Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zamek Chudów-czwartkowe Spotkania


Rekomendowane odpowiedzi

12-stu wspaniałych najlepiej niech parkuje w Paniówkach pod Leviatanem i z Buta pod zamek! 

Yvonne masz rację - takie frendzle to chodliwe są teraz :P

Staje murem za Yvonne, ajr i innymi co robią zdjęcia, a jak ktoś chce nie polubowne rozwiązywac problemy to zapraszam w czwartek do naszego stoliczka  :ph34r:

Nie czuj się taki elitarny i pewnie z prawdziwym ninja łączy cie tylko napis na motocyklu-chyba ze szybko potrafisz znikać :D

I proszę nie obrażać moich frędzli ,bo jak jeździłem na motocyklu ty pewnie czekałeś na rowerek po 1 komunii świętej :lol:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bardzo przepraszam że coś tutaj naskrobie, byłem na Chudowie zaledwie z X razy ;)   

 

Egipt roz*ebany, Turcja upada, w Somali dzieci z głodu umierają a wy ludzie macie jeden w tygodniu dzień wolny od problemów codziennych, dzień na waszą pasje. Nie ważne jakie kto ma Moto, ważne że jest takie miejsce gdzie można się z potkać z podobnymi do siebie, nie marnujmy czasu i energii na spory . Agresje ulokujmy np. we wtorek w takich miejscach jak Kodokan, Najemnik czy Spartan i tam się wyładujemy -gwarantuje. 

 

Jeżeli ktoś nie chce mieć foty moto, to dlaczego go od razu atakować? Nie prościej jest ustalić np. gdzie będą stały takie moto?  jak będą oznaczone? jest milion sposobów na rozwiązanie problemu ale "Słowińska Krew" w nas od razu podpowiada nam by dać se po ryjach. Nosy połamane to już kask nie wejdzie, piszczele popękane to już biegów tak nie wbijemy , czy naprawdę o to nam chodzi?  

 

Jak już mamy uaktywniać słowiańskie charaktery to uje*ać świniaka w pomarańczach , ze 5 beczek piwa , kilka skrzynek wódki ,i do Chudowa bez maszyn. 

 

 

... i na koniec :

Ja osobiście bardzo dziękuje Pani za foty, wywnioskowałem z jednej, że albo mam coś z ryjem , albo źle dobrany rozmiar kominiarki ;)

 

https://plus.google.com/u/0/photos/113247278132954032019/albums/5899454773835114721/5899485596247199186?pid=5899485596247199186&oid=113247278132954032019

 

"pamiętajmy o tym co nas łączy, nie o tym co nas dzieli" 

 

pozdrawiam wszystkich

chemia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"pamiętajmy o tym co nas łączy, nie o tym co nas dzieli" 

 

 

Ja myślę Panowie że DANVIELD proszący o niefotografowanie motocykla nie miał złych zamiarów a śledząc watek niebiesko-biały rozumiem jego prośbę. Kolega ajr robiąc zdjęcia również nie miał złych intencji i nie chciał nikomu tym dokuczyć czy zrobić krzywdę .

Myślę że testosteron wziął górę i wyszło jak wyszło .

Moja rada strzelić po piwku bezalkoholowym dogadać się i będzie git .

Jakby to mój świętej pamięci dziadek powiedział " Panowie , Panowie - jajka ogolić i do przedszkola " :P

 

uszanujcie czyjeś zdanie i wrzućcie na luz bo zdecydowanie zatraciliście sens wspólnych wypadów czeprania przyjemności z jazdy oraz miłego spędzenia czasu w doborowym gronie...

 

Tutaj z kolegą w pełni się zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bardzo przepraszam że coś tutaj naskrobie, byłem na Chudowie zaledwie z X razy ;)   

 

Egipt roz*ebany, Turcja upada, w Somali dzieci z głodu umierają a wy ludzie macie jeden w tygodniu dzień wolny od problemów codziennych, dzień na waszą pasje. Nie ważne jakie kto ma Moto, ważne że jest takie miejsce gdzie można się z potkać z podobnymi do siebie, nie marnujmy czasu i energii na spory . Agresje ulokujmy np. we wtorek w takich miejscach jak Kodokan, Najemnik czy Spartan i tam się wyładujemy -gwarantuje. 

