Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Aprilia Pegaso Integracja


Rekomendowane odpowiedzi

Sajmonie Czarny witamy serdecznie w naszych skromnych progach jednakoż radzi byśmy byli dowiedzieć się coś więcej na temat Twojej Kobyłki...wszakże to jest główny cel wszystkich tu gości zacnych dysput.a co do akmulatorka to bierz najlepszy na jaki Cię stać :-P bo wg moich obserwacji cena wzrasta wraz z jakością i trwałością...jednak najpierw sprawdził bym czy aby gdzieś nie zasysa Ci prądu na lewo jakiś układ czy coś...na przykład alarm, jakieś mini zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 727
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do akumulatora to najlepszy moim zdaniem jest VARTA najlepiej żelowy,ja mam w swoim 2,5 miesiąca stał bez żadnego ładowania i przepalania bez problemu odpalił.(Dadario) zrobiłeś już może kosztorys tej wyprawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akumulatora to najlepszy moim zdaniem jest VARTA najlepiej żelowy,ja mam w swoim 2,5 miesiąca stał bez żadnego ładowania i przepalania bez problemu odpalił.(Dadario) zrobiłeś już może kosztorys tej wyprawki?
pegaso ty masz na wtrysku to nie masz problemów z odpalaniem, u mnie sposób z przytykaniem wlotów powietrza działa dość dobrze Zanim poznałem ten sposób tu na forum to też miałem problemy z odpalaniem po dłuższym postoju. Co do jakiegoś spotkania, to ja zmieniam pracę i możliwe że pod koniec kwietnia był bym w stanie do was dołączyć, choć Bory to dość daleko, i mam małe obawy przed taką wyprawą Mam w związku z tym też pytanie: co zabieracie na takie wyprawy ( co trzeba zabrać)? Taki niezbędnik Pegiskauta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do akmulatorka to bierz najlepszy na jaki Cię stać :-P bo wg moich obserwacji cena wzrasta wraz z jakością i trwałością...jednak najpierw sprawdził bym czy aby gdzieś nie zasysa Ci prądu na lewo jakiś układ czy coś...na przykład alarm, jakieś mini zwarcie.
a jakie marki polecacie wśród żelowych? poki co patrzylem jedynie na allegro i znalazlem jmt co mi zupelnie nic nie mowi. ma ktos pojecie ile kosztuje zelowa yuasa (ew varta) do pegaso ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmonie Czarny witamy serdecznie w naszych skromnych progach jednakoż radzi byśmy byli dowiedzieć się coś więcej na temat Twojej Kobyłki...wszakże to jest główny cel wszystkich tu gości zacnych dysput.Witam imiennika ;) O motorku nie mogę za wiele powiedzieć ponieważ kupiłem go yyyy mmm no yyy no zimno było wiec odbyłem tylko jazdę testową i ostatnio w ten ciepły weekend wyskoczyłem na przejażdżkę.W grudniu jak ją chciałem odpalić miałem spore problemy i od tego momentu stała nie ruszana. Jak przyszedł ten ciepły weekend to przedmuchałem filtr powietrza, spuściłem stare paliwo z gaźników, wymieniłem świece i odpaliła bez problemu Nawet byłem zaskoczony że tak szybko odpaliła. Na przejażdżce zauważyłem że czasami sobie strzeli jak schodzi z obrotów ale widzę że piszecie że to norma. Choć na jazdach testowych tego nie było więc może po zimie zaczęła kaprysić. Ale jak zrobi się cieplej to spróbuje to wyeliminować. Co do akumulatora to nie wiem czy mój w sezonie będzie się sprawował więc może też mnie czekać wymiana i w tedy nie będę oszczędzał bo słyszałem że aprilia lubi dobry prąd i dobrej jakości paliwo. Widać to na moim przykładzie gdy po 3 miesiącach bezczynności odpaliła bez problemu po wymianie świecy i spuszczenia starego paliwa z gaźników. Poza tym 1 gar to nie 4 wiec jak jeden niedomaga to reszta go nie wspomoże przy rozruchu bo ich nie ma.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że najprościej na jakimś zamku na jurze, tylko wtedy ja mam 100 km tylko, a np. pegaso musi naginać 230 kilometrów w jedną stronę, chyba najlepiej żeby było po równo. Może miejscowość Dąbrowa Tarnowska Kliknij Tutaj przy niby zamku, pozostała tylko brama, nie koniecznie musi być zamek może być jakaś łąka jak nam wpadnie w oko, albo małe jeziorko, z dala od miast. Niech każdy coś zaproponuje i wtedy wybierzemy albo najlepiej najpierw zróbmy liste kto jedzie i skąd jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybkar: przede wszystkim trzeba zabrać dużo poczucia humoru no i uśmiechu...z tym możesz