Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki Zr-7s Vs. Suzuki Bandit 600s


pk38a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sezon zbliża się wielkimi krokami a ja nadal bez dwóch kółek. Więc tak, poszukuje motocykla sportowo- turystycznego, którym śmiało będzie można wybrać się na jakieś dalsze wypady, przy czym nie interesują mnie motocykle typu enduro. Mój wybór po wielu dniach, tygodniach, miesiącach... ograniczył się do tych dwóch modeli co w temacie, gdyz jestem dość wysoką osoba 190cm 92kg oraz te motocykle bardzo mi przypadły do gustu. Nie pytam o to który z nich mam wybrać bo nie o to chodzi, chciałem jedynie dowiedzieć się o plusach i minusach tych maszyn, ich awaryjności, wygodzie podróżowania, itp. Na temat b6 w internecie jest ogrom informacji, jednak jeżeli chodzi o zr-7 nie jest juz tak kolorowo. Słyszałem że zr-7 jest praktycznie bezobsługowym motocyklem gdyż posiada hydrauliczna regulacje luzów zaworowych , koła zębate zamiast łańcuszka...Jeżeli są tutaj posiadacze tych maszyn lub ludzie którzy mieli kiedykolwiek z nimi styczność to bardzo chętnie wysłucham waszych opinii na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brosik dzięki za linka, nie czytałem tego artykułu wcześniej, interesował by mnie również temat serwisowania i niezawodności zr-7 bo bandit to wiem ze jest ogólnie nie do zajechania oraz ze serwis teoretycznie co 6 tys km. Leśniczy, co do enduro, to chodziło mi o turystyki, a skreślam go jedynie z tego powodu, że muszę wybrać jedna maszynę i zr 7 czy bandit są bliższe memu sercu:), niemniej jednak enduro/cross tez ma coś w sobie co przyciąga moją uwagę i jak finanse kiedyś na to pozwolą to chętnie nabędę takiego off roadowego wariata w teren bo to też frajda jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ZR-a i dużo km przejechałem z kumplem, który jeździł Banditem 600Oba były w wersji gołej (bez owiewki). Ja mam 190 cm wzrostu i 100 kg wagi i wygodniej jeździło mi się ZR-7 niż banditem. Kumpel jest niższy i lżejszy ale też wygodniej mu się jeździło moim ZRem bo Bandit chudszy i wyższy jest. Bandzior zazwyczaj spalał z 0,5 litra więcej benzynki ale osiągami zbytnio się nie różniły - jeździły podobnie z tym że ZR miał lepszy dół. ZRa była sztywniejsza na zawieszeniu i pewniej się prowadziła dzięki temu.Ani z jednym ani z drugim nie było problemów z awariami.Co do serwisowania to serwis w obu co 6 tyś.km i to nie tylko teoretycznie!Nie wiem jak bandit ale ZR wymaga kontroli luzów zaworowych co 6 tyś.kmJa bym osobiście z tych dwóch wybrał ZRa chociaż pod względem dostępności używanych części (twu, twu w razie W) jest łatwiej znaleźć coś do Bandita.Życzę dokonania dobrego wyboru a może lepiej będzie pooglądać kilka sztuk jednego i drugiego motocykla i wybrać to co się trafi w lepszym stanie technicznym post-2093-1267650461.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, oczywiście znając życie to wybiorę ten motorek który mi się trafi w dobrym stanie, bo nie mam zamiaru pchać się w dodatkowe koszta a i tak finanse mam ograniczone na wydanie na moto bo max 9 tys. i w tej kasie coś z rocznika 2000 by już wyhaczył fajnego. Rozglądałem sie oczywiście za innymi motorkami typu fazer, sv650, hornet... ale puki co wole nie porywać się na nie, a moc około 80KM jakimi dysponują bandit i zr to dla mnie złoty środek, ze względu że 100km za dużo a 50km może i też nie mało ale jednak maszyny oferowane z tymi mocami silnika są po prostu dość małe, gs, gpz, er...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.