Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Niedzielna Rundka Po Okolicy - Reaktywacja


Lokis

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zimno. Jaka pogoda na przyszły weekend, bo bym polatał cosik?
7 stopni, ale wyskoczyłem na chwilę, żeby sprawdzić czy giejes śmiga jak należy i czy rękawice zimowe sprawdzą się w takich temperaturach?
Przy okazji po drodze natknąłem się na takie arcydzieło...

spacer.png

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Querwa gdzie ta wiosna?! Nosi mnie już i jak tak dalej pójdzie, to w przyszły weekend wyruszam, nawet jak będzie 5 stopni....pierdylję tą zimę.
Póki co propozycja, dla forumowiczów na weekendową przejażdżkę. Można sobie jechać samemu, lub możemy pojechać razem, bo chętnie przejadę tą trasę ponownie, choć mam jeszcze kilka(naście) innych propozycji dla was?
Wycieczka podzielona jest na dwa etapy(dwie mapki poglądowe na końcu). Drugi etap(powrót), jest do modyfikacji wedle uznania. Można dodać sobie do niego kilka punktów do odwiedzenia, lub tak jak w naszym przypadku bezpośredni powrót do bazy.
Nam wyszło około 320km całość.
ETAP I:
?Młyn Alfreda Theila w Żędowicach - GPS 50.585221, 18.520889
?Rezerwat przyrody Kamieniec - GPS 50.830732, 18.282384
Początkowo miał być opuszczony ośrodek wczasowy w Szumiradzie, ale nie warto. Wygląda na to,że obiekt jest w trakcie rozbiórki. Do parku prowadzi droga gruntowa. Wczesną wiosną lub późną jesienią może być błotko. Przy drodze widać dosyć spore rozlewiska rzeki Budkowiczanka. Dobre miejsce na spacer.
?Kościół św. Wawrzyńca w Laskowicach - GPS 50.846486, 18.113505
?Aleja starych dębów Nowa Bogacica - GPS 50.917067, 18.097723
?Dawny folwark(?)Jakubowice - GPS 51.082933, 18.105417
?Dwór z XIX wieku w miejscowości Miechowa (Omechau, Kreis Kreuzburg ) - GPS 51.134908, 18.112944
?Pałac Łopuchinów w Chróścinie - GPS 51.160678, 18.194823 i zaraz obok Cerkiew św. Jerzego Zwycięzcy w Chróścinie.
 
ETAP II.
My udaliśmy się bezpośrednio do domu, ale jeżeli ktoś ma ochotę i czas, to może odwiedzić:
?Pałac z 1845 roku rodu von Carmon-Taubadel - GPS 51.113571, 18.273942
Pałac jest nam znany, więc nie będziemy się rozpisywać na jego temat.
?Pałac w Wędzinie - GPS 50.827741, 18.602572
Pałac znaleźliśmy już po powrocie do domu. Nie odwiedziliśmy go, ale można go dodać jako punkt przelotowy na drodze powrotnej. Wiemy, że pałac można oglądać tylko zza płotu (własność prywatna).
?Łowisko Leśnica - GPS 50.604749, 18.716024
Można po trudach podróży zajrzeć na świeżo odłowioną i smaczną rybkę.

FEJSBUKI:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3331744180426610&id=1950705531863822
WUJEK GUGLACZ: https://photos.app.goo.gl/pxtZBijjhpTa3xtt8
GOOGLE MAPS ETAP 1 :
<MAPA>

GOOGLE MAPS ETAP 2:
<MAPA>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie , okolice moich nocnych ( i nie tylko)  wypadów . Taki mam weekend że mogę tylko solo a jako że mam nowe opony to dobrze się składa. 

1 godzinę temu, Wicher napisał:
Querwa gdzie ta wiosna?! Nosi mnie już i jak tak dalej pójdzie, to w przyszły weekend wyruszam, nawet jak będzie 5 stopni....pierdylję tą zimę.

Jak się zdecydujesz to jestem otwarty . Może po drodze uda się zobaczyć coś jeszcze ? Np gród Byczyna , nie ma wartości historycznej ale za to są tam imprezy motocyklowe , lub 7 źródeł w Oleśnie . W sumie po trasie lub z lekką modyfikacją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Zobaczymy co tam aura nam przygotuje na przyszły weekend. 

Chciałbym już polatać, ale jak będzie zimno to raczej pojadę sam, bo moja żonka to raczej odpuści przy takich temperaturach. 

Gród w Bycznie jest mi znany, Siedem Źródeł również. 

Staram się nie powielać pewnych miejscówek, ale w zasadzie byłem tam dawno więc może jest to pretekst, żeby tam zajrzeć ?

