Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Niedzielna Rundka Po Okolicy - Reaktywacja

Lokis
 Share

Recommended Posts

• 4 weeks later...

No niestety wirus trzyma mocno. Ale jakby też na patrole policji się przerzucił, bo jakoś ich mało ostatnio, a dziennie robię te 20 km koło komina. Ja od poniedziałku na urlopie, więc moto już rozebrane 2 razy, wyregulowane co trzeba teraz czas na testy, bo przed zimą nowy cylek wpadł i na koniec sezonu było tylko docieranie :). Jutro tankowanie do pełna i hopla w trasę przetestować, trzeba korzystać puki pusto :)

• 3 weeks later...

Ogólnie jest zakaz swobodnego przemieszczania się.

Każdy zrobi jak uważa, ale ludzie działają (stadnie) w taki sposób, że jak zdecydowana większość będzie się stosować do zakazu, to innym głupio będzie się wyłamać.

Natomiast im więcej ludzi to oleje, tym więcej weźmie z nich przykład.

Pamiętajcie jaką mamy służbę zdrowia.

Włosi w Lombardii mieli, służbę zdrowia na bardzo wysokim poziomie.

Wszystkim dużo zdrowia życzę i oby to g.wno jak najszybciej się skończyło.

• Like 1

Tak jak napisałem

Każdy zrobi tak jak uważa za stosowne.

W tamten weekend, tysiące ludków wymyśliło sobie "chytry plan", że pojadą sobie (SAMI ) np. do parku, lasu, czy na plaże.

Teraz trochą pojadę Alfredem Hitchcock'iem

Jedzie sobie chory samochodem (na odział zakaźny), kicha, smarka, kaszle, wykrztusza flegmę (tzw griniole:rolleyes:) wypluwa za okno na asfalt.

Jedziesz sobie za puszką (słońce świeci, wiatr wieje,jest pięknie) , puszka najeżdża na to "coś" co wypluł chwilkę wcześniej w/w chory

Opona pięknie rozbryzguje wydzielinę i wtedy nadjeżdżasz Ty (zadowolony i uśmiechnięty:D)

Sorry za te moje głupie wypociny, ale to chyba efekt tej kwarantanny :D

Mnie też strasznie korci aby pojeździć ale jednak jestem za tym aby siedzieć na d..

Niestety należę do tzw. grupy ryzyka (nie Rydzyka ;) ) więc jak coś to będę na liście "współistniejące" dlatego osobiście siedzę na d...

W zeszłą niedzielę wylądowałem na SOR (nie z powodu COVID) i powiem Wam, że bardzo się opierałem aby tam pojechać a z ratownikami trochę miałem okazję pogadać. Najgorsze jak ktoś ich okłamuje bo za chwilę może się okazać, że szpitale, SOR-y i jakikolwiek Ratownik będzie nie osiągalny.

I nie chodzi tu już o sam COVID tylko jak (odpukać) zaliczysz glebę to nikt Ci nie pomoże albo karetka przyjedzie po godzinie. Ja do pogotowia mam 15 min. pieszo; przyjechali po 45 min. i powiedzieli, że następnym razem mogą nie przyjechać - miło.

Dlatego szanujmy siebie na wzajem i szanujmy i doceniajmy Służbę Zdrowia. Zdrówka wszystkim nam życzę i obyśmy wszyscy mieli okazję pojeździć wówczas gdy będzie można robić to bezpiecznie.

• Like 1

8 minut temu, MikiZ75 napisał:

I nie chodzi tu już o sam COVID tylko jak (odpukać) zaliczysz glebę to nikt Ci nie pomoże albo karetka przyjedzie po godzinie. Ja do pogotowia mam 15 min. pieszo; przyjechali po 45 min. i powiedzieli, że następnym razem mogą nie przyjechać - miło.

Tu się zgadzam

12 godzin temu, Wicher napisał:

Zanim coś palniesz, to dobrze by było gdybyś się upewnił czy aby tak jest na 100% ;)

Oki. Nie sprawdzałem - tak słyszałem w jakimś programie TV (nie TVP)  i nie miałem powodu, aby temu nie wierzyć.

Dodam, że (na szczęście) nie miałem okazji korzystać z Włoskiej służby zdrowia, więc nie określę się, z której wolałbym korzystać gdybym musiał.

Myślę że ilość, nie zawsze jest wykładnikiem.

Raczej średnia długość życia, świadczy o poziomie służby zdrowia

Niektóre Polskie szpitale, nadal wyglądają jak w PRLu

A 10% PKB w stanie wojennym, ile to było doladów? (bo nie pamiętam)