Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Aprilia Pegaso Integracja


Rekomendowane odpowiedzi

WitamOd roku jestem posiadaczem Pegaso 650 '95, nawinąłem nią jakieś 10 tyś. Do tej pory nie miałem awarii, która unieruchomiła by motocykl. Ogólnie jestem zadowolony ze sprzęta. Największe moje problemy do tej pory to przeciekający kranik paliwa (nowy nie do zdobycia) i spore zużycie paliwa, w dojazdach do pracy Oświęcim - Tychy (można przyjąć, że to jazda miejska) rzadko schodzi poniżej 8L/100km, co ciekawe na dłuższych trasach, np ostatnio Tychy - Łódź spalanie wyszło ok 5L/100km. Przede mną serwis gaźników i regulacja luzów zaworowych.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Pegaso, do tej pory nie znalazłem w necie miejsca gdzie można by wymieniać informacje na temat tego modeluAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 727
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podoba mi się rozwój tematu...coraz więcej ludzi i coraz szybciej można uzyskać informacje...szczególnie że są one sprawdzone bezpośrednio przez użytkowników tego motocykla.A teraz pytanie:Mam model z 99roku...wolne obroty ustawione na około1,5tys...i w zasadzie wtedy jest ok...ale podczas jazdy w zakresie powyżej 3tys moto delikatnie ale zauważalnie wibruje(rozmazany obraz w lusterkach,przy dotknięciu na przykład owiewek ręką czuć mrowienie) Nie było by to uciążliwe gdyby nie problem. Powoduje to odkręcanie się samoistne śrubek...Czego skutkiem są pewne straty jak do tej pory:Śruba mocująca szybę i ciężarek(końcówka)kierownicy. Zastanawiam się czy jest to problem powszechny w tym modelu, a może po prostu błąd przy składaniu mojego po malowaniu. Ewentualnie jak można to wyeliminować...to znaczy przenoszenie drgań silnika na cały moto. Bo odkręcanie się śrubek jest stosunkowo łatwe do opanowania.Zastanawiam się czy są tam jakieś odpowiedniki "poduszek" pod silnikiem w samochodzie. Nie miałem okazji jeszcze bliżej pod względem mechanicznym oglądać Aprilki więc po prostu nie wiem. Z góry dziękuję i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model z 99roku...wolne obroty ustawione na około1,5tys...i w zasadzie wtedy jest ok...ale podczas jazdy w zakresie powyżej 3tys moto delikatnie ale zauważalnie wibruje(rozmazany obraz w lusterkach,przy dotknięciu na przykład owiewek ręką czuć mrowienie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przebieg nie taki zły...37tys...wiadomo...ma prawo drżeć i to mnie nie dziwi...ale martwię się że w czasie jazdy zgubię jakąś istotną część albo własne życie gdy akurat odkręci się na przykład kierownica :-) kiedyś miałem tak że facet w serwisie za mocno przykręcił śruby w tulejach gumowych mocujących silnik (mniejsze moto) i wystarczyło tylko lekko poluzować i drgania się istotnie zmniejszyły...no ale tutaj nawet nie miałem okazji sprawdzić jeszcze jak to wygląda więc pytam...zobaczymy...poza tym motor sprawuje się rewelacyjnie więc nie narzekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej posłuchajcie Sprzegło kierunkowe rozrusznika do mojego modelu normalnie podobno kosztuje ponad tysiaka, na allegro sprzedaje jeden kolega za troche ponad 500 zł a ja znalazłem orginalne pasujące sprzęgiełko za 330zł . Właśnie je dzisiaj zamówiłem prosto ze sklepu BMW. Co z tego wyjdzie opowiem pod koniec tygodnia Podaje źródło:http://www.apriliaforum.com/forums/showthr...=starter+clutch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.apriliaforum.com to doskonałe źródło wiedzy na temat Pegasa. Jestem tam zarejestrowany od 2007 i regularnie czytam, choć prawie w ogóle się nie wypowiadam (nie lubię języków innych jak śląski i polski ). To link bezpośrednio do podforum o Pegasie:http://www.apriliaforum.com/forums/forumdisplay.php?f=18Tony.zielony - czekamy z niecierpliwością na Twoją relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że tematy się kręcą wiem jak zaczynałem przygodę z pegaską to nie było się kogo poradzić a teraz jest nas już troszkę trzymajmy tak dalej proponuje żebyśmy się wszyscy dodali do znajomych piernik wie czy ten nasz temat nie zlikwidują lepiej dmuchać na zimne .Tony Zielony gratuluje niucha tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Od niedawna jestem posiadaczem Aprili Pegaso 600 z roku 1990 roku motorek kapitalny !!Ale mam Problem Musze zmienić uszczelniacze na przednich lagach kupiłem już olej, uszczelniaczerozebrałem na razie jeden na próbę i tu problem bo nie wiem jak to teraz złożyć!! założyłem wszystko tak jak powinno być ale nie mogę włożyć z powrotem na swoje miejsce bo sa na lagu dwa pierścienie i nie wiem jak to wszystko wsadzić teraz na swoje miejsce POMOŻE MI KTOŚ JAK TO ZŁOŻYĆ W CAŁOŚĆ Ewentualnie jakiś schemat opis zależy mi na tym bo motocykl stoi w garażu a