisywała na mieście,mechanik wszystko wytłumaczył co gdzie jak i w ogóle. egzaminator mimo wyznaczonej trasy egzaminu zmienił ją i jechaliśmy inaczej. było to niedawno bo w czerwcu.myśle że od tego czasu nie zmieniło się tam dużo a na pewno nie kupiono kilku CBF,mieli jedną niesprawną.odnośnie szkoły "jazdy", nie tak dawno temu bodajże w monośladzie był odcinek o technice jazdy, dwóch adeptów w niemczech udało się na doszkalanie w jakiejś szkole,niestety nie pamiętam co to było. prowadzone zajęcia były przez kobitke która miała jakieś osiągnięcia na torach. może @ks-rider będzie kojarzyć co to za szkoła skoro jest w niemczech. szkolenia polegały na omijaniu przeszkód nie z hamowaniem i panikowaniem kiedy się zobaczy przeszkodę a płynnym ominięciu jej. było także hamowanie awaryjne co i jak,ciekawa sprawa. a także składanie się w zakrętach ALE!co najciekawsze na specjalnych motocyklach przypominających troche rowerki dla małych dzieci z dwoma dodatkowymi kółkami, na motocyklach były 4 dodatkowe koła umieszczone w tak aby kierowca mógł wyczuć jak pokonać zakręt przy dużej szybkości kładąc się na tych że kółeczkach,bardzo fajna sprawa.niestety my w polsce takich szkół nie mamy, a z pewnością byłyby świetnym pomysłem.mam nadzieje że wniosłem cokolwiek do dyskusjilewa w góre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma chyba takiego forum co by sztywniaka nie bylo p.s. kolego jak chcesz byc nudny ...
Co innego sztywniak / luzak a co innego blazen - kumasz ? P.S. kto Ci powiedzial, ze jestem nudny ?
...większość osób decyduje się na kurs kat A uprzednio jeżdżąc na skuterze,motorowerze albo mając już prawko kat B nie znaczy że nie trafi się na osobę typowo zieloną jeżeli chodzi o ruch drogowy.
Niezupelnie, co innego poruszac sie linia przejazdu katamarana a co innego motocykla.
...zajęcia były przez kobitke która miała jakieś osiągnięcia na torach.
moze Katja ?http://www.google.de/search?hl=de&ei=K...gen&spell=1startowala nawet w 250 moto GP. Jej ojciec jest generalnym importerem Suzuki na Europe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to właśnie kolega YogiSc chce założyć ;)
Dokladnie tak. Chce otworzyc swoja tylko chce zeby to nie byla taka szkola jak kazda inna tylko szkola z prawdziwego zdarzenia, ktora bedzie polecana przez wielu motocyklistow. A moze jest na forum ktos kto byc chcial zostac instruktorem kat A, chetnie przyjmę do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie szkoły "jazdy", nie tak dawno temu bodajże w monośladzie był odcinek o technice jazdy, dwóch adeptów w niemczech udało się na doszkalanie w jakiejś szkole,niestety nie pamiętam co to było. prowadzone zajęcia były przez kobitke która miała jakieś osiągnięcia na torach. może @ks-rider będzie kojarzyć co to za szkoła skoro jest w niemczech. szkolenia polegały na omijaniu przeszkód nie z hamowaniem i panikowaniem kiedy się zobaczy przeszkodę a płynnym ominięciu jej. było także hamowanie awaryjne
To bym chciał jak najbardziej wprowadzic do szkolenie przyszlych kursantówco i jak,ciekawa sprawa. a także składanie się w zakrętach ALE!co najciekawsze na specjalnych motocyklach przypominających troche rowerki dla małych dzieci z dwoma dodatkowymi kółkami, na motocyklach były 4 dodatkowe koła umieszczone w tak aby kierowca mógł wyczuć jak pokonać zakręt przy dużej szybkości kładąc się na tych że kółeczkach,bardzo fajna sprawa.niestety my w polsce takich szkół nie mamy, a z pewnością byłyby świetnym pomysłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ks-rider loguje się na każde fora jakie są w Polsce i sieje zamęt, podając jako jedyne słuszne techniki niemieckie. Jazda w aucie za kursantem to lipa i wyłudzanie pieniędzy. Kursant jedzie samopas i nie ma nad nim kontroli.Nie ma możliwości sprawdzenia wielu rzeczy, min: czy nie opiera się na kierownicy podczas hamowania, czy odważnie i świadomie korzysta z przeciwskrętu, czy zmienia biegi systematycznie we właściwym momencie, o innych kwestiach nie wspominając.Mówienie, że jazda autem pozwala uczyć, jest zwykłą propagandą dla równania w dół i szukania usprawiedliwienia dla własnego marnego przygotowania zawodowego.Tomek Kulikwww.kulikowisko.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks-rider loguje się na każde fora jakie są w Polsce i sieje zamęt, podając jako jedyne słuszne techniki niemieckie. Jazda w aucie za kursantem to lipa i wyłudzanie pieniędzy. Kursant jedzie samopas i nie ma nad nim kontroli.Nie ma możliwości sprawdzenia wielu rzeczy, min: czy nie opiera się na kierownicy podczas hamowania, czy odważnie i świadomie korzysta z przeciwskrętu, czy zmienia biegi systematycznie we właściwym momencie, o innych kwestiach nie wspominając.Mówienie, że jazda autem pozwala uczyć, jest zwykłą propagandą dla równania w dół i szukania usprawiedliwienia dla własnego marnego przygotowania zawodowego.
