Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Niedzielna Rundka Po Okolicy - Reaktywacja


Lokis

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.06.2021 o 03:59, mototurysta napisał:

Ja lubię takie nocne wypady . Dziś trochę za późno wyjechałem i właściwie mógłbym napisać że nie wszystko poszło zgodnie z planem .

Ale to nie tak . Nocna jazda po okolicy hmm nazwijmy to słabo zamieszkanej ma swój urok , przynajmniej dla mnie . Niby znasz te miejsca , ale w nocy widzisz tylko kawałek drogi przed sobą . Upał już nie dokucza a i ruch sporo mniejszy . Trzeba uważać by jakiś zwierz nie przerwał podróży więc prędkości rzędu 80 to już bardzo szybko a na jurze to czasem nie ma jak 60 pojechać . Nie mam konkretnego celu wycieczki więc nawigacja zbędna i skutek taki że ciągle odkrywam nowe miejsca , nowe drogi . Jednym słowem przygoda .

Oooooo, Panie kolego, na nocne latanie to ja bym sie chętnie podłączył.

W zeszłym sezonie zaliczyłem kilka takich choć raczej trzymałem sie zabudowań miejsckich. Koło 1 w nocy na mieści cisza i spokój i mozna sobie pozwolić na rzeczy o których za dnia mozna tylko pomarzyć.

Na przykład zatrzymać sie na środku skrzyżowania i porobić fajne fotki :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3162160624051634&id=1950705531863822

Witajcie.

Kolejna propozycja wycieczki na jeden dzionek. Dzisiaj skromnie, bo około 280km, ale spokojnie zejdzie i cały dzionek, jeżeli nie będziemy się spieszyć.

Dzisiaj odwiedziliśmy zakola rzeki Kocinki. GPS: 51.035139, 19.101775 .

Bardzo przyjemne, spokojne i miłe dla oka miejsce. Można tutaj zrelaksować się i odsapnąć od zgiełku miasta. Dobre miejsce na odpoczynek, grilla i kąpiel.

Muzeum303 w miejscowości Napoleon. GPS: 51.037946, 18.776216.

http://www.muzeum303.pl

Dla nas największe odkrycie tego wypadu.

Fantastyczne miejsce dla miłośników awiacji i historii Drugiej Wojny Światowej. Niesamowita ekspozycja we wnętrzu muzeum, poświęcona pilotom Bitwy o Anglię. Nie będziemy się rozpisywać, co i jak, to trzeba zobaczyć, ale niesamowitą gratką jest fakt, że w zbiorach muzeum jest np.paszport córki generała Sikorskiego, a to już nie są żarty

Kościół Świętej Trójcy w Grębieniu niedaleko Wielunia, to późnogotycki, drewniany kościół z około 1500 roku. Skromny, a ładny i jak się trzyma GPS: 51.138964, 18.575702.

Oprócz tego z informacji bieżących.

Sezon 2021 być może trzeba uznać za zakończony.

Nasza Barbara na dniach udaje się do nowego domu.

To była bardzo trudna przyjaźń, która finalnie przerodziła się w fantastyczną przygodę i nie ukrywamy, że rozstanie nie będzie łatwe.

W tym sezonie 15165km, a od momentu zakupu(02.2020)Baśka przejechała z nami ponad 32tys.km

Trzeba się rozwijać i podejmować kolejne wyzwania. Wrześniowa eskapada stanęła pod znakiem zapytania, ale coś wymyślimy

Pozdrawiamy tradycyjnym śląskim okrzykiem YNO JAZDA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, to muzeum jest bardzo ciekawe. Zwłaszcza te pamiątki,zdjęcia, dokumenty i inna drobnica po naszych pilotach. Zdjęcia zrobiliśmy liche, ale na żywo robi to wrażenie. Oprócz naszych bohaterów, są też pamiątki po pilotach Luftwaffe, pilotach ze Stanów Zjednoczonych, tp; itd.... 

Ta zewnętrzna ekspozycja, cóż zależy co kto w życiu widział. Dla mnie to kupa stalowego złomu, widziałem ciekawsze okazy, ale ogromny szacunek dla właściciela za pozyskanie takich eksponatów. Dla dzieciaków z pewnością radocha ?

Co by nie mówić/pisać miejsce warte odwiedzenia. 

A co do motocykla, to w tym sezonie chyba odpuścimy. Raz że nie ma za dużego wyboru, a dwa ceny oszałamiające, wręcz intrygującoszokujące?

Póki co węszymy w temacie vana, a ja sobie chyba sprawię na dniach jakiegoś klamorka, do włóczenia się po bocznych drogach. 

