Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sv 650


mała1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie sv 650 na pierwsze moto. Chciałabym ten model ze wzgledy na mała mase. Jestem dość drobna ale wysoka:) nie jedziłam na nim. Interesuje mnie egzemplarz - link poniżej mam też kila innych zdjęć. http://moto.allegro.pl/item948129574_suzuk...50_2000rok.htmlCzy to dobry wybór dla swieżaka? Słyszłam, ze przeszkoda jest wysooki moment obrotowy? co o tym myślićie? Może macie gdzieś namiary na cos podobnego? Będę wdzięczna za wszekie uwagi:) i mam nadzieje do zobaczenia na trasie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

bardzo fajny motorek. Na 100% lepszy wybór niż rzędowe 600, które tylko "drą ryja", ale jechać to już nie chcą.Byłem w tamtym roku oglądać parę SV650. Motocykle można trafić w niezłych cenach tym bardziej, że "prawdziwi" omijają te motocykle bo jak on może konkurować z Hornetą czy Banditem skoro ma tylko 64KM. W teście elastyczności pobił nawet bandita 1200!! Czy na 1 motor ? Sama musisz sobie odpowiedzieć. V silniki są bardzo zrywne i mocno hamują silnikiem. 650 już jadą (nie udają ) - jeździłem takimi na jazdach próbnych i jest naprawdę bardzo ok, ale raczej nie wybaczają już za wielu błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem, że na pierwsze moto to sv-ka nie bardzo. Właśnie ze względu na duży moment obrotowy i swój zadziorny charakter. Chyba że trafisz na zblokowaną wersję. Jeżdżę często z jedną z forumowiczek która ma sv 650. Kupiła ją zblokowaną i po pewnym czasie nawet nażekała że moto nie jedzie, za to jak ją odblokowała w zeszłym sezonie to muszę przyznać mam nielada wyzwanie żeby ją dogonić na mojej tdm-ie. Możesz zapytać ją sama na PW, użytkowniczka Tajga75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zaczynał od tego modelu i dał rade. Jak dla mnie śmiało możesz wybrać ten sprzęt na pierwsze moto. Wygląd nie powala ale sporo pozytywnych opinii na temat bezawaryjności. Jak to V-ka ma mocny dół więc trzeba trochę uważać ale jest to do opanowania.
mój kumpel kupił SV 650 jak mieszkał w UK (pierwsze moto po skuterze 125 ccm)akurat był to wieczór a my z chlopakami imprezowaliśmy właśnie kiedy on zadzwonił z pytaniem "jak zmienia się biegi"? ;) po krótkim instruktażu telefonicznym poszedł pośmigaćoczywiście biegi powrzucał max do 2-ki, ponoć jak wrócił to mu się ręce trzęsły z wrażeniażyje do dziś, cały zdrowy i po wszystkim miał jeszcze co najmniej kilka motocykliinny kumpel też od SVki zaczynał, więc jak pokazuje życie to sie nadaje na pierwszy duży sprzęt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.A tutaj sie dowiesz wszystkiego:Stronka SV3 sezony uzywalem-zreszta nadal posiadam-bardzo fajny generator wrazen
Wszystkiego to się dowiesz Tu tylko że tam wszyscy fani SV i Cie pewno przekonają że się nada sprzęt na 1moto, tam też możesz wrzucić foto i aukcję do oceny, wszystko Ci wyłożą IMO będzie trochę ciężko na początku "kopie jak dziki koń" ale np dziewczyna z Motohybrid uczyła się na SV650
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV słobo nadaje się na 1 sze moto bo jest bardzo narowisty na niskich obrotach i mocno chamuje silnikiem a przy typowym błędzie nowicjusza (np.redukcja biegu na winklu) gleba murowana własnie dlatego trudno kupić kilku letnie sv króre nie byloby przerysowane z którejś strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV słobo nadaje się na 1 sze moto bo jest bardzo narowisty na niskich obrotach i mocno chamuje silnikiem a przy typowym błędzie nowicjusza (np.redukcja biegu na winklu) gleba murowana własnie dlatego trudno kupić kilku letnie sv króre nie byloby przerysowane z którejś strony
Teoria godna podziwu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria godna podziwu .
Zgadzam się , niebezpieczna na winklu jest VFR v-tec a nie SV
bardzo fajny motorek. Na 100% lepszy wybór niż rzędowe 600, które tylko "drą ryja", ale jechać to już nie chcą.Byłem w tamtym roku oglądać parę SV650. Motocykle można trafić w niezłych cenach tym bardziej, że "prawdziwi" omijają te motocykle bo jak on może konkurować z Hornetą czy Banditem skoro ma tylko 64KM.
