Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Hornet Vs Z750


BURDY

Rekomendowane odpowiedzi

na wiosnę planuje zakup dupowoza , myślę nad ktorymś z w/w nakedów z rocznika 07-08. W Kawie bardziej podoba mi się sylwetka ale Honda ma ładniejszy przód. Jeśli chodzi o eksploatację i serwis wiem czego mogę się spodziewać przy szerszeniu bo kiedyś miałem poprzedni model a Kawy jeszcze nie miałem. Za Z750 przemawiają większe gary i trochę więcej mocy. Co Wy sądzicie? - zwłaszcza interesują mnie opinie o Z750 bo mało wiem o tym motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał kawe. Nie dość, że motocykl bardziej wyrazisty i krótko mówiąc z większymi jajami to + 150cc pojemności też bez echa nie pozostaje. Do takiej łobuzerki na pewno lepszy wybór niż hornet, który pewnie jest nieco bardziej dopracowany niż kawa i nie zdziwiłbym się gdyby trochę lepiej się prowadził choćby przez to, że jest lżejszy. Tutaj test tej kawy --->KLIK i wersja video z motors tv-->

Trudny wybór ;) A nad speed albo street triplem nie myślałeś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem na Szerszeniu i powiem że całkiem nieźle,ale jak zobaczyłem Zeta ,kilka rundek i sam stałem się posiadaczem.Polecam szczególnie w wersji S.Można go zaliczyć do mocniejszych zapierala.....czy.Świetny dół jak na rzędówkę małej pojemności ,speed 255km/h ,spalanie różne od 5l przy spokojnej jeździe do 7 przy naprawdę ostrym zapiedzielaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam małego zeta z 2005 roku wprawdzie zrobiłem nim dopiero 1000 km przed zima ale jestem z niego bardzo zadowolony mozna spokojne jechac na 6 biegu 50 i przyspieszac bez szarpania łancuchem albo grzać ostro do odciecia na niskich biegach w zaleznosci od humorku ,pozycja wygodna jak dla kierowcy tak i dla plecaczka no i bardzo poreczny motorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zetora" bym wybrała jednak trudno znaleźć takiego bez przygód - na prawdę polecam bardzo dużą ostroznośc przy zakupie "Zetora" , z racji ograniczonego budżetu i całkowitego braku Zetów NIE KOMBINOWANYCH na rynku - wybór mojego męża padł na razie na VFR800 .Po prostu masa ludzi przywozi te sprzęty po dużych przejściach ... sporo można by pisać . W każdym razie jeżeli masz troszke lepszy budżet , szukaj szukaj a byc może uda Ci się znaleźć godnego uwagi Zeta . Polecam forum http://www.z1000.fora.pl/ warto poczytać o najczęściej spotykanych usterkach w trakcie uzytkowania "Zeta" po slizgu ;) Pozdr.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę to podrzuce linka testu porównawczego z Motocykla albo ze Świata Motocykli ( doskładnie juz nie pamietam) gdzie był zrobiony test porównawczy 3 golasów , miedzy innymi znalazł sie tam Zet i Hornet. Zecior wypada lepiej pod względem układu hamulcowego, mocniejszego dołu , lepiej się zachowuje w "szybkich" zakrętach ... no a stylistyka ... bajeczna a Hornet no cóż ..zbyt grzeczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to: http://www.motocykl-online.pl/testy/HONDA_...H_Street_TripleZ 750 jest słabszy od Horneta:- Podobnie jak w ocenie silnika, podwozie Hondy umieściliśmy także w środku stawki. Ten sprzęt wprawdzie precyzyjnie pokonuje zakręty, ale nie daje się prowadzić tak łatwo i przyjemnie, jak Triumph.- Co można powiedzieć o podwoziu Kawy? Brak powodów do zachwytu. Oceniany pojedynczo Z 750 zawsze będzie dynamicznym motocyklem. Praca widelca jest jednak wyraźnie gorsza niż u dwóch konkurentów. Podwozie Z 750 jest trochę za sztywne i na następujących jedno po drugim nierównościach tylne koło podskakuje. Jego hamulce, z brutalnie reagującym ABS-em, nie dają się tak precyzyjnie dozować, jak w Hondzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.