i bez wachy dojechać na miejsce :-P a tak na poważnie...to wg zasady:żeby czysto było(ubrania na zmianę, bielizna, ręcznik, przybory toaletowe)żeby ciepło było(coś ciepłegi i przeciwdeszczowego)żeby syto było(woda plus coś pozywnego na wszelki wypadek)żeby sprawnie było(podstawowy zestaw narzędzi z dobrym nożem)no i rzecz jasnażeby bezpiecznie było czyli nalezy zabrać nieprzemakalne skarpetki pakowane po 3 w paczce najczęściej...przygotowanie rzeczy do takiej wyprawy to może wydawać się problem ale tak naprawdę jak poważnie przemyślisz cały wyjazd to wyklaruje Ci się co zabrać mniej wiecej...ważne żeby nie przesadzić z ilością rzeczy. poza tym jadąc grupą można się umówić kto co bierze(na przykład kto jakie narzędzia żeby się nie dublować i dodatkowo nie obciążać)to w zasadzie krótka wyprawa więc zapasowych części i samochodu serwisowego nie trzeba będzie mieć(chociaż nie wiem czy przy okazji moi znajomi by się autkiem nie zabrali więc część bagaży można by było do nich wrzucić może)przyznam sie że mam już kilka wypraw za sobą(chociaż nie wszystkie na moto) i jak coś chętnie odpowiem na pytania...oczywiście wszystkiego nie wiem :-PSajmonie dalej nie dowiedzieliśmy się jakim rumakiem jezdzisz...który rocznik, jaki przebieg i ewentualnie model :-) ale cieszymy się że działa dobrze...Chdx zamek który "pokazałeś" to dla mnie 250km z domu i to prawie 60%autostradą wiec raczej wolałbym tego uniknąć...ale tak sie zastanawiam dla tych bardziej "miejscowych" kto się wybiera na Moto Expo do chorzowa 27marca??może tam byśmy się spotkali(albo na maszynkach jak pogoda wkońcu pozwoli albo po prostu jak kto może)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie wszystko ale zwalę to na karb podekscytowania maszyną Sajmonie:-PJa na mojej pojeździłem trochę po lasach okolicznych no i po kotlinie kłodzkiej w zeszłym roku...ogólnie fajnie tylko ciężka jest bryka...szuter, drogi kamieniste ok...piasek czy błoto mogą być większym problemem...totalna przeprawa też raczej odpada....a oponki Mitas e 07 enduro...wg mnie na moje potrzeby kiepska sprawa...ale były założone nówki jak kupiłem maszynke wiec postanowiłem że je dojadę do końca :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bory PegasistówStart Katowice 2 sierpień500kmOcypel Ośrodek wypoczynkowy „Mleczarz”8osób (jeden domek drewniany)Cena za domek (140zł doba x6/4osó 210złPaliwo na dojazd i powrót (średnio 6L/100km cena 4.45zł) 260złPaliwo na miejscu (200km na miejscu, średnio 6,5L/100km,cena 4.55zł) 60złPowrót Katowice 8 sierpieńSuma na tydzień czyli 6 noclegów z przejazdem w dwie strony i limitem 200km do wykorzystania na miejscu wynosi około: 550zł/osobęW tym cenniku nie ująłem atrakcji i wyżywienia… Ponieważ to za bardzo zależy od cech osobniczych…. Koszty pokoju są policzone dla 4osób(w domku 4łóżka). Każde dojście „drugiej” połówki będzie obniżało cenę ale zmniejszało przestrzeń życiową w domku(większe kolejki do kibelka) Dodatkowo automatycznie koszty paliwa dzielą się na pół(a średnie spalanie przyjąłem tak jakby każdy z nas jechał z 55kg panną).Oczywiście nie mam nic przeciwko gdyby ktoś się z znajomych chciał zabrać autem. Z tym żeby nie mieszać niepotrzebnie niech 4koła rozliczają się indywidualnie(ewentualnie przy rezerwowaniu miejsc jako grupa można coś pewnie ponegocjować żeby było taniej dla wszystkich)Z dodatków:Spływ kajakowy to 50zł za 2osoby bez limitu godzin(wg cennika na stronie)Akwedukt w FojutowieKręgi Kamienne w Odrach Pierwsze spotkanie preorganizacyjne Chorzów Moto Expo 27marca 2010roku…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się piszę wstępnie,tylko nie rozumiem byłby zarezerwowany 1 domek i w domku 8 osób czy 2 domki i po 4 w każdym?Koszty pokoju są policzone dla 4osób(w domku 4łóżka)-tego też nie rozumiem?A na pierwsze spotkanie to ja nie dam rady,a jedziecie moto,czy 4 koła?I wszyscy mielibyśmy się spotkać w Katowicach?Ja mam do Katowic 450km!Ale damy radę!No to teraz trzeba jeszcze zrobić jakąś listę chętnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym dołączył do was na jakaś wyprawę, ale to mój pierwszy sezon także lepiej się daleko nie zapuszczać W sobotę zamierzam zrobić wszystkie płyny, możecie mi powiedzieć ile kupić oleju i płynu do chłodnicy?