 

Jeżeli ktoś nie chce mieć foty moto, to dlaczego go od razu atakować? Nie prościej jest ustalić np. gdzie będą stały takie moto?  jak będą oznaczone? jest milion sposobów na rozwiązanie problemu ale "Słowińska Krew" w nas od razu podpowiada nam by dać se po ryjach. Nosy połamane to już kask nie wejdzie, piszczele popękane to już biegów tak nie wbijemy , czy naprawdę o to nam chodzi?  

 

Jak już mamy uaktywniać słowiańskie charaktery to uje*ać świniaka w pomarańczach , ze 5 beczek piwa , kilka skrzynek wódki ,i do Chudowa bez maszyn. 

 

 

... i na koniec :

Ja osobiście bardzo dziękuje Pani za foty, wywnioskowałem z jednej, że albo mam coś z ryjem , albo źle dobrany rozmiar kominiarki ;)

 

https://plus.google.com/u/0/photos/113247278132954032019/albums/5899454773835114721/5899485596247199186?pid=5899485596247199186&oid=113247278132954032019

 

"pamiętajmy o tym co nas łączy, nie o tym co nas dzieli" 

 

pozdrawiam wszystkich

chemia

 

I w końcu ktoś coś sensownego napisał w kwestii robienia zdjęć na Chudowie , sam bym tego lepiej nie ujął i nie mam nic do dodania , a dla reszty niech to będzie wzorowy pogląd na temat opisywanego sporu .

:D

LWG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam ten wątek dosyć dokładnie i z jednej strony nie rozumiem atakowania ludzi, którzy robią zdjęcia, ale z drugiej strony trzeba było na prośbę po prostu usunąć te zdjęcia, Danvield pomimo że nie pokazał w temacie absolutnie klasy to jednak zachował się w porządku grzecznie prosząc usera o usunięcie tych zdjęć (nie istotne z jakich powodów). W tym momencie ajr powinien pokazać swoją klasę i po prostu je usunąć na prośbę, a nie bić niepotrzebnie pianę. Każdy ma trochę racji i winy.

 

to jest niemożliwe zeby zrobić w Chudowie "strefę zakazu fotografowania". myślę ze najlepszym rozwiązaniem jest po prostu żeby osoby które robią zdjęcia robiły je dalej, a osoby którym przeszkadzają ich zdjęcia poprosiły je o usunięcie (w domyśle takie zdjęcia powinny od razu zniknąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bardzo przepraszam że coś tutaj naskrobie, byłem na Chudowie zaledwie z X razy ;)   

 

Egipt roz*ebany, Turcja upada, w Somali dzieci z głodu umierają a wy ludzie macie jeden w tygodniu dzień wolny od problemów codziennych, dzień na waszą pasje. Nie ważne jakie kto ma Moto, ważne że jest takie miejsce gdzie można się z potkać z podobnymi do siebie, nie marnujmy czasu i energii na spory . Agresje ulokujmy np. we wtorek w takich miejscach jak Kodokan, Najemnik czy Spartan i tam się wyładujemy -gwarantuje. 

 

Jeżeli ktoś nie chce mieć foty moto, to dlaczego go od razu atakować? Nie prościej jest ustalić np. gdzie będą stały takie moto?  jak będą oznaczone? jest milion sposobów na rozwiązanie problemu ale "Słowińska Krew" w nas od razu podpowiada nam by dać se po ryjach. Nosy połamane to już kask nie wejdzie, piszczele popękane to już biegów tak nie wbijemy , czy naprawdę o to nam chodzi?  

 

Jak już mamy uaktywniać słowiańskie charaktery to uje*ać świniaka w pomarańczach , ze 5 beczek piwa , kilka skrzynek wódki ,i do Chudowa bez maszyn. 