Drogi kolego !zacznijmy moze od tego, ze w srodowisku uczacych jazdy na motocyklu kazdy ma swoje metody. Tak samo jak Ty nie popierasz moich tak samo ja nie popieram Twoich. Jak dobrze wiesz sporo uczacych jazdy na motocyklu ( Forum motocyklistow ) ma rowniez nieco inne zdanie niz te Twoje. Nie masz wiec monopolu i wypadalo by troche wiecej dystansu.
Ks-rider loguje się na każde fora jakie są w Polsce
Prawidlowo powinienes byl napisac rejestruje / loguje sie na kazde forum w PL lub cos w tym guscie, stylistyka i gramatyka pozostawia w tym wypadku sporo do rzyczenia a przeciez instruktor nauki jazdy powinien byc w stanie poprawnie wyrazac sie w j. polskim, nieprawdaz ? ( i to ja obcokrajowiec Ci to mowie ).Jestem uzytkownikiem dokladnie 5 ( slownie pieciu for, w tym jednym regionalnym gdzie znany jestem nie tylko virtualnie ) - pytanie czy nie moge byc ich userem ?
Jazda w aucie za kursantem to lipa i wyłudzanie pieniędzy.
Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?
Kursant jedzie samopas i nie ma nad nim kontroli.
Jezeli jade za kursantem ( bez roznicy czy autem czy motocyklem ) to kursant jest wyszkolony na tyle, ze daje sobie bez problemow z jazda po Berlinie, Monachium, Hamburgu czy innym miescie przekraczajacym powierzchnie i liczbe mieszkancow Warszawy. Nigdy nie nasz kontroli w 100 %. Rowniez przy szkoleniu Twoja metoda.
Nie ma możliwości sprawdzenia wielu rzeczy, min: czy nie opiera się na kierownicy podczas hamowania,
Jezeli Ty wypuszczasz na miasto kursanta ktory niema jeszcze opanowanego hamowania awaryjnego to sorry, Twoj problem. Uczac go hamowania podczas jazdy, lub uczac hamowania awaryjnego podczas jazdy to dla mnie tak jak kopac studnie gdy juz sie stodola pali. Pisalem Ci juz na FM, ze to moge zaobserwowac, stojac czy na rowni miejsca ( lini ) gdzie kursant zaczyna hamowanie lub stojac dalej obserwuje i sprawdzam czy opiera sie o kierownice czy tez nie. Do tego nie musze siedziec z nim na jednym motocyklu.
czy odważnie i świadomie korzysta z przeciwskrętu,
To moge rowniez zaobserwowac na placu. Mozna by rowniez podyskutowac czy i w ktorym w ktorym momencie kursant ma sie tego nauczyc. Odwaznie, swiadomie, hmmm, jeden zalapuje szybciej a drogi wolniej, chyba, ze chcesz mi powiedziec, ze u Ciebie wszyscy zalapuja podczas 6 godziny ?
czy zmienia biegi systematycznie we właściwym momencie,
We wlasciwym tzn w jakim ? konkretnie slysze to na placu gdy ucze go manewrow, moge w kazdej chwili przekazac mu to przez krotkofalowke. Kursant stara sie, nie widze dylematu gdy podczas nauki podkreci obroty nieco wyzej – dlatego ten proces nazywa sie nauka. W miare praktyki zmienia biegi w zaleznosci od sytuacji, mozesz niewierzyc ale im to wychodzi.
o innych kwestiach nie wspominając.