U mnie oleju weszło dokładnie jak piszą w serwisówce czyli 2,4L,a płynu nie wiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden post i tyle już pytań ale bardzo dobrze...koszty są policzone dla wypożyczenia jednego domku drewnianego dla 4osób. Ale każda dodatkowa osoba w domku to 20zł(ale średni koszt przez to się obniża)max można w 8osób mieszkac w jednym domku. To są koszty wstępne i orientacyjne...tak żeby nabrać wyobrażenia o całości kosztów. Co do skąd kto jedzie...wybrałem katowice jako stolicę śląska. Każda osoba powinna sobie indywidualnie przeliczyć ilośc km od siebie, a po drodze oczywiście możemy się gdzieś spotkać...to juz dalsza część planowania. Narazie zastanówcie się kto by wogóle pisał sie na coś takiego.A Ty Dziku niczym się nie przejmuj. Tylko kasę zbieraj i wolne szykuj. To jest wycieczka turystyczna i jechalibyśmy tak żeby każdy czuł się bezpiecznie. Dodatkowo do sierpnia pewnie jeszcze troche km nawiniesz. Tyłek pewnie boleć będzie ale to akurat sama przyjemność. U mnie jak olej zmieniałem weszło 2,5L jeśli dobrze pamiętam...Chłodniczego jeszcze nie zmieniałem.Ale myślę że do końca kwietnia zmienię więc jak cos powiem :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także się piszę mam nadzieję że w wakacje nie wyfrune za granice Nie martw się Dziku jak pojeździsz to się przyzwyczaisz ;) Pegi to też mój pierwszy motocykl, a ostatnio jeździłem 6 lat temu na motorynce Jak pierwszy raz zobaczyłem swoją Pegi to też miałem obawy co do jazdy tym motocyklem, masa 200 KG, a do tego jego wielkość, ale cóż przełamałem się bo musiałem ;) Pojeździsz z tydzień i nie poczujesz żadnej obawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno pogoda w ten weekend pozwoli na wyciagniecie naszych maszynek z garazu )) Ciekawy jestem jak aprilka bedzie sie sprawowala po zjechaniu z asfaltu na lesno polnych drozkach... Mam nadzieje ze sie nie rozczaruje na szutrach bo po asfalcie dosyc sie nasmigalem na poprzednich sprzetach. ZIMO wy.....dalaj!!!Wielkopolska smiga na pegaso czy jestem osamotniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CześćNa wyboistym szutrze Pegi się dobrze prowadzi. Ale zapomnij o głębokim piachu i błocie, szczególnie na nieodpowiednich do tego celu oponach - masa tego motocykla go dyskwalifikuje. Chyba, że jesteś doświadczonym, silnym bykiem ponad 100 kg i 2 m - wtedy możesz powalczyć.Na asfalt polecam Michelin Anakee.
Teraz mam takie ale juz na wykonczeniu.Mam zamiar zmienic na HEIDENAU K60 lub Continental TKC-80 choc na te 2 nie bedzie mnie raczej stac w tym sezonie po kupnie maszyny. Na poczatku chcialem metzeler enduro 3 ale jest problem z dorwaniem tej opony na przod.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SiemankoSłuchajcie Pany, mam pytanie odnośnie olejów do pegaso.Moja Pegy 650 jest z 98 rok. pod koniec sezonu w listopadzie miałem wypadek i od tamtej pory stala w serwisie odebrałem ją w piatek, warsztat zrobił mi wszystko od klocków ham, rozrządu, pomiarów czy jest prosta, napraw instalacji elektrycznej aż do malowania no i w tym wymienili olej tyle teraz spojrzałem że poprzedni właściciel lał Castrola 10w40 czyli jak rozumiem jest to półsyntetyk a serwis w Łodzi stwierdził że do Pegaso musi być pełny syntetyk i nalali mi Repsola pełny syntetyk i właśnie wiem że nie powinno sie robić takich numerów ale może serwis ma racje ???? i mam jeszcze jedno pytanie odnośnie samoczynnego gaśniecia, czasem jak jest niedogrzana jak kazdy jednocylindrowiec potrafi zgasnąc, czasem jak gaśnie to słychać normalnie huk z silnika też tak macie ??Poradźcie mi cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten huk to krótkie metaliczne brzęknięcie - to normalne w dużych singlach. Nie pojawia się zawsze, jest uzależnione od położenia tłoku podczas wyłączenia zapłonu. Czasem nie starczy energii na sprężenie mieszanki i tłok odbija, co przy luzach na zębatkach powoduje nieprzyjemny dla ucha dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.