 

 

... i na koniec :

Ja osobiście bardzo dziękuje Pani za foty, wywnioskowałem z jednej, że albo mam coś z ryjem , albo źle dobrany rozmiar kominiarki ;)

 

https://plus.google.com/u/0/photos/113247278132954032019/albums/5899454773835114721/5899485596247199186?pid=5899485596247199186&oid=113247278132954032019

 

"pamiętajmy o tym co nas łączy, nie o tym co nas dzieli" 

 

pozdrawiam wszystkich

chemia

 

Lepiej bym tego nie ujął, a co do świniaka, beczek piwa itd.... w tle obowiązkowo  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Szanuje ludzi jezeli tylko maja o czym rozmawiac, maja olej w głowie i cos soba reprezentują.

[..}

Mysle że kolega Mroczny może conieco powiedziec

po tym jak ze mna rozmawiał i watpie by robił ze mnie jakiegos demona czy tyrana.

Poprostu mam inna mentalnośc i odmienne zdanie na pewne tematy.

[..]

 

To wezmę za komplement... dzięki Dan :wub:

 

[..]

 

Dan... generalnie face to face jesteś całkiem sympatycznym gostkiem ale czasami za dużo zamętu robisz. Żyjemy w takich czasach a nie innych i Ty masz swoje skrzywienie, ja swoje. Demonem nie jesteś (jeszcze ;) ) ale czasami lepiej ugryźć sie w język, ścisnąć dupę i po prostu zlać zimnym moczem.

i przyznam Ci racje w 100% wiesz dlaczego?

Bo własnie zahcowujecie sie w taki a nie inny sposób gdy ktos o cos prosi, 

czegos sobie nie zyczy lub ma odmienne zdanie.

Nie szanujecie innych, obraciacie dupe, szydzicie wysmiewacie,

kpiny i podsmiechujki dlatego mam takie a nie inne zdanie.

To nie ja  tylko "wy" udowadniacie na każdym kroku

że nie warto miec z wami nic do czynienia bo jestescie nieszczerzy i fałszywi.

[...]

 

 

Zdarzają sie zgrzyty jak w każdej ekipie. Nie mam mega doświadczenia jako motocyklista, ekipy też nie znam długo- ale kilkukrotnie miałem okazję się przekonać że są to ludzie na których mogę polegać- zawsze i w każdych okolicznościach. Nie wiem skąd masz informacje że obrabiamy dupę, szydzimy, wyśmiewamy- to że cały czas z czegoś się śmiejemy jest spowodowane generalnie radosnym usposobieniem całości :lol:  Ostatnio głównym tematem kpin i szydzenia była moja Yamaha :D

 

Ludzie robicie problemy straszne. Nie wiem po co całe to gadanie. Dzielicie na takich i takich- tych "prawdziwych" i "pozerów".

 

Swoją ekipę szanuję i po prostu lubię z nimi spędzać czas :lol: co nie znaczy że jestem jakiś "ponad"- Dan jak miałeś się okazję przekonać jestem całkiem Mrocznym, wrednym gościem co jeździ na mrocznym motocyklu. Uwierz mi że reszta ekipy jest dokładnie taka sama- banda radosnych pasjonatów ze specyficznym poczuciem humoru.

 

 

Tak więc luz Panie i Panowie. W przyszły czwartek proponuję po prostu podejść do siebie- podać sobie rękę na zgodę i cieszyć się życiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już komprecha spadła, to można by się ugadać co do robienia fotek, coś w stylu że motocykle stojące na parkingu nie lubią być uwietrzniane. Co Wy na coś takiego?? Chyba że ktoś ma inne pomyły.

 

Jestem jak najbardziej za. Przynajmniej nie będzie w przyszłości podobnych sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już komprecha spadła, to można by się ugadać co do robienia fotek, coś w stylu że motocykle stojące na parkingu nie lubią być uwietrzniane. Co Wy na coś takiego?? Chyba że ktoś ma inne pomyły.

Pomysł wydaje sie dobry,choć nadal nie kumam  co komuś szkodzi fotka zrobiona w dobrej wierze :blink: Że złodzieje?że gliny? :blush: czy po prostu manifestacja swojej odmienności(w tym wypadku na temat fotek).Dla mnie to śmieszne.. :D Może zwykła złośliwość :huh: No ale  pomysł z tym parkingiem może i dobry  byle by tylko znowu jakiś gentelman nie narobił "larma" jak gdzieś w tle fotki zobaczy swoją facjate :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie:

 

Od dziś na parkingu obowiązuje zakaz fotografowania.

