Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

600 śląskich Motocyklistów Na 600 Lecie Bitwy Pod Grunwaldem.


Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam,jestem pod wrażeniem organizacji akcji "Śląscy Motocykliści Dawcami Radości i Miłości", więc na gorąco rzucam propozycję w sprawie wspólnego wyjazdu lub pobytu śląskich motocyklistów na obchodach 600 lecia zwycięstwa pod Grunwaldem. Rekonstrukcja bitwy będzie 17.07.2010 roku.Można by wyjechać 13/14 lipca, aby 15-go świętować okrągłą rocznicę, 17-go zobaczyć bitwę, a wracać w niedzielę.Na pewno będzie tam sporo narodu, ale myślę, że dla nas "współczesnych rycerzy szos" także znajdzie się tam miejsce. Może z tymi 600 motocyklistami przesadziłem dyćko, jednak latem i przy takiej okazji, może znajdzie się tylu lub prawie tylu chętnych, by zobaczyć, jak to "dawniej bywało". Co Wy na to ?Pozdrowienia i samych miłych chwil życzę, Zbyszek P.S.Ja się wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Serdecznie witam,jestem pod wrażeniem organizacji akcji "Śląscy Motocykliści Dawcami Radości i Miłości", więc na gorąco rzucam propozycję w sprawie wspólnego wyjazdu lub pobytu śląskich motocyklistów na obchodach 600 lecia zwycięstwa pod Grunwaldem. Rekonstrukcja bitwy będzie 17.07.2010 roku.Można by wyjechać 13/14 lipca, aby 15-go świętować okrągłą rocznicę, 17-go zobaczyć bitwę, a wracać w niedzielę.
pod grunwald juz kilka lat z rzedu sie wybieram i sie jakos wybrac nie moge.. moze w koncu w tym roku tam zagoszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już, super impreza, polecam wszystkim A na taką okrągłą rocznicę na pewno będzie coś jeszcze ciekawego Polecam również nie tylko główną bitwę, ale też bohurty - jeśli ktoś chce zobaczyć jak rekonstruktorzy walczą naprawdę. Bo bitwa to tylko inscenizjacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam,jestem pod wrażeniem organizacji akcji "Śląscy Motocykliści Dawcami Radości i Miłości", więc na gorąco rzucam propozycję w sprawie wspólnego wyjazdu lub pobytu śląskich motocyklistów na obchodach 600 lecia zwycięstwa pod Grunwaldem. Rekonstrukcja bitwy będzie 17.07.2010 roku.Można by wyjechać 13/14 lipca, aby 15-go świętować okrągłą rocznicę, 17-go zobaczyć bitwę, a wracać w niedzielę.Na pewno będzie tam sporo narodu, ale myślę, że dla nas "współczesnych rycerzy szos" także znajdzie się tam miejsce. Może z tymi 600 motocyklistami przesadziłem dyćko, jednak latem i przy takiej okazji, może znajdzie się tylu lub prawie tylu chętnych, by zobaczyć, jak to "dawniej bywało". Co Wy na to ?Pozdrowienia i samych miłych chwil życzę, Zbyszek P.S.Ja się wybieram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

hehhe ale nie mowimy o tych obchodach?http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Obc...,wiadomosc.htmlna Youtube sa fajne filmiki w tematach Grunwaldu:

http://www.youtube.com/watch?v=wZLxwimf4ns...feature=relatedJa już mam zaplanowane, ze wybieram się tam w czwartek rano do Ostródy - rano wyjazd i przyjad popoludniem. w tym czasie bedzie zlot u Papy. Z czw na pt imprezka zlotowa, w pt podobnie,w sobote 40 km na Grunwald, tam sobota caly dzien i w niedziele powrot.Caly czas nocowanie w domkach na terenie zlotu u Pap lub w namiotach, jak kto woli..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam również nie tylko główną bitwę, ale też bohurty - jeśli ktoś chce zobaczyć jak rekonstruktorzy walczą naprawdę. Bo bitwa to tylko inscenizjacja...
Tak jak Trollsky też jeżdżę na Grunwald od kilku lat - jako odtwórca historyczny i uczestnik bitwy. Jeśli chodzi o bohurty - małe sprostowanie - tam rekonstruktorzy raczej nie biorą udziału. Prawda, że to dużo bardziej "realna" nawalanka niż sama inscenizacja i pewnie tak właśnie wyglądały średniowieczne pola walki - zabij pierwszy, albo zgiń. Jednakże same uzbrojenie nie ma za dużo wspólnego z prawdą historyczną. W środowisku rycerskim bohurtowcy są traktowani zazwyczaj jak odrębna podgrupa. Obrazowo mówiąc, można to porównać do gości którzy zasuwają 250km/h na sportowych maszynach w jeansach, t-shirtach i białych adasiach. Niby też motocykliści, a jednak....A co do samej imprezy: masa wiary (a w tym roku będzie wybitnie), bardzo gorąco, obsrane krzaki i 10km korki. Jednakże jeśli ktoś nie był to polecam, takiej ilości rycerstwa na żadnej innej imprezie weuropie nie da się zobaczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.