Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wybor Moto..


d1abol

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!Malymi kroczkami zblizam sie do kupna pierwszego moto. Po przejrzeniu dziesiatek stron forum, artykulow i wieeeelu innych zrodel moj wybor padl na 2 motocykle.Powiem juz na wstepie, ze kompletnie nie przypadl mi do gustu GS500, Er-5.. ani Fazer.Ciezko pokierowac sie w tym wypadku 'rozsadkiem', kiedy moto dla poczatkujacych kompletnie sie nie podoba. Tudziez tyle czasu szukalem jakiejs ciekawej alternatywy. Nie mam zapedow samobojczych, na moto czuje sie pewnie i calkiem swobodnie. Jestem raczej rozsadnym kierowca, dlatego pomimo braku doswiadczenia (smigalem tylko CBF 250) sklanialbym sie do kupna troszke mocniejszej maszyny... Hondy Hornet badz CBRki 600 F4i.Wiem, ze sa to 2 kompletnie rozne moto, jednak dysponuja podobna moca. Problem jest jednak taki, ze ciezko mi wybierac miedzy nimi poniewaz podobaja mi sie w takim samym stopniu. W ciemno kupowac bym nie chcial, dlatego kieruje pytanie do ludzi obeznanych w temacie "czemu ten, a nie tamten?", a juz najlepiej by bylo gdyby wypowiedzieli sie ludzie ktorzy mieli stycznosc z obydwoma jednosladami .Ktorys z tych moto na pewno kupie, a opinie/porady moga mi tylko pomoc w wyborze Jeszcze druga sprawa... sa jakies felerne roczniki wsrod w/w Hond? Trzeba na cos uwazac kupujac te moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie stoje przed wyborem tylko ja sie zastanawiam nad fazerem, cbr f3 ewentualnie banditem. Nie wiem też szczegolnie na co postawić. Moto na codzień będzie troche do latania po mieście jak i w trase. Od czasu do czasu jakaś dłuższa trasa.Jak sie ma wygoda F3 (lub F2) w mieście i na trasie? Bo fazer jak wiadomo wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niczym nie jezdziles, to Hornet Cie troche styra na poczatku. Ja nie polecam, przy 0 doswiadczeniu. Hornety od 2000 roku maja kolo przednie 17 cali, co jest wazne bo z oponami latwiej. Te od 98-99 maja kola 16. Wad jako takich nie bylo. Silnik z CBR F3. Motor naprawde niby tylko te 100 koni ale potrafi pokazac co potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moto czuje sie pewnie i calkiem swobodnie. Jestem raczej rozsadnym kierowca, dlatego pomimo braku doswiadczenia (smigalem tylko CBF 250) sklanialbym sie do kupna troszke mocniejszej maszyny...
Ups, będzie bolało...Jeśli nie jeździłeś NICZYM poza ćwiartką, to zrób swoim bliskim prezent i nie kupuj sobie cebry. Ja jestem początkujący, tzn - 2gi motocykl, około 8 tys nawiniętych kilometrów. Jeździłem w życiu NTVką 650 (pierwszy motocykl, kilka tys. km), poza tym zrobiłem kilkadziesiąt lub kilkaset km (dłuższe lub krótsze przejażdżki) vulcanem 750, magną 750, cbr 600 f2, nowym fazerem (tym 98 konnym) i SV 650 K5 - i po kilku latach przerwy wróciłem na GS 500. Uwierz mi, te połówki dla początkujących mają sens.Dziś już jest późno, ale na dniach postaram się rozwinąć swój punkt widzenia. A nie jeżdżąc na moto naprawdę nie wiesz, jakim jesteś kierowcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod uwage jak na poczatek polece ci xj600 - niestety to turystyk więc moze ci się średnio podobać, ale to kwestia gustu, wiesz sporo chwali sobie xj - na poczatek jest naprawdę nieżle, ja mam wersje 50KM i powiem że całkiem to idzie, 100KM to już naprawde jest co okiełznać tymbardziej dla poczontkujacego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj ino czarne ! Som najszybsze !!!Kristusie ,że tak powiem najświentszy z Swientych !!!!!!! Kurw*********** . chopcy czytajcie fora , zanim zadacie pytanie !!!!!!!!!!!!!! Po raz miliard nie wiem który jest to samo pytanie zadawane !!!!!!!!!!MANKA - chcesz zaskarbić sobie plusiki u wujka Sama , to proszę cię , zatroszcz się o to by powstał "Dział dla początkujących" ! Osobiście już wysuwam twoją kandydaturę na wszechwładnego Prezydenta tego działu !!! Musimy zrobić coś a'la "Krok po korku" , bo inaczej 90 postów na 100 będzie niedługo o tym : - jaki motor mam kupować na pierwszy sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.