 

Panie i Panowie chroniący swoją prywatność przed: złodziejami, policją, mężami, żonami etc od dzisiaj parkują tylko i wyłącznie na parkingu w innym przypadku na motongu powinna być umieszczona dużymi drukowanymi literami informacja o zakazie fotografowania.

Za sfotografowanie motocykla poza parkingiem Panie i Panowie fotografujący nie ponoszą odpowiedzialności : cywilnej, prawnej etc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie:

 

Od dziś na parkingu obowiązuje zakaz fotografowania.

 

Panie i Panowie chroniący swoją prywatność przed: złodziejami, policją, mężami, żonami etc od dzisiaj parkują tylko i wyłącznie na parkingu w innym przypadku na motongu powinna być umieszczona dużymi drukowanymi literami informacja o zakazie fotografowania.

Za sfotografowanie motocykla poza parkingiem Panie i Panowie fotografujący nie ponoszą odpowiedzialności : cywilnej, prawnej etc.

dobre :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie rozpowszechniania wizerunku reguluje ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych i w art. 81 ustanawia zasadę, iż rozpowszechnianie wizerunku wymaga zgodny przedstawionej na nim osoby.

Jako rozpowszechnianie należy rozumieć jakiekolwiek udostępnianie publiczne fotografii – np. umieszczanie jej na wystawie, stronie internetowej, w gazecie itp. Zakłada się, że zgoda została wyrażona, gdy osoba, której wizerunek będzie rozpowszechniany otrzymała za to zapłatę.

Od powyższej zasady przewidziane są dwa wyjątki. Nie jest bowiem wymagana zgoda na rozpowszechnianie wizerunku osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych. Ponadto zgoda taka nie jest wymagana od osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

Powyższe dotyczy jedynie rozpowszechniania wizerunku. Pamiętać jednak należy, że wizerunek, w świetle przepisów Kodeksu cywilnego (art. 22) stanowi dobro osobiste każdego człowieka i jako takie podlega ochronie. Jednakże ochrona ta nie jest tak daleko idąca jak przy opisanym powyżej rozpowszechnianiu czyjegoś wizerunku, do którego wymagana jest wyraźna zgoda portretowanej osoby. Można przyjąć, iż w przypadku gdy fotografia nie będzie rozpowszechniana, wyraźna zgodna portretowanej osoby nie jest wymagana. Wystarczająca wydaje się być zgoda domniemana - którą możemy przyjąć, gdy portretowana osoba, mając tego świadomość, nie sprzeciwia się temu wyraźnie. Jednakże, gdy osoba taka sprzeciwi się jej fotografowaniu, będzie to wiążące dla fotografa. Fotografowanie, filmowanie takiej osoby mimo jej sprzeciwu stanowić będzie naruszenie jej dobra osobistego, co uprawniać będzie ją np. do żądania zaprzestania dalszych naruszeń, a także odszkodowania czy zadośćuczynienia.

Można zatem przyjąć, iż w świetle obowiązujących przepisów istnieje swoboda w fotografowaniu, filmowaniu osób powszechnie znanych, jeżeli wizerunek ich utrwalony został w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych jak i w przypadku, gdy fotografowane osoby stanowić będą jedynie szczegół fotografowanej całości –  np. widok przechodniów na chodniku. Jednakże również takie osoby korzystać będą z prawa do ochrony wizerunku na zasadach ogólnych, choć wydaje się, że ochrona ta będzie miała ograniczony charakter.

Podsumowując, można przyjąć, biorąc pod uwagę nie tylko obowiązujące przepisy ale i przyjęte zwyczaje, że zalecane jest uzyskanie każdorazowej zgody osób fotografowanych, przy czym przy zamiarze późniejszego rozpowszechniania tych wizerunków zgoda na takie rozpowszechnianie musi być udzielona w sposób wyraźny i świadomy.