Oczywiści rzędowe 100 KM to padlina , drą ryja i nie jadą Kto to jest prawdziwy motocyklista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam xj600 ,lub wcześniej wspomniałego gs 500Po co ci taki drogi motocykl do nauki jazdy, przecierz i tak nie unikniesz wywrotek(wiem z doświadczenia)Poobijasz taki sprzęt za 4000zł(xj, gs) a po sezonie kup sobie tego SV, ale myśle ze wtedy to coś innego będzie Ci chodziło po głowie.Wiecej mocy...Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego to się dowiesz Tu tylko że tam wszyscy fani SV i Cie pewno przekonają że się nada sprzęt na 1moto, tam też możesz wrzucić foto i aukcję do oceny, wszystko Ci wyłożą IMO będzie trochę ciężko na początku "kopie jak dziki koń" ale np dziewczyna z Motohybrid uczyła się na SV650
a mnie zaczeli uczyć na fazerze 1000 co był za wysoki- ale che motor do jazdy a nie by się dręczyć wilkością i masą - ma pocztek by sie prawić a do 1000 jesze czas- jak dozyję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się , niebezpieczna na winklu jest VFR v-tec a nie SV Oczywiści rzędowe 100 KM to padlina , drą ryja i nie jadą Kto to jest prawdziwy motocyklista ja nie wiem, a tak serio, to:)
prawdziwa motocyklista i motocyklista:) vfr - 750 jest oki - dlatego chce v a nie rzędówkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu pisze to dobry sprzęt:http://www.scigacz.pl/Suzuki,SV650,893.html
Lovca zna sie na maszynach ale do szycia ! To, ze na kazdym zdjeciu stawia motocykle na kolo nie znaczy, ze ma pojecie jaki motocykl nadaje sie na pierwszy, pozatym nie ma zielonego pojecia o nauczaniu.
bardzo fajny motorek. Na 100% lepszy wybór niż rzędowe 600, które tylko "drą ryja", ale jechać to już nie chcą.
Nastepny EXPERT ! Chcialbym zobaczyc jak jezdzisz, Wstaw foty swoich opon, miszczu.
Byłem w tamtym roku W teście elastyczności pobił nawet bandita 1200!!
Niema to jak fachowa porada, idac wiec tym tokiem lepiej zaczac od Bandit'a 1200 bo jest mniej elastyczny od SV 650 Wyjasnij mi wiec dlaczego w/g Ciebie motocykl ktory jest bardziej elastyczny od Bandit'a 1200 bardziej nadaje sie na pierwszy sprzet. Gdybys nie zauwazyl, to sam sobie w tym przypadku zaprzeczasz !Znales juz kogos kto kupil Bandit'a 1200 na pierwsze moto - ja tak
V silniki są bardzo zrywne i mocno hamują silnikiem. 650 już jadą (nie udają ) - jeździłem takimi na jazdach próbnych i jest naprawdę bardzo ok, ale raczej nie wybaczają już za wielu błędów.
jak wyzej dlaczego wiec polecasz je na pierwsze moto skoro sa b. elastyczne, maja mocny dol i nie wybaczaja zbyt wielu bledow ?
SV słobo nadaje się na 1 sze moto bo jest bardzo narowisty na niskich obrotach i mocno chamuje silnikiem a przy typowym błędzie nowicjusza (np.redukcja biegu na winklu) gleba murowana własnie dlatego trudno kupić kilku letnie sv króre nie byloby przerysowane z którejś strony
Widze to dokladnie tak jak Ty ! DSV 650 nie nadaje sie na pierwszy motocykl, na drogi owszem.
a mnie zaczeli uczyć na fazerze 1000
Uczyl Cie debil i tyle w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że doszliśmy do małych paranoi Zgodzę się ze kazdy moto moze być 1 ale nie uważacie, ze to bedzie męczarnia .Faktycznie wiekszy prestiż , ale tu chodzi o przyjemność z jazdy, a nie skupianie sie na tym, zeby utrzymać sie w pionie.Pozatym nie uważam za fajne, jak objedzie was człowiek na gs ( świetny motocykl, zresztą sam zaczynałem na tym rumaku.)I tak na zakończenie choćbyście nie wiem jak byli opanowani i wmawiali sobie ja jestem odpowiedzialny, przyjdzie jeden moment zapomnienia, którego mocne moto nie wybaczy i w najlepszym razie skończycie poobijani.Co do samego sv nie polecam na 1 moto zdecydowanie.To jest moje skromne zdanie i wiem, że wielu sie nie zgodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.