Gdyby ktoś miał, jakiś godny sprzęt, pokroju Hondy Dominator 650,Yamahy XTZ660Tenere, XT600, ewentualnie KLR650 to proszę o info. 

Najlepiej taki w stanie idealnym za 3 tys. z polskiego salonu, bez rysy, od pierwszego właściciela???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Forum śpi.....
Wkraczamy w etap jesienny ;) 
W następny weekend zapowiadają dobrą pogodę, może ktoś się skusi ;)
-Ruiny opuszczonego folwarku w Rzędowicach. Piękne miejsce, ale potraktowaliśmy je nieco po macoszemu. Wrócimy tam jeszcze w tym roku, bo na tym terenie jest kilka ciekawych obiektów z kuźnią włącznie
-Park dworski w Wędrynii, oczywiście zapyziały i opuszczony
-Dawna stacja kolejowa Szumirad. Nieczynna, ale nie opuszczona....
-Wydmy w Kosowcach
-Igloo, czyli tajemniczy domek hobbitów. Obiekt tak jest oznaczony na mapach. 
-Już po ćmoku, więc temat do powtórzenia, czyli były dworzec kolejowy w Miedarach?

Facebook https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3217588981842131&id=1950705531863822
Google 
https://photos.app.goo.gl/pGwRn9vCjnQL2YHC9


spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może coś na leniwą niedzielę....

-Zabytkowe familoki w Czerwionce Leszczyny

-Ruiny pałacu w Tworkowie, który niegdyś był zamkiem, albo na odwrót? Jakoś tak...

-Uzdrowisko widmo w miejscowości Janske Koupele(Czechy)

-Ruiny zabytkowej kuźni w Strzybniku

-Stary młyn w Brzeźnicy/Młyn Eichendorffa
spacer.png

Fejsss https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3218312741769755&id=1950705531863822
Guglacz https://photos.app.goo.gl/4GU95FEqqJBMVGMk9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, staszek_s napisał:

Ruiny jak ruiny ale motor piękny, gratulacje!

A dziękuję :) Próbuję się do niego przyzwyczaić. Mam nadzieję że zakumplujemy się na dłuższy czas.
Póki co mój domowy budżet właśnie popadł w ruinę.....dokładnie taką jakie często odwiedzamy :D 
No i remont kuchni przesunął się znowu o kolejne 12 lat, więc moje życie wisi na włosku. Może mnie dosięgnąć gniew laserowej dzidy i pozamiatane, dlatego śpię z rewolwerem pod poduszką :D 

A co tam u ciebie Staszku ?? Jeździsz coś, odwiedzasz jakieś fajne miejscówki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, rozumiem. 

No mam nadzieję, że wrócisz do formy. Jeszcze coś z tego sezonu można wycisnąć ?

Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na niedzielną traskę, a chciałby się pyknąć na moto, to mam taką trasę typu "zapchaj dziura". Nie znam obiektów, widziałem na zdjęciach, nie wiem czy jeszcze stoją, ale postanowiłem to sprawdzić w niedzielę.

Tempo raczej lajcik, jak to u nas. 

Jak będą chętni, to wrzucę traskę tutaj..... 

Pa pa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu Kasztanki......czyli traska typu zapchaj dziura.

Pogoda dopisała, więc postanowiliśmy sprawdzić nowe, nieznane nam miejscówki.
Finalnie okazało się, że miejsca mało atrakcyjne pod względem eksploracji/oglądania ze względu na fatalny stan zachowania lub niedostępność......
Odwiedziliśmy:
-Dwór Zdziechowskich w Rzędowicach
-Ruiny dworu w Czaplach Małych. Podobno stąd pochodzi najsłynniejszy koń międzywojennej Polski
-Most kolejowy w Polanowicach
-Zespół dworski w Pisarach
Po drodze jeszcze odwiedziliśmy Zamek Mirów w Książu Wielkim oraz Zamek Tenczyn w Rudnie, ale o tym już kiedyś było.
GOOGLE:https://photos.app.goo.gl/osvDVVUExLDDiJYx8
FACEBOOK:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3223440597923636&id=1950705531863822
spacer.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już po "sezonie" chociaż trudno to nazwać w moim przypadku sezonem bo z różnych powodów prawie nie jeździłem.

Otwieram sezon "warsztatowy".

Jutro kolega wstawia Dragstar-a 650, w której trzeba wymienić tak ulokowaną uszczelkę, że trzeba unieść bądź opuścić silnik. Może ktoś w temacie uszczelki pompy olejowej w Classic-u ?

Później rozbiórka GL-a i budowa "czepki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.