Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kupno Pierwszego Motocykla-formalności


wysek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie!W sobotę jadę (mam nadzieję) sfinalizować transakcję zakupu pierwszego motocykla.Moto zostało na świeżo sprowadzone z Włoch, jest nieubezpieczone i niezarejestrowane, dlatego chciałem zapytać o parę szczegółów.1) Moto miało zostać przygotowane do rejestracji, dlatego chciałbym zapytać jakie papiery powinienem otrzymać, żeby już niczego nie załatwiać samemu odnośnie sprowadzenia, tylko pójść, zarejestrować i ubezpieczyć motocykl.2) Czy najpierw muszę wykupić OC, a potem zarejestrować motocykl, czy na odwrót?A co do samego OC, jakie firmy polecacie? Słyszałem, że w LINK4 można za grosze do OC dokupić NNW, ale najtańsze jest podobno GENERALI, ma ktoś jakieś doświadczenia związane z tymi firmami?3) Moto będzie czasami śmigała jeszcze druga osoba (oczywiście też mająca prawko), czy w razie czego nie będzie żadnych nieprzyjemności związanych z tym, że pojazd jest zarejestrowany i OC jest wykupione na innego kierowcę?Może dla niektórych te sprawy są oczywiste, jednak ja jestem w tej materii całkiem świeży dlatego wolałem zapytać ludzi bardziej doświadczonych.Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz:1. Przegląd2. Urząd skarbowy - płacisz 180 czy 190 zł (opłata stała nie ma nic wspólnego z wartością) trzeba pamiętać by wpisać przebieg powyżej 7000km bo jak mniej to traktowany jest jako nowy i płacisz podatek.3. Po zapłaceniu wydział komunikacji, dostajesz tablice i miękki dowód (po 2 tygodniach już mogłem odebrać twardy).4. Ubezpieczasz.Pół roku minęło odkąd ja rejestrowałem i chyba o niczym nie zapomniałem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak to wygląda jak opisał kolega wyżej.Tu masz szczegółowo: http://www.motogen.pl/artykuly/porady/reje...lowy,art24.htmlCo do OC - nie polecam Link4. Ceny z kosmosu, przynajmniej u mnie, ale spytać zawsze można.Ad.3. Nie powinno być żadnych problemów, aczkolwiek można spytać o to ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Link4 przy 60% zniżek płaciłem 60zł na rok. Ale dla mnie załatwienie tego bez wychodzenia z domu - bezcenne ;)
no to skoro masz to sie ciesz... tylko modl sie zeby zaden inny uzytkownik z Oc w link4 niw wjechal w Ciebie czy nie spowodowal wypadku... bedziesz sie latami prosic o nalezne ci odszkodowanie, a np wycene za uszkodzenie motocykla/saochodu jak wyjdzie normalnie np 10.000 zl i dostalbys tyle z PZ?U, Warta czy inne to z link 4 dostajesz jakies 2500 zl max i potem dzwonisz i sie prosisz.. i nakfajniejsze jest to ze nie mozesz z nikim kompetentnym porozmawiac u nich..ogolnie link4 odradzamhttp://www.komentuj.pl/strona.php?id_strony=1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.