ja cierpię bo nie jeżdżę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać tego tematu od początku.Ale jeżeli chodzi o ten model to kupił go mojego kuzyna koleś który chodzi z córką jego siostry Ciekawy "bączek" rama aluminiowa a cały tył stalowy:-)Jutro zmieniamy mu olej i filtr oleju-filtr to FILTR HILFO HF 151 BMW/APRILIA koszt 17 PLN Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zamienniki, to przypomniała mi się jeszcze jedna ważna rzecz:Nie kupujcie filtra powietrza u importera Aprili (75 zł) bo to produkt firmy UFI, który można zdobyć zdecydowanie taniej. Ta torebka z czerwonym logo Aprilii, w której przysłali mi filtr, nie jest warta kilkadziesiąt złotych Pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy APRILI PEGASO. Ja posiadam od zeszłego sezonu model z 93 roku przebieg na liczniku 41 tyś. W pierwszy wekend maja zrobiłem prawie 400 km między innymi autostradą A4 w kierunku Opola z gliwic w sobotę troche wiało i zauważyłem że jest podatna na boczne podmuchy niekiedy to nawet robilo sie niebezpiecznie ,trzeba było sie dobrze trzymać żeby nie znależć sie z motorem w rowie. Spalanie w cyklu mieszanym okolo 6 litrów na autostradzie zeszło do 5 litrow. Dzisiaj rano kurier dostarczył mi bańke oleju do silnika no i trzeba będzie sie wziąść za wymiane nigdy tego jeszcze nie robilem w takim motorze może byście coś doradzili jak sie za to wziąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... ja nie miałem nigdy problemów z wiatrami bocznymi. Wprawdzie Pegaso jest wysokie, ale też cięższe od przeciętnego ściga (przynajmniej wersja Cube). Ile waży model sprzed 1996? Wydaje mi się, że jest lżejszy - stąd większa podatność na podmuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te starsze aprilki mają chyba wyżej siedzenie i jest równe tak jak w krosie, zastanawiam sie czy te siedzenie profilowane z modelów przed zmianą zbiornika paliwa by pasowało do mojej .Jeśli chodzi o wagę to w dowodzie wyczytałem pod literką G 174 kg. Dzięki SUMADAX za objaśnienia w sprawie wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak model 1996-2000 jest najcięższy ze swoimi dwustoma kilogramami.Dzięki Tobie zibiking zauważyłem po długim czasie, że w dowodzie mam wpisaną masę własną (G) 380 kg A w polu "maksymalna masa całkowita" (F.2) widnieje... 380 kg. Czyli ładowność mojego Pegasa = 380 - 380 = 0 kg. Stąd wniosek, że kierowca musi lewitować nad siodełkiem Za to w karcie pojazdu prawidłowo (m.całk. 380 i ładowność 180, czyli masa wł. 200kg)Dziwne, że żaden diagnosta tego nigdy nie zauważył. Jestem ciekaw co się stanie, gdy zobaczy to policjant - weźmie mi dowód i każe jechać na przegląd techniczny z ważeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wymianie oleju ,nawet to nie było takie trudne, troche sie skrzyni poprawiło tak jakby ciszej biegi wchodziły. Z prawej strony koło wentylatora też mam coś jakby kranik połączony wężykiem z głównym kranikiem ale nie mam pojęcia do czego to jest . U mnie tylna żebatka też ma trochę luzu, ale jeszcze nie jest on taki duży pewnie masz wyrobioną tą gume co łączy koło z zębatką. Jak wy sprawdzacie naciąg łańcucha bo jak motor stoi to jest on lużny a jak sie siedzi na motorze to łańcuch sie naciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie sprzęgło kierunkowe rozrusznika od BMW F650 Funduro pasuje do Aprilia Pegaso 650 Opisałem co i jak wyżej. Właśnie odebrałem motocykl po wymianie łańcuszka rozrządu i owego sprzęgła za 313 zł hehe . Wszystko się kręci jak należy . Ustanowiłem także 50 km na nowych oponkach Mitas E07 na asfalcie i muszę powiedzieć że nie odczuwam żadnych drgań spowodowanych przez dość offroadowy bieżnik Jak na razie co zauważyłem to dźwięk spowodowany toczącą się przednią oponą w momencie hamowania i przy prędkości 60- 80 km/h Może to dlatego że to pierwsze 50 km tej opony a może ten typ tak ma . Powyżej 80km /h nic nie słychać . Jeżeli chodzi o to czy nasz temat nie zostanie usunięty z tego forum hmm chyba jest w nieodpowiednim miejscu, ale jak do tej pory to tylko 1 koleszka miał z tym problem .Druga sprawa wygląda tak że niedługo odpale forum dotyczące Enduro-Turystyki Gdzie będę chciał stworzyć działy o turystyce motocyklowej jak i sprawach technicznych ale tylko i jedynie motocykli z grupy Enduro-turystyk jeśli chcecie otrzymać link do tej strony wyślijcie maila na [email protected] odpowiem wszystkim jak tylko stronka ruszy. Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie jak powinno wyglądać takie forum i co powinno w nim się znajdować będę wdzięczny za każde info. Forum na razie jest na etapie projektowym, i obecnie zajmujemy się stroną graficzna , natomiast jego działy są sprawą otwartą na wasze propozycje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.