Rownie dobrze moglbym napisac odwrotnie, tylko, ze to nic nie da.
Mówienie, że jazda autem pozwala uczyć,
Raczej kontrolowac tego czego nauczyl sie juz wczesniej.
jest zwykłą propagandą dla równania w dół i szukania usprawiedliwienia dla własnego marnego przygotowania zawodowego.
Rozumiem, ze mowisz o swoim marnym przygotowaniu zawodowym. Moze i szkolisz dluzej niz ja ale spelnij moze najpierw te warunki ktore musi spelnic nauczyciel jazdy w Niemczech a pozniej zarzucaj cokolwiek innym.Moze wypowiesz sie tez ile czasu zabralo Tobie wyszkolenie sie w Tym zawodzie i ile czasu / godzin tygodniowo temu poswieciles ? Z tego co wiem to masz upraawnienia tylko na szkolenie kat. A ( co w Niemczech wogole nie jest mozliwe - I - szymi uprawnieniami sa BE potem reszta ).Tak apropo jaka masz procentowa zdawalnosc na egzaminie ? Moze raczysz sie wypowiedzec na temat warunkow dopuszczenia do kursu instruktora nauki jazdy w PL ? Ile i jakie egzaminy musi zdac kandydat na instruktora nauki jazdy, a co wazniejsze, czy sam musi umiec jezdzic pojazdem ktory szkoli.P.S. W Niemczech nikt nie szkoli Twoja metoda ( szkolenie z tylnej kanapy ). Rozumiem wiec, ze wszyscy nauczyciele jazdy w Niemczech sa marnie przygotowani zawodowo i myla sie, a jeden Tomek Kulik ma racje, mimo, ze i w PL inni instruktorzy szkola inaczej, coz mowi raczej samo za siebie.Zacytuje bodajrze Konrada F z FM, chyba Twoja medialnosc troche przycmila Ci realizm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidlowo powinienes byl napisac rejestruje / loguje sie na kazde forum w PL lub cos w tym guscie, stylistyka i gramatyka pozostawia w tym wypadku sporo do rzyczenia a przeciez instruktor nauki jazdy powinien byc w stanie poprawnie wyrazac sie w j. polskim, nieprawdaz ? ( i to ja obcokrajowiec Ci to mowie ).
zyczenie a nie rzyczenie i ten co pisze o prawidlowosci w poslugiwaniu sie jezykiem polskimprosze nie udzielaj sie juz w tym poscie. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyczenie a nie rzyczenie i ten co pisze o prawidlowosci w poslugiwaniu sie jezykiem polskimprosze nie udzielaj sie juz w tym poscie. pozdro
Z malym wyjatkiem, ze ja nie jestem Polakiem, nie zyje w tym kraju i nie musze wiedziec co i jak sie pisze, moglem zapomniec. Kumasz roznice ? Prosic mozesz, czy sie udziele, czas pokaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z malym wyjatkiem, ze ja nie jestem Polakiem, nie zyje w tym kraju i nie musze wiedziec co i jak sie pisze, moglem zapomniec. Kumasz roznice ? Prosic mozesz, czy sie udziele, czas pokaze.
To skoro nie jestes Polakiem to zegnam Pana z tego Forum. Bo to forum śląskich motocyklistów....Chyba wlasnie dzieki temu postowi pokazales wielu kolegom z tego forum jaki jetes the best Polaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z malym wyjatkiem, ze ja nie jestem Polakiem, nie zyje w tym kraju i nie musze wiedziec co i jak sie pisze, moglem zapomniec. Kumasz roznice ? Prosic mozesz, czy sie udziele, czas pokaze.
toś mie sszkodowoł, niech zgadne, jesteś tak zwany polski-niemiec zakupowicz? czy już ta duma ci nie pozwala być tym polakiem, co pewnie kiedyś mu się w PL nie udało, niemiec przygarnął, wyszkolil itp. i już czujemy sie niemieccy? a forum to pewnei wybraleś bo na zachodzie nikt tam swoim standardem życia chwalił się nie będzie, a tu od razu czujesz ze masz tą przewagę? a co do tematu, i szkolenia w PL czy w D, odpowiem krótko.w Polsce musi się jeszcze dużo pozmieniać aby móc cokolwiek mówić o standardach jak w UE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.