Tak więc, albo ta trasa, albo coś innego w wariancie krótszym... się zobaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z dziennika motocyklowego w de. 07.02.2022

Ps.O Polandii nic nie pisza :blush:,albo ja juz nie dowidze :huh::D


Zakazy jazdy dla motocykli: w tych miastach obowiązuje zakaz ruchu jednośladów
ZAKAZY RUCHU MOTOCYKLOWEGO W EUROPIE
Te miasta blokują jednoślady
Zakazy prowadzenia pojazdów z powodów środowiskowych dla samochodów są już rzeczywistością w wielu miastach. Ale motocykle mogą jeździć tylko w niektórych strefach miejskich w ograniczonym zakresie. Paryż odracza teraz kolejny zakaz prowadzenia pojazdów o 6 miesięcy.
Uli Baumann, Michael Schuemann, Dina Dervisevic 07.02.2022
Najnowsza presja na wprowadzenie zakazów jazdy w mieście, która dotknie również kierowców skuterów i motocykli, pochodzi z Hiszpanii. Od stycznia w Barcelonie obowiązuje zakaz jazdy starszych pojazdów z silnikami spalinowymi w dni powszednie w godzinach od 7:00 do 20:00. Dotyczy to również motorowerów i motocykli wyprodukowanych w 2002 roku lub wcześniej oraz samochodów (od 20 roku życia, diesel od 14 roku życia). W przypadku autobusów i ciężarówek zakaz ma wejść w 2021 r. Ma to na celu poprawę jakości powietrza w centrum miasta. Strefa zakazu jazdy obejmuje obszar 95 kilometrów kwadratowych na obwodnicach Barcelony. Aby móc monitorować zgodność, władze lokalne wydają naklejki na pojazdy, które nadal mogą jeździć. Podobne zakazy obowiązują w dużych francuskich miastach od 2016 roku.

Holandia planuje zakazy prowadzenia pojazdów
Zgodnie z „Planem działań na rzecz czystego powietrza” miasta Amsterdam, stolica Holandii chce, w miarę możliwości, zakazać wszelkich pojazdów benzynowych i wysokoprężnych od 2030 r., a dotyczy to również motocykli i skuterów. Już w 2025 roku na obwodnicy A10 obowiązuje zakaz wjazdu taksówek, autobusów, furgonetek i skuterów z silnikami spalinowymi, a pięć lat później obejmie to również prywatne samochody i motocykle.

Londyn powiększył się o współczynnik 18
Stolica Wielkiej Brytanii, Londyn, tylko znacząco rozszerzyła swoją Strefę Ultra Niskiej Emisji (ULEZ) 8 kwietnia 2019 r., co pozwala na wjazd tylko motocyklom spełniającym co najmniej Euro 3. Brytyjczycy zapowiedzieli już dalszą znaczącą rozbudowę ULEZ na 25 października 2021 r. i planują rozszerzenie ULEZ o współczynnik 18: obecny burmistrz chce, aby londyńskie City i ogólne centrum miasta były dotknięte jazdą ograniczenia obejmują teraz większość przedmieść i prawie wszystkie dojazdy do miasta, w tym niektóre autostrady. Jeśli nadal chcesz wjechać do strefy swoim pojazdem, możesz kupić bilet dzienny za 12,50 funtów szterlingów. Każdy, kto zostanie złapany bez tego, będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 1000 funtów.

Zakazy jazdy w Paryżu
Od 4 lipca 2019 r. do francuskiej metropolii Paryża od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00 będą mogły wjeżdżać tylko motocykle, które zostały zarejestrowane po 31 czerwca 2004 r., a zatem powinny spełniać normę Euro 2. Kolejne zaostrzenie zaplanowano na 1 lipca 2022 r., które wówczas dotyczyłoby również pojazdów zarejestrowanych po 1 stycznia 2007 r., czyli motocykli i skuterów Euro 3. W lutym 2022 r. ogłoszono jednak, że zakaz prowadzenia pojazdów zostanie przesunięty o sześć miesięcy. Podano następujące powody: Paryż wciąż czeka na dwa wnioski, które nie zostały jeszcze zatwierdzone lub odrzucone przez państwo. Po pierwsze, Paryż stara się zostać „poligonem doświadczalnym” dla eksperymentu, który zapewniłby nieoprocentowaną pożyczkę tym gospodarstwom domowym, które musiałyby przesiąść się na nowoczesny jednoślad. Z drugiej strony istnieje aplikacja dla urządzeń radarowych, które byłyby również w stanie rozpoznać ważne i nieważne naklejki na motocyklach.

Wraz z tym przesunięciem powinien zostać przesunięty również dalszy harmonogram, który przewidywał, że od 2024 roku dozwolone będą tylko motocykle z Euro 4, które zostały zarejestrowane po 31 grudnia 2016 roku. A od 2030 r. w Paryżu będą dozwolone tylko pojazdy z napędem elektrycznym lub ogniwem paliwowym. W Strasburgu obowiązuje sytuacyjny zakaz prowadzenia wszystkich silników spalinowych. Zasadniczo we Francji do wjazdu do stref ekologicznych wymagana jest plakietka Crit'Air.

 
Zakazy jazdy w Rzymie
We Włoszech silniki dwusuwowe są obecnie całkowicie zabronione w około 200 miastach. Stolica Rzym ma wielopoziomowy model, który pozwala na wjazd tylko dwukołowców Euro 2 lub Euro 3, w zależności od obszaru i wpływu na środowisko.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest.....i "nic nie smakuje lepiej niż butelka z recyklingu".....

Hipokryzja tworu zwanego EU z niemieckim hegemonem na czele sięga dna.....
Nie piszą o Polsce, bo Polski i biedniejszych krajów pomiotu europejskiego nie stać na klimatyczny, hipotetyczny bełkot...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.