Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Transformacja R1 Z Silver Na White


dawca R1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Otóż pewnego pięknego dnia zobaczyłem rn12 w białym kolorze - zakochałem się.Moja srebrna już mi się troszkę opatrzyła i po 3 sezonach nie wytrzymałem.Stało się. Szukanie "picassa" odwiedzonych kilkanaście mieszalni lakierów, kilka godzin spędzonych przy "rozbiórce" potwora i moja niunia wyglądała tak jak na jednej z fotek którą zamieściłem poniżej.Zainspirowała mnie moda na białe śniezne kolory na nowych drogich samochodach które to czasem można spotkać na naszych ulicach.Sprawa przemalowania motocykla w tym momencie była już tylko kwestią czasu.Na pierwszy rzut oka niby prosta rzecz, pociągać plastiki, zdemontować koła i je rozbroić, znaleźć lakiernika i dobrać farbki - i w tym momencie pojawił się nie lada problem, ponieważ uzyskanie śnieżnej bieli to nie jest taka łatwa sprawa.Zwiedziłem pół śląska z mieszalniami lakierów w poszukiwaniu odcienia bieli który by mnie satysfakcjonował. Jako ciekawostkę powiem, że czysta biała baza wcale nie jest śnieżno biała !!!W końcu na którejś tam już mieszalni znalazłem próbkę (fiszkę) najbielszą z wszystkich które miałem okazję oglądać. Wrzuciliśmy ją do komputera by sprawdzić skład i co się okazało, otóż aby uzyskać "bielszą biel" od czystej białej bazy trzeba domieszać do niej odrobinę czarnej i "pół" odrobiny fioletu !!! Trochę to dla mnie nie zrozumiałe ale co tam, kazałem namieszać 600mll bazy i zobaczymy co z tego wyniknie. Zagłębiając się w temat lakiernictwa w różnych forach znalazłem tez troche informacji o XYRALIC-u. Jest to dodatek do farby który stosuje się w droższych modelach samochodów. Jest to nic innego jak bardzo drobne ziarno (drobniejsze od tego które widać na lakierach typu metalik) i występuje ono tylko w kilku kolorach (niebieski, złoty, czerwony i bodajże zielony). Po położeniu np niebieskiego xyraliku na czerwonej bazie w pochmurny dzień jest on zupełnie niewidoczny - widzimy normalny czerwony kolor, natomiast w jasny słoneczny dzień xyralic po prostu robi na lakierze cuda. Wszystko zaczyna sie mienić coś w styli kameleon ale tylko wpadając w ten kolor który miał położony xyralic.Troszkę się naszukałem i udało mi się zdobyć 250mll tegoź cudownego dodatku i po zrobieniu próbek białą bazą z xyralikiem zrobiłem wielkie wow. Tak więc mój erłan przybrał po 3 tygodniach pracy zupełnie inny image na ten sezon. A jak wygląda, efekt końcowy, zapraszam do pooglądania materiału zdjęciowego.post-2568-1266655047.jpgpost-2568-1266655040.jpgpost-2568-1266655033.jpgpost-2568-1266655028.jpgpost-2568-1266655017.jpgpost-2568-1266655009.jpgpost-2568-1266654992.jpgpost-2568-1266654948.jpgpost-2568-1266655057.jpgpost-2568-1266655072.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!efekt rewelacja! Możesz zdradzić ile by takie coś (oczywiście w przbliżeniu) wyszło jakbym wszystkie elementy do lakiernika dał ?Bo tak zastanawiając się dłużej nad tym: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ABS-fairing...s#ht_7801wt_941to myślę, że chociaż tanie to nie jest ale zawsze oryginalne owiewki zdejmuje i zostaną mi do sprzedaży motocykla (w razize -tfu tfu odpukać- szlifa)Oczywiście, nie wiem ile kosztuje lakiernik i stąd też moje pytanie jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty są nie adekwatne do realnych cen malowania w warsztacie lakierniczym ponieważ malowaniem zajmował się mój znajomy i robił mi to za "symboliczną kasę". Ja tylko kupiłem mu farbki, rozpuszczalniki, xyralic itd. przygotówkę robił w wolnych chwilach w domu, a kładł lakier w pracy w komorze też niejako "przy okazji".Nieomieszkałem zapytać na innych lakierniach ile za taki zabieg by wzięli - ceny zabójcze - rozpiętość od 1600 do 2800 zł.Z farbek najdroższy jest xyralic bo np w mieszalni w Rudzie Śl. na "Czarnym Lesie" krzyknął mi za puchę kilową 700zeta. Ten dodatek też oczywiście udało mi się załatwić w zupełnie innych pieniądzach.Powiem tak: farbki+lakiernik+nowe naklejki+przełożenie opon z wyważeniem, nowe kierunki akcesoryjne montowane w owiewki nie przekroczyło trzech cyfr przed przecinkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby zwykły biały ale wygląda dobrze, nawet bardzo dobrze.Czytałem opis i „bałem” się, że wyjdzie Ci biały z domieszką tego cudu, który mieni się jak na A4 mojego sąsiada na kolor żółtawy, co sprawia wrazenie brudu i wygląda beznadziejnie.U Ciebie mieni się na niebiesko i jest to super efekt. Za taką cenę warto.Gratki...będziesz rozpoznawalny na trasie i nie tylko.Byle do wiosny... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazzman kiedys sie zastanawialeś nad tymi chiniolskimi fairingami z ABSu, przeszedłeś ten temat?
moje malowanie jest na owiewkach oryginalnych. Co do chinskich ABS to zalezy na jaka fabryke sie trafi... Niektore wygladaja fajnie i idealnie pasuja, a niektore tylko wygladaja fajnie i zeby spasowac je ze soba to trzeba albo ciac albo podgrzewać a i tak nie spasuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.