Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha Xj6 N


Schulz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Wam dziewczyny za miłe komentarze :-)Wczoraj przejechałem swoje pierwsze 200km. Były godziny wieczorne a nawet już nocne więc temperatura nie rozpieszczała. Ale ubranko w sumie zdało egzamin. Chciałem się jednak podzielić trzema uwagami, może się komuś przydadzą chyba, że tylko ja taka ciemna masa ;)Kupując, spodnie kupujcie je z jak najdłuższymi nogawkami. Ja kupując swoje nie miałem pojęcia na co zwrócić uwagę a niestety sprzedawca też nie podpowiedział. Jak stałem czy nawet przykucnąłem mając włożone odpowiednie buty wydawała się że jest ok. Niestety przy dłuższej jeździe nogawki sporo się podciągają. Pomimo tego, że sporo nachodziły na początku na but po kilkudziesięciu kilometrach już się z nim zrównały i piździało a na autostradzie nie ma za bardzo gdzie się zatrzymać. Uwaga druga dotyczy rękawic i kurtki. Mam rękawice Held bardzo fajne, wygodne miękkie i nawet sporo nachodzą na nadgarstki. Ale sytuacja podobna jak ze spodniami. Przymierzałem kurtkę i wszystko w porządku, leży jak ulał, rękawice też. Ale po kilkunastu kilometrach mimo rzepów na nadgarstkach podczas normalnej pracy z manetkami rękawy wychodzą spod rękawic i dmucha. Może w letnie dni to nie przeszkadza ale w pogodę gdzie jest 7 stopni C i owszem. Może coś robię nie tak muszę to jeszcze obadać. Uwaga trzecia - dotyczy już samego motocykla a raczej mojej współpracy z tą Panią... :-) Jak z każda kobietą trzeba się dotrzeć i dopasować. Ja miałem problem z wrzuceniem 5 i 6 biegu. I tak jak w adidasach od czasu do czasu udawało mi się wbić te biegi tak w goretexowych sidikach już masakra jakaś. Przejechałem chyba ze 20 km nim je wyczułem i nauczyłem się obsługiwać tę delikatną wbrew pozorom maszynkę. Po prostu przy wyższych biegach dźwignia zmiany nie ma już tyle miejsca by swobodnie opaść po zmianie biegu. Po wbiciu 4 muszę stopę skierować w dół by dźwignia bezwładnie opadła a nie oparła się od razu na bucie. Dopiero gdy to wyczaiłem wszystko zaczęło się układać. Ale nie ukrywam, że to raczej wynika z braku mojej wiedzy... mam jednak nadzieję, że może komuś ta wskazówka pomoże.PozdrawiamK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Uwaga trzecia - dotyczy już samego motocykla a raczej mojej współpracy z tą Panią... :-) Jak z każda kobietą trzeba się dotrzeć i dopasować. Ja miałem problem z wrzuceniem 5 i 6 biegu. I tak jak w adidasach od czasu do czasu udawało mi się wbić te biegi tak w goretexowych sidikach już masakra jakaś. Przejechałem chyba ze 20 km nim je wyczułem i nauczyłem się obsługiwać tę delikatną wbrew pozorom maszynkę. Po prostu przy wyższych biegach dźwignia zmiany nie ma już tyle miejsca by swobodnie opaść po zmianie biegu. Po wbiciu 4 muszę stopę skierować w dół by dźwignia bezwładnie opadła a nie oparła się od razu na bucie. Dopiero gdy to wyczaiłem wszystko zaczęło się układać. Ale nie ukrywam, że to raczej wynika z braku mojej wiedzy... mam jednak nadzieję, że może komuś ta wskazówka pomoże.PozdrawiamK.
przestqw dźwigienke wyzej i bedzie grało ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestqw dźwigienke wyzej i bedzie grało ;)
ok, nie wiedziałem, że tak można. Pokombinuję i dzięki za radę
gretsy fajnej maszyny tylko te kolory
Dzięki za gratulacje a co do koloru ... hmmm no cóż kwestia gustu... choć przyznaję, że żółty prezentuje się równie dobrze :-) Pozdrawiam... i do zobaczenia na jakimś zlocie XJ-tek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,właśnie zakupiłem do swojej Yamahy centralną stopkę. Trochę mnie kosztowała aczkolwiek jak przydatna to rzecz to nikomu nie trzeba tłumaczyć. Wreszcie bez kombinowania mogę sprawdzić olej i inne płyny jak i zakręcić sobie tylnym kołem :-) Na przyszły rok zostawiam sobie wymianę układy wydechowego bo fabryczny... no cóż wygląd jeszcze przeżyję bo jak jadę to na niego nie patrzę ale można sobie okopcić spodnie i buta. Wyregulowałem też sobie jak radzili koledzy z forum dźwignię zmiany biegów i teraz jest o niebo lepiej. Zmieniłem też kąt nachylenia dźwigni hamulca.Na nowych ustawieniach przejechałem ok 40 km i bez porównania lepiej, wygodniej się jedzie... Dzięki za udzielone rady ...Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Już nie mogę się doczekać wiosny... Wczesne ocieplenie kusi by już wyjechać ale jeszcze lodowe placki na asfalcie straszą ... Piszę o tym bo dziś jadąc do pracy śmignął obok motocyklista ze znaczna prędkością, który hamując na światłach ledwo co utrzymał równowagę natrafiając na lodowe pozostałości....Byle do wiosny... i cierpliwości wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości , cierpliwości , a tam śmigają i w żołądku ściska ... ;P Bardzo ładny sprzęcik , gratulacje, a sam właściciel chyba dobrze zakonserwowany ;) ( jakbym nie spojrzała do profilu stwierdziłabym po ostatniej fotce na moto , żeś co najwyżej mojego rocznika )moto niech służy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stylistycznie kosmos. Bez nabijania się, pasiłaby do jakiegoś filmu, gdzie policja z laserami na takich popycha. Ma coś w sobie, że bym sie za nią obejrzał .Malowanie jak najbardziej w porządku. Stonowane i smaczne

Swietny sprzęt. Coś te golasy w sobie mają, oj mają.
Golas, choćby nie wiem jak wystylizowany, to jednak silniczek na wierzchu Może to?Docieranie - piękny okres, nieprawdaż? Czym byś nie jeździł, to kusi, żeby mu w palnik nieco więcej dać niż wypada na tym etapie znajomości.Wydechu nie zmieniaj - zaoszczędzisz na szuwaksie i czernidle do opon. A tak na powagę - strasznie dziki patent, żeby w tym miejscu kopcić. Ale ciekawie wygląda motocykl bez wydechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich posiadaczy tego modelu i nie tylko zapraszam do rozmowy...
Sprzęt SUPER, moje GRATULACJE Ale mam jedną radę dla Ciebie, usuń jak najszybciej z tego posta fotki, na których widac Twój garaż, bo jak wynika z Twojego profilu to jesteś z Katowic, więc ułatwiasz sprawę potencjalnym złodziejom, a tych ostatnio nie brakuje....Życzę fajnego sezonu 2010 i Pozdrawiam,AsiA Divera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt SUPER, moje GRATULACJE Ale mam jedną radę dla Ciebie, usuń jak najszybciej z tego posta fotki, na których widac Twój garaż, bo jak wynika z Twojego profilu to jesteś z Katowic, więc ułatwiasz sprawę potencjalnym złodziejom, a tych ostatnio nie brakuje....Życzę fajnego sezonu 2010 i Pozdrawiam,AsiA Divera
Dzięki za radę... nie pomyślałem w ten sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.