Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki Gladius - Czy Warto ?


mrulez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,przyszedł nareszcie czas rozpocząć wykorzystywać uprawnienia A, a nie nosić je tylko w portfelu Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu własngo sprzętu, a nie wykorzystywania uprzejmości kolegów no i tak chodzę po salonach i oglądam, co ewentualnie chiałbym mieć w garażu.Ostatnio trafiłem na Suzuki Gladius i nie ukrywam, że nawet mi się spodobał. Wiem, że jest to świeży motor i doświadczeń związanych z jego użytkowaniem pewnie jeszcze za wiele nie ma. Nie mniej jednak może ktoś coś ciekawego mógłby o nim napisać ?? czy sprzęt jest warty zainteresowania ?? czy szukać innego dealera ??z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem SV650 a teraz mam SV1000 - domyśl się dlaczego Zakochasz się w tym sprzęcie - obiecuję 650tka była moim pierwszem sprzętem i powtarzam opinię - spokojnie na początku, to bez problemu dasz radę. Na wszelki wypadek crashe zamontuj ( wydatek 300 zł, zwraca się przy pierwszej glebie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto. Jest to, jak napisal Carlos, nastepca SV, ale przygotowany raczej z mysla o mniej doswiadczonych motocyklistach. Posiada wszystkie zalety V-Twina, przy jednoczesnym wyeliminowaniu wielu "nieprzyjemnosci" ktore moga spotkac motocykliste nieobeznanego z charakterystyka silnikow w ukladzie V, takich jak chociazby blokowanie tylnego kola przy redukcji. Jest wezszy od rzedowych czworek i bardzo poreczny, do tego ma typowa dla V-Twinow elastycznosc, dlatego do miasta nadaje sie idealnie. Nie trzeba wachlowac biegami, jest lekki, latwo sie prowadzi, ponoc na komfort tez nie mozna narzekac. Silnik to zmodyfikowana jednostka z SV650 bardzo chwalona za bezawaryjnosc, wysoka kulture pracy i stosunkowo niskie spalanie. Osobiscie niestety nie mialem mozliwosci nim pojezdzic, takze sa to wnioski wyciagniete na podstawie kilku testow, ktore czytalem w prasie polskiej i zagranicznej. Gdybym mial wolne 26 tys. to bym go pewnie kupil, ale zanim sie zdecydujesz to popytaj o mozliwosc jazdy probnej. Inaczej sie nie dowiesz czy Ci pasuje i czy w ogole charakterystyka "fałek" Ci odpowiada bo wyglad to nie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl reklamowany przez kobiety i chyba do kobiet jest skierowany Niewiele pozostało z poprzednika - SV. Nawet silnik został wykastrowany elektronicznie. Wizualnie przecukrowany. Jest to fajne miejskie moto, ale nie ma tego czegoś...Myślałem, że może to przez fakt, że dosiadałem SV'ki, ale w świeżym artykule ze scigacz.pl potwierdzili moje odczucia. Może live będzie inaczej. Sprawdzony, niezawodny i charakterny silnik SV prosił się o to, żeby zrobić na jego bazie rasowego widlaka, tymczasem Panowie (i Panie) z Hamamatsu dali du.y (zapewne skuszeniu kasą) i zbudowali...Gladiusa.scigacz.pl - Gladius (artykuł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może był to celowy zamysł: zrobić trochę łagodniejszą wersje SV dla mało doświadczonych kierowców? Takie SV na początek kariery motocyklowej? Wiekszość ludzi lubi dzwięk widlastych silników ale nie każdemu odpowiada ich nerwowy temperament.
Może masz rację...Jeśli masz, to tym bardziej się z tym nie zgadzam.Moim zdaniem V'kę ujeżdża się ze wszystkimi tego konsekwencjami...Dla tych, którzy obawiają się V-twinów wymyślono rzędówki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.