Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

125 Cc Dla Zoltodzioba...


pfab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!Mam 29 lat, 186 cm wzrostu, okolo 90 kg wagi. Jestem sredniodoswiadczonym kierowca kategorii B, nie posiadam prawa jazdy kategorii A. Mieszkam w Londynie.Jestem zainteresowany kupnem motocykla do codziennej komunikacji po miescie. Prosze o kazda cenna porade. Oto cechy motocykla, których poszukuje:- pojemnosc silnika do 125 cc, moc fabrycznie do 15 KM - tylko taki motocykl bede uprawniony prowadzic po ukonczeniu kursu CBT (rodzaj karty motorowerowej);- odpowiednia wielkosc dostosowana do mojej postury - nie zalezy mi na wygladzie, ale na jakosci prowadzenia i komforcie podrozowania;- latwosc prowadzenia i bezpieczenstwo - mozliwosc latwego i szybkiego manewrowania czesto na mokrej nawiezchni, w duzym ruchu ulicznym, takze przy slabej widocznosci (zmierzch, itp.);- przspieszenie wazniejsze od predkosci maksymalnej - najczesciej bede jezdzil w zakresie predkosci 30 - 60 km/h, zalezy mi tez na dobrym "odbiciu" przy starcie;- dobra przyczepnosc i off road capability - stan tutejszych drog jest tragiczny, wiec nie chcialbym wytracac predkosci przy kazdych robotach drogowych, zwirach, nierownosciach, itp.;- niezawodnosc i latwa eksploatacja - nic dodac, nic ujac;- lata produkcji 2000 - 2009 - po prostu dobry stosunek jakosci do ceny;- cena 1000 - 1500 funtow - szukam m.in. na stronie gumtree;Dotychczas pod uwage wzialem nastepujace motocykle:- Honda 125 Varadero - wydaje mi sie zbyt duzy, jak na miasto, a wazne jest dla mnie latwe przeciskanie sie pomiedzy samochodami stojacymi w korku;- Yamaha XT 125 R - moze odrobine za slaby, ale wydaje mi sie udanym kompromisem;- Aprilia MX 125 - chyba nie do miasta, ale mocny;- Kymco Stryker - chyba za slaby;- Yamaha YBR - za maly?;Do tego wiele motocykli kategorii miejskiego enduro, supermotard, itp. Scigacze odpadaja (przykro mi, nie dla mnie...).Bardzo prosze o wpisy, komentarze, porady, podpowiedzi, a takze krytyczne uwagi!Dziekuje z gory!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jakieś skutery Cie interesują, ale pewnie widziałeś chłopaków z Dominosa. Jeżdżą na Hondach Innova z tymi dużymi szprychowymi kołami, 125cc, półautomatyczna skrzynia, nabijają kosmiczne przebiegi więc sprzęt raczej niezawodny, ze świateł zbierają się też nieźle.Gdyby jednak motocykl to chyba byłbym za Varadero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.