 

Póki co temat przeniesiony zostaje do Off Topicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast cytować setki ustaw i przepisów lepiej odwołać się do zasad zdrowego rozsądku i ogólnie przyjętych norm społecznych. Rozpętała się burza w szklance wody, a wsumie o nic.

Abstrahując od całego tematu i wypowiedzi wszystkich uczestników chciałbym napisać parę słów. Do mnie również napisal Danildev z prośbą o usunięcie któregoś tam zdjęcia. Nie cwaniakował tylko grzecznie napisał, czy nie mógłbym usunąć konkretnego zdjęcia. Oczywiście usunąłem, bo skoro grzecznie poprosił to czego miałbym tego nie robić ? Zdjęcia robię bo lubię i mam altruistyczną naturę  dając zadowolenie osobom, które chcą być uwiecznione na tych zdjeciach. Ale skoro ktoś nie chce jakiegoś zdjęcia, to jaki problerm ? Zdjęcia upubliczniamy ogólnodostępnie i skoro ktoś danego zdjęcia sobie nie życzy to nie widzę problemu, aby dane zdjęcie usunąć. Sam miałem podobną sytuację w której nie życzyłem sobie zdjęcia, które mi wykonano, a upubliczniono w szerokim gronie i na moją prośbę usunięto.

 

Co innego gdyby Danildev cwaniakował pisząc o usunięcie zdjęcia.. Wtedy miałbym gdzieś jego prośby i nie usuwał żadnego zdjęcia. Ludzie mają mieć FUN z tych zdjęć, a nie siódme utropienie. Tak więc zamiast zasłaniać się ustawami zachowajmy zdrowy rozsądek i będzie dobrze. 

 

Temat powinien wrócić do głownego nurtu bez dywagacji na temat wykonywanych zdjęć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast cytować setki ustaw i przepisów lepiej odwołać się do zasad zdrowego rozsądku i ogólnie przyjętych norm społecznych. Rozpętała się burza w szklance wody, a wsumie o nic.

Abstrahując od całego tematu i wypowiedzi wszystkich uczestników chciałbym napisać parę słów. Do mnie również napisal Danildev z prośbą o usunięcie któregoś tam zdjęcia. Nie cwaniakował tylko grzecznie napisał, czy nie mógłbym usunąć konkretnego zdjęcia. Oczywiście usunąłem, bo skoro grzecznie poprosił to czego miałbym tego nie robić ? Zdjęcia robię bo lubię i mam altruistyczną naturę  dając zadowolenie osobom, które chcą być uwiecznione na tych zdjeciach. Ale skoro ktoś nie chce jakiegoś zdjęcia, to jaki problerm ? Zdjęcia upubliczniamy ogólnodostępnie i skoro ktoś danego zdjęcia sobie nie życzy to nie widzę problemu, aby dane zdjęcie usunąć. Sam miałem podobną sytuację w której nie życzyłem sobie zdjęcia, które mi wykonano, a upubliczniono w szerokim gronie i na moją prośbę usunięto.

 

Co innego gdyby Danildev cwaniakował pisząc o usunięcie zdjęcia.. Wtedy miałbym gdzieś jego prośby i nie usuwał żadnego zdjęcia. Ludzie mają mieć FUN z tych zdjęć, a nie siódme utropienie. Tak więc zamiast zasłaniać się ustawami zachowajmy zdrowy rozsądek i będzie dobrze. 

 

Temat powinien wrócić do głownego nurtu bez dywagacji na temat wykonywanych zdjęć. 

sama prawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast cytować setki ustaw i przepisów lepiej odwołać się do zasad zdrowego rozsądku i ogólnie przyjętych norm społecznych. Rozpętała się burza w szklance wody, a wsumie o nic.

Ktoś tu miał watpliwości, to starałem się wyjaśnić. 

Nie wiem, czy ta burza, to tak "o nic".

Jak czyta się ten watek, to można odnieść wrażenie, że to główny topic tego forum. Inne, to tylko nic nie znaczące dodatki, a ludzie żyją tylko "Cudowem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.